Suzuki GSX-S750 (2017)

Vlastník whisky1212
Vloženo 30.6.2021
Aktualizováno 24.5.2022

Prišiel som, Videl som, Majitel mi ju nepredal... Je v super stave, je krásna, má porno zvuk, je to ona,a to bude to pravé.(Majiteľ ešte sám nebol rozhodnutý či ju chce predať ale tento pocit poznám, mal som taký s mojou NC kedysi.

Motorka koupena od Súkromná osoba - Majiteľ mi dal všetky originál veci: faktúry, knižky, vyššie plexi, dokonca aj staré smerovky a držiak ŠPZ, Po obzretí moto a mojom vyjadrení že je v bezchybnom stave naozaj majiteľ o ňu pečoval, hneď to bolo vidieť som vyhlásil že ju beriem, načo majiteľ potreboval pár dní kým si vôbec rozmyslel či ju predá (nemal inú a zjavne to bola jeho srdcovka). Po pár dňoch a telefonáte teda že asi hej aj keď ešte nemá vyhliadnutú ďalšiu, po zložení peňazí, podpísaní zmluvy, odovzdaní kľúčov, sa ma ešte milo spýtal či sa môže previesť po ulici tam a naspäť aby sa rozlúčil, čo som mu samozrejme dovolil. Naozaj kupovať od podobných ľudí motorky je radosť.

Triumph Trident 660: mal som na ruke buď suzuki, na túto moto som mal už vystavený rezervačný formulár na fungel, kedže majitel suzuki ešte nevedel či ju predá, tato moto mi padla do oka a predáva sa ako teplé rožky. nakoniec z nej zišlo ale len z dôvodu že sme sa dohodli.
Honda CB 650R: Krásna moto, tiež som uvažoval o novej, jediné ma desilo že som ešte nemal 4Valec a nejaké tie vyjadrenia že to je moc nuda v spodnom spektre otáčok.
Yamaha MT-07: Proste mi je malá, aj keď verím že motor je porno, viezol som sa na tom a neviem proste, mi to nesadlo hlavne velkosťou + tá 2021 sa mi naozaj nepáči resp nieje to moto na ktorú by som sa chodil dívať cez zimu a leštiť ju (chápeš?) ak nie nevadí.
Kawasaki Ninja 650: Nemal som kapoty nikdá + najslabší motor v USA dosť predávaná aj recenzovaná ale skôr možno ako bike na začiatok ? osobne som začínal na viragu 535 a po 3 mesiacoch som sedel na SV650 takže neviem možno som chcel už niečo \"viac\"

První dojmy - Takže po príchode na miesto, majiteľ otvoril krásnu garáž s uprataným naradím navoskovanou podlahou a podobne, takže už prvý dojem z toho kde parkovala a že majiteľ bol puntičkár bol skvelý, moto stála na prednom a zadnom stojane pekne zdvihnutá, bolo na nej pár mušiek z poslednej jazdy, videl som že je na nej ladený výfuk ktorý nebol na fotkách na inzeráte, majiteľ mi ju dal dole vytiahol na ulicu aby bol priestor na jej očumovanie, naozaj na prvý pohlaď bol bezchybný stav. Bol som s priateľkou a keď som videl na tejto mašine ten nádherný vyfuk od SC Project, pred jej naštartovaním som jej len šepol že neohluchni a nesprav sa :D... naozaj ten zvuk už po naštartovaní bola krása, motor bol studený a majiteľ ho nijak nebúchal do otáčok, čo je tiež svojím spôsobom dobré znamenie (všetci poznáme tých čo po naštartovaní vypália obmedzovač len aby počuli zvuk a po pohnutí idú celé mesto na 1dnotke len aby to bolo počuť) takže po 40 min konverzácií s majitelom kde mi vysvetlil že jazdí s turistami kamarátmi a uvažuje o inej len sám nevie o čom som sa rozhodol ju zobrať, na čo mi bolo povedané že nech sa nenahnevám ale (ako som už písal vyššie) že nevie či je vôbec odhodlaný ju predať. Takže sme sa dohodli na dátume (o 4 dni) kedy mi dá vedieť. Nakoniec som mu ja zavolal na 3tí deň večer, nakoľko mi držali v motoshop žubor bb triumph trident 660 a čakali na moju rezervačnú platbu. K tomuto by som sa chcel ešte trošku vyjadriť, napísal som im prvý ohľadne rezervácie a aj keď som nebol rozhodnutý tak mi ju podržali 24h bez poplatku aj keď na ňu už boli ďalší 2aja záujemcovia, takže veľká vďaka za ochotu dotyčnému predajcovi aj za veľmi féroví a ľudský prístup, predsa len to sa už dnes nevidí (mohli sa na mňa vysrať a predať hneď ďalšiemu) Takže ešte raz ďakujem.

