Honda CBX Pro Link (1981)

Vlastník Emery
Vloženo 2.6.2021
Aktualizováno 2.6.2021

Za mlada nám komunisti dopřáli Jawu 350 jako strop, a tak jsme mohli jen slintat, když západní Němci s takovými kousky projížděli Chebem. Takže splněný sen z mládí.

Motorka koupena od Deutschland - Německý řezník tvrdil, že nejdou seřídit karburátory. Ale nastartovat šla, tak jsem to riskl.

První dojmy - Po ose jsem z Manheimu dojel. Pak jsem zjistil ohnuté ventily, stržené závity v hliníkovém bloku na rozličných místech, takže bylo jasné, že si chvíli nezajezdím.

Pro mě to je technický šperk. Mám o dvacet let mladší motorky se vstřikováním, na kterých je svezení rychlejší a pohodlnější. Pro partnerku vzadu také není favorit. Ten motor je však natolik skvostný, že je vše odpuštěno. Zadek za sedlem jsem upravil z jiné hondy, originální "cihla" vzadu nelahodila oku estéta. Motor dostal kromě výbrusu generálku, před tím mi ve Vrchlabí chemicky "vyleštili" všechny hliníkové díly. Prolink měl motor načerno, což motor spíše skrývalo, než aby dalo vyniknout. Prodávající udělal alespoň nový lak i na kolech, tak mi trochu pomohl.
Karburátory dostaly nové vnitřnosti, ale seřízení není stále ideální. Příručka radí povolit šroubky bohatosti volnoběhu na 5/4. Došel jsem až na 2 a 1/2 až 3 otáčky a už se s tím dá smířit. Stále trochu zaváhaní na cestě dolů při 2000/min. Potřeboval bych srovnání s jinou, abych věděl, co se smí od karburátorů očekávat. Jsem rozmazlený vstřiky. Teď ruší více spojka, která "lepí". Když stojím na světlech tak řadí jako po másle, ale při dojíždění musím chytat otáčky, jako když jsme chtěli vyřadit na V3S-ce bez spojky - pro znalce. Drážky ve spojkovém koši jsou v pořádku, lamely nasazené správně. Dobrá rada výtána.

milor
milor napsal 09.06.21 v 12:33 10b.

Vidím různě zabarvená kolena výfuků, tak chod motoru nebude úplně top.

Codo
Codo napsal 09.06.21 v 08:49

Když vidím litrovou šestiválcovou CBX, vždycky si vzpomenu na její test Theodorem Pištěkem v roce 1978. To bylo prostě zjevení a z motorky se stal pro spousty chlapů na celej život sen

jawatar
jawatar napsal 09.06.21 v 08:35 10b.

Tohle je největší skvost co znám!!!
Klobouček smekám!Ten zvuk-F1 na dvou kolech!!!

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 08.06.21 v 21:42 10b.

Krásná klasika se divím že to nemá šest vejfucků, když to má 6 kolen

Dolin
Dolin napsal 07.06.21 v 09:05 10b.

Paráda,... můj asi navždy vlhký sen