KTM 990 SMT (2013)

Vlastník MartinFiala81
Vloženo 10.6.2021
Aktualizováno 10.6.2021

Výborná univerzální motorka jak na blbnutí kolem komína, tak i na delší cesty nebo dojíždění do práce.

První dojmy - První dojem byl prostě wau. Design přesně pro mě. Jen jsem na ni sednul, hned mi padla ... výška sedla, stupačky, šířka řídítek, celkový posez ... vše tak jak jsem si představoval (měřím 183cm).

Po 10-ti letech jsem se vracel zpátky na motorku a vybíral, co si pořídím. Měl jsem v hledáčku Ténérku, V-Stroma, Tracera, ... až jsem nakonec pořídil tohle SuperMoto. Je to motorka, kterou jsem pro sebe přesně hledal. Potřeboval jsem něco hodně univerzálního na blbnutí a krátké trasy kolem města, nebo taky na delší výlety.
Motor je kapitola sama pro sebe, je to prostě véčkový 2 válec s velkým kroutícím momentem. Není moc hladký, je to takový drsoň a to mě na tom moc baví. Otáčky to chce udržovat nad 3 tis., od těch středních jede prostě skvěle. Přijde mi, že si o ty vyšší otáčky přímo říká :).
No a co se týká brzd, taky nemám co vytknout. Brzdí skvěle a nevadnou. Mám už model s ABS a akorát mi přijde, že na zadní se to ABS spouští dřív, než by bylo potřeba.
Tlumiče jsem si nastavil na styl jízdy "standard" a spokojenost. Na naše silnice si myslím, že je to tak akorát. Menší díry žehlí velmi dobře. Sice to není žádný enduro, ale projet nějakou tu polňačku není žádný problém ... limit jsou tak akorát ty moje silniční pneu :).
Nevýhodou by pro někoho mohlo být to, že má o něco větší spotřebu než konkurence. Při svižnější jízdě si umí vzít i 9 litrů, při klidnější 6-7. Další věc jsou kratší servisní intervaly. Tyhle dva faktory můžou být pro řadu lidí dost zásadní, ale pravda je, že když se nad ně člověk povznese, tak mu to ta KTM bohatě vynahradí při jízdě ... je radost s ní jezdit a o tom to je :).

PetrGSX-R750
PetrGSX-R750 napsal 18.03.23 v 08:21 10b.

Ahoj, zeptám se, máš nějaké zkušenosti s pneumatikami. Doporučil bys nějaký. Chystám se koupit sadu na smt a hledám nějaký rady. Díky Petr

raser
raser napsal 26.10.21 v 21:23 10b.

Krásna!!!

Blueracing
Blueracing napsal 22.06.21 v 09:25 10b.

Mám SM 990 prostě rád,takže když jsem viděl tuhle krásku s oranžovým rámem jasných 10b.

Honza-K
Honza-K napsal 17.06.21 v 16:28 10b.

Výborná volba, naprosto skvělá motorka. Měl jsem ji 5 let a byla naprosto úžasná. Neuvěřitelný fun-factor a tahle poslední verze s oranžovým rámem je vážne povedená...

Paulano
Paulano napsal 17.06.21 v 08:41 10b.

Dobrá volba