Motorku bych doporučil pro - Ťažká otázka, pre ludí čo chcú aj zábavu a pritom sa dá na tom jazdiť aj v "klídku" čo majú radi naháče tak jak ja.

Doplňky na motorce - Na moto boli: Nastaviteľné páčky, kryt brzdovej kvapaliny červený. viečko oleja červené, karbonová fólia na základnom štíte, padáky červené, výfuk od SC Project (mega zvuk), bývalí majiteľ vymenil klasickú H4 za niečo podobné LEDkové svieti to naozaj skvele a nie štýlom všetkým do očí a nič na cestu. dostal som k moto aj také vyššie plexi ale majitel mi povedal že ho dal dole lebo mal turbulencie na prilbe, takže ho nahodím s skúsim na moju výšku ako sa to bude správať, aj keď teda aj ten origo mini je naozaj efektívny na počudovanie. mám v pláne ešte tankvak a tailvak možno bočné textil kufre uvidí sa.
25.8.21 tank vak a tail bag z alieku vyhovujú a splňaju čo potrebujem za adekvátnu cenu plus držiak na mobil ako inak alie za 3 eurá proste osobne som názoru že niektoré veci sa oplatí zaplatiť viac a za niektoré zase zbytočne platíte za značku.
16.10.21 takže moto dostala gélové sedlo s bielym prešitím ako bál som sa aby to nevyzeralo kolotočársky ale naštastie nie.

Po tom ako mi ju už teda bývalí majiteľ dal do rúk a mal som možnosť ju v tričku a kraťasoch odniesť tie 3 km domov, prišli tie všetky pocity po kúpe podobného stroja, také to hulákanie do prilby pre seba samého s veľa i nadávkami (čo ti jeee*eee to je popiii*ii ooo ano ku*vaaa anoo ) proste čistá detská radosť. V 25 rokoch života.

Pocity: krásna čierna matná farba s červenými doplnkami a detailami, po naštartovaní sa zdvihne srdcový tep a čaruje sa ten váš toľko popisovaný "rohlík na tvári".

Motor : áno K5 z gsx-r, ako čítal som veľa ale nečakal som toto, myslím že ja osobne nedostanem tento motor na limit, kde by som si povedal "škoda že to nemá o tých 30 koní viac" a podobne, naozaj myslím že výkonovo 114k a 80nm je pre mňa absolútny ideál, nakoľko niesom úplne 100% oddaný športovej jazde a rád si idem len tak v klude na kochačku, (preto som si pred rokom vybral SCR950 aj keď som pozeral aj v týchto vodách)

Prevodovka: čo k nej povedať? precízne stvorené japonské dielo ? (alebo akejkoľvek inej národnosti) nieje čo rozpisovať všetko ide presne ako má žiadne falošné neutrály(ktoré sa mi stávali pri NC keď som moc jemne preradil)

Podvozok: No pravdu povediac tu som sa veľmi bál že to bude tvrdé, odskakovať alebo kopať do zadnice, nie nie nič z toho neprišlo, prekvapivo ale že veľmi prekvapivo mi to sedí oveľa viac ako "uhúpaný" podvozok z NC, so starými SV to nemá zmysel porovnávať tak isto SCR je proste čoper čo kope.

Jazda: Tak toto sa budem musieť ešte naučiť, nakoľko motorka poskytuje možnosti jazdy štýlom akým som ešte nešiel (vysadanie na koleno) teší ma že sa budem môcť niečo nové naučiť čo som neskúšal ani na SVčkach (proste aj keď som išiel už "po stupačke" tak som to koleno nevystrčil lebo mi to neprišlo potrebné, možno som sa mýlil a je to zase niečo nové, o zážitok viac.) Inak čo sa týka samotnej jazdý všetko je už v recenziách, až teda na to že mne sa zdá že to pekne ťahá aj do tých 6 / 7 tisíc ale potom príde naozaj to čo som tiež na iných nezažíval.

