KTM 990 SM-T (2013)

Vlastník MartinFiala81
Vloženo 10.6.2021
Aktualizováno 10.6.2021

Výborná univerzální motorka jak na blbnutí kolem komína, tak i na delší cesty nebo dojíždění do práce.

První dojmy - První dojem byl prostě wau. Design přesně pro mě. Jen jsem na ni sednul, hned mi padla ... výška sedla, stupačky, šířka řídítek, celkový posez ... vše tak jak jsem si představoval (měřím 183cm).

Po 10-ti letech jsem se vracel zpátky na motorku a vybíral, co si pořídím. Měl jsem v hledáčku Ténérku, V-Stroma, Tracera, ... až jsem nakonec pořídil tohle SuperMoto. Je to motorka, kterou jsem pro sebe přesně hledal. Potřeboval jsem něco hodně univerzálního na blbnutí a krátké trasy kolem města, nebo taky na delší výlety.
Motor je kapitola sama pro sebe, je to prostě véčkový 2 válec s velkým kroutícím momentem. Není moc hladký, je to takový drsoň a to mě na tom moc baví. Otáčky to chce udržovat nad 3 tis., od těch středních jede prostě skvěle. Přijde mi, že si o ty vyšší otáčky přímo říká :).
No a co se týká brzd, taky nemám co vytknout. Brzdí skvěle a nevadnou. Mám už model s ABS a akorát mi přijde, že na zadní se to ABS spouští dřív, než by bylo potřeba.
Tlumiče jsem si nastavil na styl jízdy "standard" a spokojenost. Na naše silnice si myslím, že je to tak akorát. Menší díry žehlí velmi dobře. Sice to není žádný enduro, ale projet nějakou tu polňačku není žádný problém ... limit jsou tak akorát ty moje silniční pneu :).
Nevýhodou by pro někoho mohlo být to, že má o něco větší spotřebu než konkurence. Při svižnější jízdě si umí vzít i 9 litrů, při klidnější 6-7. Další věc jsou kratší servisní intervaly. Tyhle dva faktory můžou být pro řadu lidí dost zásadní, ale pravda je, že když se nad ně člověk povznese, tak mu to ta KTM bohatě vynahradí při jízdě ... je radost s ní jezdit a o tom to je :).

Brumbaal
Brumbaal napsal 14.06.21 v 07:11 10b.

Krásná mašina ať ti slouží

multis
multis napsal 12.06.21 v 19:43 10b.

MartinFiala81
MartinFiala81 napsal 11.06.21 v 11:02

Díky :), no na dlouhý trasy bude asi V-Strom pohodlnější, tahle KTM má zase větší fun factor :)

Pedl
Pedl napsal 10.06.21 v 22:13 10b.

Pěkná A s těma tlumičema to vypadá, že by to dokonce mohlo by být i pohodlnější než V-Strom ikdyž účel stroje je jiný.