Jawa 350/639 (1991)

Vlastník Doctoropulos
Vloženo 6.6.2021
Aktualizováno 6.6.2021

Kdo by neznal Jawu 350 myslím,že pro velkou spoustu lidí první velká motorka.

První dojmy - Je moje už 20 let.A tehdy byla jednoznačně obrovským posunem od Simsona a krosové KTM.Dalo se s ní i někam jet a bylo to tak trochu i dobrodružství.Kdo zná ten ví.

Motorku bych doporučil pro - Pro fandu značky a staromilce.

Matně si vzpomínám,že volba byla vlastně jednoduchá peněz moc nebylo a jako student jsem tehdy četl cestopis o tom jak parta lidí do Chorvatska na Jawách jela.
Navíc 639 měl kámoš celkem jela a vlastně se mi i líbila.Žádnej závoďák,ale jak známo naprostá většina Jawaček jsou vlastně endura ? a projedou opravdu docela hodně.To se tehdy hodilo a vlastně mi i vyhovovalo podstatně víc než ryze silniční Japonec.
Spolehlivost je myslím až skoro pověstná.Aspoň,že se dá vše vyřešit i na cestách a většinou to nestoji nebo spíš nestálo balík.
Motorka žere,čmoudí,vybruje a moc nejede ale už je se mnou skoro půl života.A ačkoliv většinu toho času odpočívá v garáži a na tachometru má poctivě 25000km.Tak se mnou i zůstane přecejen byla první.
A cestovat se na ní dá i když sem ji nakonec přez hranice nevzal...

Čadil
Čadil napsal 08.06.21 v 18:57 10b.

Jenisatko
Jenisatko napsal 06.06.21 v 20:27 10b.

Moje první motorka. Jen jsem jí měl v bílé barvě.

smitth
smitth napsal 06.06.21 v 16:34 10b.

Kozička750
Kozička750 napsal 06.06.21 v 14:12 10b.

Pěkná, určitě si ji nech na památku. Její cena dneska neustále stoupá. Jen bych tam asi dal origoš sedlo a upravil ten držák kufru. Vypadá to nějak divoce

Milan1963
Milan1963 napsal 06.06.21 v 13:33 10b.