Spolujazdec: OU, moja milá sa šmýkala zo zadného sedadla na mňa, čo podotknem nemala vhodné nohavice (legíny) takže to bolo zrejme tým (išli sme na naozaj krátku jazdu) dúfam že v moto rifliach alebo v kombinéze tento problém nebude, ak áno mám založný plán v podobe protišmykových folií/podložiek uvidíme či to bude efektívne. Moto tak isto nemá madlá, ja viem že pepa sršeň povie že ich netreba a má sa držať mňa a pri brzdení ruky na nádrž, každopádne zdá sa mi že jej to troška chýba lebo sa zvykla jednou rukou mňa a druhou madla. Čo sa týka sedadla (velkosť/výplň) nesťažovala sa, ale ako som spomínal išli sme len "za roh".

Brzdy: nepotrebujú komentár, naozaj jazdil som na NC, jednoducho sa neviem k tomu vyjadriť. Proste na NC sa mi brzda nezdala zlá, ale toto je iná planéta.

Úložný priestor: pod sedačku som dal lekárničku, izolačku, multifunkčné kombinačky, je tam náradie,vesta a aj nejaké veci od moto (papiere) akože dosť tunel, áno je to dosť priestorné miesto a to vraví človek čo mal motorku čo má namiesto nádrže 22L nádrž na ktorej mal tankvak a vzadu 50L kufor. (proste som zistil že nepotrebujem jazdiť na sťahováku, aj ked musím povedať že mať toľko miesta je dosť komfortné) Inak už mám objednáný tank aj tail vak, možno časom uvažujem ešte o bočných textilných kufroch možno na nejaké výlety, uvidíme.

Ovládateľnosť: tú vahu 213/214 kg naozaj necítim, aj keď teda práve stará SV s jej 170 kg bola taká malá mrška, naozaj som tú vahu ešte nepoznal možno to je tým že moje posl 2 moto vážili ďaleko nad tuto hranicu. Prvý raz mám vzadu 180 gumu takže to je tiež zaujímavé pre mňa, ovlada sa naozaj výborne a naozaj ako píšu je z toho cítiť takú istotu.

Spotreba: aktuálne ju neriešim a ani nemienim, síce to nebude ako NC (štýl pumpu nevidíš kým ju nepotiahneš aspoň 300+ km)

Servis: všetky faktúry, doklady aj od doplnkov mám pri sebe, malé servisy medzi intervalmi (výmena oleja a pod základy) si plánujem robiť sám podla nájazdu km, tie vačšie rád na kontrolu zverím servisu, necitim sa byť až tak technicky zdatný na všetko, hlavne tá trpezlivosť a nervy.

Výzor/Vzhľad: Moje oči máju radi okrúhle svetlá a zadky, a pritom tento bike ma zaujal svojím výzorom ktorý je tak japonsky príjemne agresívny ? aj keď nemá okrúhle svetlo a analógový budík veľmi mi padol do oka(asi ste už zažili že aj keď máte nejakú svoju predstavu o kráse tak vás zaujme niečo nezvyčajné čomu by ste nikdy nepovedali že by vás mohlo osloviť, a predsa sa to stalo,) bike považujem za naozaj krásny a oku ľahodiaci aj keď určite sa môže inému zdať opak.

