renocar_unor

Triumph Tiger 1050 Sport (2015)

Vlastník crazymax29
Vloženo 5.7.2021
Aktualizováno 5.7.2021

Krásnej bíločernej Tiger z roku 2015.

Yamaha Tracer 9 / 900: tiger mi prostě příšel pohodlnější...

První dojmy - Hned po první jízdě mi zůstal v hlavě a po vyzkoušení dalších asi třech motorek, jsem se k němu stejně vrátil. Pěkná větší motorka na který se pohodlně sedí a jede krásně odspodu.

Motorku bych doporučil pro - myslim že pro někoho kdo chce něco na cestování a lehce sportovní jízdu a nechce jít do níčeho velkýho těžkýho jako explorer 1200 nebo BMW GS atd... a někoho kdo chce něco jinýho než dvou nebo čtyřhrnek. :)

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti, padáky, topcase, usb nabíječka, vyšší plexi, ukazatel rychl. stupňů, podvozek Öhlins

Po FZ8 jsem chtěl něco většího a určitě sem nechtěl jít pod litr. Pořád sem přesně nevěděl jestli něco cestovně sportovní nebo spíš cestovní enduro. Na Triumpha sem slyšel hodně chválu co se týče projevu motoru, ale nikdy sem na tříhrnku nejel, tak si říkám proč nezkusit. Po první jízdě mi bylo jasný, že tahle motorka mě bude bavit. Když slyším zvukovej projev toho motoru, tak bych teda šel spíš zvracet, ale to jak to jede odspodu a pěkně do otáček, to ty pocity okamžitě změní. Pohodlný, větší, silný stroj bez nějakých nepříjemných vibrací. Brzdy se hezky zakousnou a brzdí i při sportovnější jízdě. Co se týče spotřeby je trochu vyšší, ale kdo na tohle u mašiny kouká, ať si koupí skútra. :D
Než sem koupil Tigera 1050, pokukoval sem i po Exploreru 1200 (ten mne odradil hned v prvních dvou zatáčkách, motorka super, na cestování bude výborná, ale sportovní jízdu si s tím člověk moc neužije asi), další bylo GSX 1250 FA (po zkušenosti s GSF 1200 sem chtěl zkusit a byla dobrá, jen sem nenašel zrovna tu správnou) a pak Tracer 9 (můžu říct, že kdybych nenašel Tigera, šel bych do Tracera asi)

Letos první větší výlet do Pyrenejí už na Tigeru, za nějakých skoro 11 dní cca 5 tisíc km a co se týče pohodlí bych neměnil. Snad bude sloužit dobře, přece jenom je to anglán. :)

Juraj22
Juraj22 napsal 06.07.21 v 08:29 10b.

Krásná mašina, super stroj, taky jsem o něm uvažoval