renocar_unor

Yamaha Majesty 125 (2001)

Vlastník Meart
Vloženo 4.6.2021
Aktualizováno 7.6.2021

Stara osvedcena klasika co neurazi ani po 20 letech. Spolehliva a nenarocna masina.

První dojmy - S moji vyskou jsem mel ze zacatku problem dosahnout na zem. Prechod z 50 kubiku na 125 byl vesmes pozitivni. Avsak cekal jsem vic. Ve srovnani s novejsimi 125 jsem az nadmiru spokojeny.

Motorku bych doporučil pro - Ja osobne jsem velice spokojeny, doporucil bych ho tem co nejsou narocni na design a ruzne vychytavky. Nekomu se nemusi libit a nic nez jezdit, svitit a troubit to neumi.

Doplňky na motorce - Voltmetr s hodinama a teplomerem.

Skutr jsem vybiral asi 2 roky, nacetl jsem se strasnych kvant diskuzi o ruznych skutrech a po zvazeni jsem sel cilene po teto yamaze. Trh s majesty je celkem omezeny, obzvlast kdyz jsem trval na techto vecech: jasny původ, kompletni historie, maly najezd, dobry stav bez investic. Proste co nejvic muziky za co nejmin penez. Zaujaly me 2 kousky, prvni mel nefunkcni pocitadlo km a pan nevedel jak dlouho, najezd kolem 30k a nic moc. Tak jsem tajne doufal, ze ten druhej bude ok. Domluva uplne skvela, vse mi bylo ochotne sdeleno. Tak si rikam za 17 tisic 2001 s kufrem, 2 plexi, nejakyma dilama, s navodem, origo 2sadami klicu, origo serviskou a po celou dobu v jedne rodine, ze by to asi nemuselo byt marny. A nebylo, v patek po praci jsem sedl do svoji stare astry a jel smer vysocina. V malebne vesnicce uz stala pred barakem a cekala ma me?
Koupeno s cca 19k km. Nyni najezd cca 25k. Za tu dobu 2x meneny olej jak v motoru, tak v prevodovce. Preventivne valecky a remen. Predepsany olej je obtizne sehnat, zejmena v te konkretni specifikaci. Na skutru jsem mimo toho zatim nic nemenil ani neopravoval. Chystam se na predni vidlici a zadni gumu. Skutr je velice pohodlny, zejmena moznost ruzne polohovat nohy. Tachometr meri o 10kmh vice oproti gps. Dalnicni tempo udrzi s naprostou jistotou. Tacho cca 120kmh - vic nynejsi sirka remene nedovoli. S puvodnim se dalo jet i rychleji ale na ukor extremne vytoceneho motoru a jen za urcitych podminek. Nejvic mu sedi tempo kolem 80 az 90kmh. Spotreba se pohybuje na hranici 3 litru. Nadrz 10,5 dovoli najet pri rozumne jizde az 350km na jedno natankovani. Jizda ve dvou lidech taky v pohode. Neni to dravec, zrychluje pozvolna, ale vetsinu i novejsich skutru s prehledem utahne na maximalku, ktera se s mym obrovskym prekvapenim pohybuje nekde kolem 110 az 115kmh gps, takze se s nim da jet opravdu svizne. Obrovskou vyhodou je prostor pod velkym pohodlnym sedadlem, odvezete spoustu veci. Zrcatka jsou dobre tvarovana a funguji skvele. Nevyhoda jsou 12kola, na hrbolech to skace jako koza.
Jel jsem s batuzkem 130kg ja 80kg. Jako nouzove reseni ok, ale na vejlet to nebylo. Skutr byl najednou uplne tupy. Hure ovladatelny, do kopce se drel jak mezek, ale zvladl ten asi 20km presun na vybornou.

Meart
Meart napsal 16.06.21 v 15:27

Diiky

Splatterhouse
Splatterhouse napsal 07.06.21 v 21:19 9b.

Tak at slouží k radosti

Milan1963
Milan1963 napsal 05.06.21 v 21:11 10b.