Porovnanie: NC750x, SCR950 a SV650 ani jedna z tých moto mi nepriniesla toľko emocií ako toto po 1. jazde, nemyslím že to je chyba tých motoriek, len som proste dlho hľadal čo mi sadne, dá sa na tomto ísť skvele predpisovo bez toho aby ma naozaj nútil pridávať ale to je skôr o hlave, ale keď chcete ísť "svižnejšie" príde to čo človek očakáva, a práve tú druhu stranu čo mi chýbala tieto moto nemali NC: vo 2 do kopca na 6ke 120 :D ako okej samému mi to išlo hocikedy 150 aj keď na to primárne nieje určená ale išlo to, SV650 moja prvá aj 4tá moto vždy som mal pocit že 2V mi vyhovujú mega ž kým som nesadol konečne na toto a zistil som že mi to oveľa viac sedí je to hladký priebeh a podla toho v ktorom spektre otáčok sa človek hýbe, sa to aj správa, SVčky proste krásne ťahaju odspodu je tam ten ťah skvelý ale aj vyššie vibrácie a teda nejaké to ucukanie plynu resp citelnejšie keď to človek otvorí od spodu svčka bola taká že výkon je 0 a zrazu 100% zatial čo tu sa to pekne pozbiera a letí, už chápem prečo aj nováčikovia nemali problém jazdiť na 600 4valcoch, vždy som mal pocit že ten výkon nepotrebujem a že výkon SV mi prišiel vždy viac než dosť, no až teraz som pochopil že nieje to všetko o výkone aj keď ho mám teraz o hafo viac, kamarát mi dokázal že aj na 212 koňovej Hayabuse sa dá jazdiť normálne a nieje to také že čím viac výkonu tým musíš ísť viac "plnku". SCR950 ďalší skvelý bike, bohužiaľ aj keď moja 1. moto vačšia bola virago 535, myslel som že ma to potiahne viac k tejto triede, ale keď už raz človek na SVčke rezal zákruty, tak to už nebolo ono, už pri 1. jazde som dostal stupačky na limit ktorý sa mi zdal nízky (tá moto by šla omnoho hlbšie aj sama do zákruty dokonca rada) takže nebolo iné východisko, len jej zmeniť majiteľa ktorý trafí jej určenie.

Časom určite pridám viac skúseností a emocií, poprípade fotiek aj s vakmi a plexi nahodeným, takže ak ste to prečítali ešte prajem klasické "kolama dolú a hezký den hoši a défčata"

25.8.21 Takže máme spolu cca 2000 + km konečne som si na nej našiel vhodnú športovú pozíciu síce mi to teda trvalo, určite by som chcel budúci rok navštíviť nejakú motoškolu gumy tiež nemám zodraté aaaž po kraj ale tak možno raz hlavne že sme zdraví :D čo sa týka moto tak je to naozaj taka všestranná "hračka" s kludom chodím na výlety s kamaratmi s CF650mt a pcx 125 kde zvyčajne ideme troška pod limity ale zábavy plno spotreba zrazu 4.1 vždy sa na tom smejem keď si spomeniem na NCčko ktoré malo 3.5 so mnou a 4.0 "naložený" (keď za mnou sedela batôžka :D ) ale ani z polovice to nc nemalo proste toľko zábavy nezatracujem ten bike určo si ho pri vyššom budgete viem predstaviť ako 2. moto na daleké kludné výlety alebo do práce na každý deň. tak isto keď ide s name kamarát na hayabuse tak okej to zrýchlenie je inde ale toto je presne medzi aby mi nevadilo ísť na moto pomalým tempom alebo tým vysokím fakt ako skvelé. Na Suzuki na to že to je naháč a mal som I 2 sv čka tak prekvapivo mám pocit akoby "nefúkalo" neviem čím to je mám tam to priemerné plexy niekto to asi dobre nadizajnoval lebo fakt aj pri 130 150 vôbec pocit ako som mal na sv650n kde som myslel že som šarkan a letím do pi*e :D no moto má svoj výkon aj kruťák ale ešte stale som tvz whellie lama nieže by som to tak hrotil a vždy sa snažil ale keď sa už na chvílu vyberem trénovať vždy mám pocit že môjmu zlatíčku tým robím zle tak ma to po chvíli prejde (a tým že mi to nejde :D ) bývalí majitel jazdil na 2. stupni trakčnej ale vôbec tomu nerozumiem motorka sa mi ani na mokrej ceste na štiavnicu nezdala nejaká že by stela ujsť niekam ale tak je jasné že keď vidím že je vlhko nepôjdem bomby každopádne jazdím 99% na 1 dnotke trakčnej a občas to vypnem pri mojich neúspešných whellie pokusoch tu 2 / 3 trakčnú si fakt viem predstavit teda asi ani neviem jedine v riadnom lejaku a vela vody na ceste ale kedže som fajnovka rád jazdím za "normálneho" počasia. možno na jeseň keď klesnú teploty aj tá 2ka bude dobra uvidíme oblečko je takže plánujem ju vyskušať aj keď bude okolo 10 stupnov ale nejak to nemienim hrotit motorka je pre mňa zábava a omznuté tojáše(varlata či jako) moc nemusím. Popravde mal som už aj myšlienky vrátiť sa na turistu alebo "niečo kludnejšie" ale vždy ma to prejde keď si s niekým prehodím moto na nejaký úsek a zrazu zistím že aká je gsx-s naozaj skvelá mašina popravde mám na nej najradšej takú komfortnú tuhosť ? Proste nieje to mäkké ale ani nekomfortne tvrdé a to som teda už išiel aj po dosť naprd cestách. Teraz plánujem výmenu oleja a vzduchového filtra poprípade ešte možno pancierove hadice uvidím zas nejazdím tak rýchlo asi aby som to naozaj využil aj keď teda určo by som to rád skusil na okruhu niekedy len pre to aby som si to mohol odfajknuť v lístku časom I s padákom a bungee jumpingom :D toť vše.
16.10.21 tak blíži sa koniec sezóny a máme spolu pekných cca 4k km za ten čas, musím sa priznať že som chvíľu aj pokukoval po iných a uvažoval o predaji ale popravde vždy keď som na nej niekam vybehol hneď ma to prešlo naozaj skvelá mašina ktorá prináša mnoho radosti, pri výmene oleja sa mi podarilo naliac viacej ako by sa malo kedže som to meral na zadnom stojane (moja blbosť ale tak človek sa učí) takže som to ptm musel vyťahovať lebo keď som s ňou vybehol a videl plné okienko hlavne ako sa za tepla ešte roztiahol... sedlo mám gélové nové a zo začiatku sa musím priznať že mi chýbal originál (asi som si naň už zvykol) tak som uvažoval či si nezoženiem origoš naspäť kedže toto sa mi zdalo že malo zvláštny uhol sklonu s tou gélovou výplňou, no čo vám poviem jasné že to bol len zvyk a pocit ktorý po čase ujšou a zas sa mi sedí i na tomto skvele. Inak pár videí troška tréningov a poser pásy sú fuč a teda jazdiť s tým až nadoraz musím sa priznať že konečne som pochopil všekých superšpoťákov a okruhárov je to skvelý typ adrenalínu noazaj tiež jedna z tých vecí ktoru keď človek neskusi tak nevie, ešte plánujem budúci rok doladiť techniku vysadania a snáď aj dám to koleno predsa len guma už je na konci takže by ho malo stačiť už len vystrčiť :D takže prajem všetkým veľa štastných km a vidíme sa budúcu sezónu !

