Honda CBR 600F (2005)

Vlastník Miro817
Vloženo 11.6.2021
Aktualizováno 11.6.2021

CBR 600 F - klasická střední japonka s ukrutným ječákem.

První dojmy - Je mi trošku malá, ale jinak super. Jde krásně za plynem, hladký projev motoru...no prostě malej 4-válec. Aby jela bomby, musí se první pořádně vytočit...mezi 10 000-14 000 rpm jede jak splašená.

Motorku bych doporučil pro - Rozhodně není vhodne PRO začátečníka. Idealně někdo do 180 cm výšky. Musí Tě bavit malý 4 válce - chce to točit, ale odměnou je parádní zvuk a šílenej zátah úplně nahoře. Super motorka na sportovní cestování s občasným výletem na okruh.

Stoj jsem podědil od máti, která na ní od novoty za 10 let najela cca 1500 km. Typickej příběh...dostala krizi středního věku, pořídila si motorku, 2x na ní spadla a od tý doby nejezdí a motorka byla odstavená v garáži.

Od tý doby jsem na ní přidal tak cca 7000 km, převážně v Brně.
Motor super, převodovka krásně mechanicky přesná, kvalty tam padaj jak po másle. Na silnici to moc není, má dlouhý převody a nutí to člověka točit a točit (aby to taky trochu jelo, že) nicméně pak tam má "jail-speed' dřív než řekne Honda. Na okruhu tomu zase chybí trošku krouťáku na výjezdech, ale dá se na tom jet velice svižně, s trochou snahy a sebezapření v techničtějších pasážích drží krok s litrem.

Chybí mi ukazatel zařazený rychlosti a nastavitelná páčka spojky. Toť vše.
Vím, že se to dá dodělat, ale zas tak moc mi to nechybí.

Mám v plánu přesedlat na něco nahatýho (Duke 890R, 1290R nebo Tuono) nebo na RS660. Zatím není cash.

Cestovat se na tom dá, dojezd cca 220km na nádrž (15 litrů). Rozhodně vhodné pro jezdce menšího vzrůstu než jsem já (190 cm).

wrcrally
wrcrally napsal 15.06.21 v 20:28 10b.

Ahoj. Měl jsem tu stejnou, jen starší- rv. 99. Ale moc rád na ni vzpomínám. Kdybych ji neměl, tak dnes na Fároškovi 954 jezdím jako lama. Moooc mě naučita. Super mašinka. Zase uvažuji, že ji pořídím,jako dnes již třetí do garáže.
Přeji jen kolama dolu. A hodně radosti z jízdy.
Pavel

Petr7474
Petr7474 napsal 11.06.21 v 13:28 10b.

Super stroj. Mohl jsem se na něm svézt, málem to byla moje první motorka. Ten člověk si to nakonec rozmyslel a neprodal jí. Pořád mě to trochu mrzí