BMW R 1200 GS (2006)

Vlastník jirve
Vloženo 18.6.2021
Aktualizováno 23.6.2021

Moje první pořádná motorka. Hrozně si ji užívám, dělá přesně to, co dělat má, takovej ten rohlík na hubě.

První dojmy - Nejdříve velký respekt, ten tam je pořád, ale zároveň vím, že ta motorka je skvělá. Ihned po rozjezdu váha mizí, do zatáček jde velmi ochotně... Naprosté pohodlí, skvělé brzdy a dostatek výkonu.

Motorku bych doporučil pro - Pokud chcete jezdit, ujet 500+ km za den. Když se chcete kochat, ale občas se hezky svézt. A pokud nemusíte a nechcete pořád jezdit na krev. Každopádně nuda s tou motorkou není, výkonu má dost.

Doplňky na motorce - - padací rám
- turistické plexi
- BMW vario kufry
- originál vyhřívání

Po 2,5 sezónách na Hondě Dominátor jsem se začal koukat po něčem novějším a silnějším. Nejdříve jsem si myslel, že bych zůstal u Hondy - Africa (1000/1100). Motorku jsem jel několikrát testovat, vyzkoušel jsem si i automat, dokonce mi jednou i praskla pneumatika za jízdy... Ta motorka je hezká, ale nebyly tam emoce (byl jsem otevřen i automatu - u auta super věc, ale na motorku to nepatří, fakt tam nemá co dělat a pokud vás motorky baví, skutečně baví, tak ten automat nechápu, navíc se s ním chce naučit jezdit, a proč budu jezdit podle automatu? Vůbec mi to nedávalo smysl). Po zklamání z Hondy jsem začal koukat na BMW.
Začalo to u F750 GS, protože přece nechci velký hovado, pokračovalo to na F850 GS, no a nakonec už to bylo u R 1250GS. Musím ale říct, že i ta 750GSo a 850 GSo jsou skvělý motorky a krásně mi sedly. Ale u R 1250GS to bylo to pravé. Tam byly emoce, motorka má krásný projev a oproti "sterilní" Hondě to bylo úplně něco jiného.
A protože nové 1250 GS bylo zcela mimo finanční možnosti, volba padla nakonec na 1200 GS.
Mimochodem strach z tak veké a těžké motorky byl zbytečný. Ta hmotnost s rozjezdem zmizí a naopak nízké těžiště dělá tu motorku krásně ovladatelnou.
Samozřejmě 1200 GS a 1250 GS jsou sice podobné motorky, ale zároveň i naprosto odlišné. 1250 GS má krátkou jedničku (to se mi líbí), ještě se chlubí výrazně větším výkonem a spolu s další elektronikou je ta motorka prostě dokonalá. U 1200 GS je znát stáří, ale stále to je pro mě obrovský pokrok a na motorce mám vše co potřebuju.
Ano, je to kompromis, ale za 4x nižší cenu to za to rozhodně stojí.
Motorka dělá, co jsem od ní očekával, dělá, co má, především mi dělá radost a přesně o tom to je.
Na cestování parádní stroj. Pokud se chcete podívat, užít si cestu, ujet několik set kilometrů za den a v pohodě z toho slézt, je to ten pravý stroj.
Tak snad dlouho poslouží a bez nehod!

jiřus69
jiřus69 napsal 22.06.21 v 23:58 10b.

Tak přeji hodně radosti

Dan66
Dan66 napsal 21.06.21 v 23:36

Na R 1200 GS je parádní svezení a komu se i líbí, má jasno .

Davidrak
Davidrak napsal 19.06.21 v 14:13 10b.

Volba dobrá, ať dělá radost