24.5.22 tak tento rok som spravil možno 2/3 k km a jedneho dňa mi strihlo v bedni z nudy som ju dal na net, okamžite mi volali dvaja záujemci a moto bola fuč... ešte som to stále nespracoval čo som to spravil . . .

whisky1212
whisky1212 napsal 12.01.22 v 12:48

ďakujem pekne, tiež sa neviem dočkať a ku koncu sezóny som mal pocit že som sa naozaj s moto zžil a zase posunul jazdenie na vyššiu úroveň s tym plexi úplne súhlasím

HPavel
HPavel napsal 12.01.22 v 12:10

HPavel
HPavel napsal 12.01.22 v 12:08 10b.

Se zájmem jsem si přečetl tvoje povídání o motorce. I mně tento model úžasně sednul a ani po pěti sezónách mně nenapadlo ho měnit. Stále se mi zdá nádherná a stále se najde spousta lidí, kteří na ni s nadšením a závistí koukají. Za ty roky už jsme se tak dokonale sladili, že dnes jezdím s naprostou jistotou a občas dávám na prdel i litrům. Výkonu má dostatek. Taky jsem v průběhu let doplnil plexi, namontoval laďák, vyměnil zadní ocas a přidal pár ozdůbek. To plexi bych ale rozhodně zdůraznil. Mám sportovní (kratší) verzi od PUIG a naprosto výrazně se zlepšilo proudění vzduchu. Zvykl jsem si, že zhruba od 130km/h už mně odpor vzduchu rval z motorky, ale s tím štítkem je to opravdu výrazná změna i když jdu v rychlosti přes 200km/h. Takže rozhodně doporučuju. Mám 180cm, takže zhruba stejně jako ty. Většina lidí se shodla, že k motorce to plexi dokonale sedne. Už se nemůžu dočkat, až letos vyjedu. Měj se.

mikier
mikier napsal 25.11.21 v 08:06 10b.

pekná motorka

whisky1212
whisky1212 napsal 03.07.21 v 11:23

Díkes pekne za komentáre, ešte sa s ňou zoznamujem ale je to mega super. allek: na liter som sa nejak necítil popravde a musím sa priznať že toto mi bude výkonovo bohate stačiť už naveky vekov