SYM NH T 125 (2020)

Vlastník kývaj
Vloženo 30.5.2021
Aktualizováno 28.8.2021

Pohodlné, lacné, nenáročné a dúfam kvalitné približovadlo - malé cestovné (mestské) endurko. Zatiaľ je v zábehu: cca 100 km.

Motorka koupena od PROMOTO Poprad

Honda XL 700V Transalp: Krásna, super, pohodlná, ale pre mňa príliš ťažká.

První dojmy - Spočiatku sú tlmiče, ako to býva u nových motoriek, trochu tvrdé. Páči sa mi kvalita vyhotovenia: zvary, pevný rám, pancierové brzdové hadice, vypletané kolesá: predné 19, zadné 17, komplet led osvetlenie (v noci zatiaľ nevyskúšané), kapotáž slušne chráni kolená pred náporovým vzduchom, celkový dizajn. Motorka je tichá, bez vibrácií, dobre sprevodovaná. Nepáči sa mi nemožnosť pripevniť plató pre zadný kufor bez nevratného zásahu do stroja (problém je tiež uchytiť tankvak s magnetmi, lebo nádrž je zakrytá plastami kapotáže) a nedá sa nastaviť odpruženie, ktoré je napevno nastavené výrobcom.

Motorku bych doporučil pro - Pre pohodárov, ktorí radi chodia do prírody, začínajúcich motorkárov, dievčatá i starších, ktorí si už netrúfajú na silný a ťažký stroj.

Doplňky na motorce - predné plexi, deflektor, blastre pre rukoväte, zásuvka 12V, držiak pre navigáciu, alebo mobil

Je to moje prvé cestovné endurko. Taká štíhla srnka. Ľutujem, že som sa už skôr nedíval po tejto kategórii motoriek. Predtým som mal čopríka, ktorý síce nebol zlý, ale mať nohy ustavične iba vpredu nebolo celkom to pravé orechové, najmä keď chce človek okúsiť aj nespevnený povrch a byť lepšie v závetrí. Užívam si teraz pri veku 54 r. posed, ktorý unavuje minimálne. Za cenu cca 2.300 eur ktoré som za nový stroj zaplatil, som zatiaľ nevidel podobnú alternatívu. Jazda je úplne nezáludná (zatiaľ jazdím max. 70 km/h kvôli zábehu). Stroj má od výroby malý plexi štítok vpredu, ale efekt má akurát iba ako súčasť dizajnu. Preto som naň domontoval primerané plexi aj s deflektorom: zdravie máme len jedno. Je jasné, že od motorky, ktorá má obsah 125 ccm nemôžem očakávať výkon Transalpa 700, hoci aj jazdeného, ktorý sa mi vo veľmi, veľmi slušnom stave a za za obdobnú cenu (!!!???) núkal. Vybral som si SYM NHT125. Klopete si na čelo a pýtate sa prečo táto voľba? Dôvod je jednoduchý: Sym je o dobrých 70 kg ľahší. Roky sú roky, milí bratia - ubiehajú rýchlo a síl ubúda. Výkon a krútiak enhátéčka je zhruba 10k/10Nm. Pre mňa stačí. Spotreba benzínu je takmer nemerateľná pri mojom štýle jazdenia a po zábehu to bude hádam ešte lepšie: predpokladám asi cca 1,5l/100km. Pokiaľ sa neuvažuje o montáži zadného kufra, pod uzamykateľným sedlom je niečo málo miesta pre pár drobností, doklady a mobil. S ovládateľnosťou tohto stroja nebudú mať problém ani starci môjho typu. Avšak, myslím si, že pre vyšších ľudí nad 180cm bude táto motorka malá - treba ale vyskúšať. Ja mám asi 177 a je mi ako uliata. O jazde so spolujazdcom môžu uvažovať asi iba -násť roční. Celkové vyhotovenie motorky, čo sa týka kvality, sa môže porovnať s japonskou konkurenciou. Veľké plus je centrálny stojan a taktiež veľmi dobre čitateľný displej (rýchlosť, otáčkomer, celkové km, jednotlivý trip, hodiny, zaradená rýchlosť, napätie batérie). Výmena oleja (1l) je geniálne jednoduchá: odkrútiť šraub zospodu a vypustiť. Gumy sú s dušou. Zásuvka USB pri riadidlách.
13. 6. 2021 Už mám nakrútených asi 300km. Chcel som si pred prvou garančnou kontrolou sám vymeniť olej kvôli lepšiemu zábehu (už vo vyšších obrátkach), ale predajca ma od toho odhovoril, že je to zbytočné: vraj tieto motorčeky robia kvalitne a vnútri je kovových pilín v ich útrobách po zábehu minimum. S každým prejdeným kilometrom cítiť, ako rastie dravosť motorečky, samozrejme, v intencii kubatúry 125 ccm. Najviac chuti má na trojke a štvorke, kedy sa s radosťou derie dopredu. Čo ma dosť hnevá, je problém uchytenia predného plexi. Totižto tvar origo plexi-štítku (ktorý chráni max. iba tachometer) je tak hlúpo riešený, že prípadné prídavné doplnkové plexi sa naň uchycuje dosť problematicky (má debilne vykrojený tupý klin, smerom dovnútra. Dá sa to pochopiť, ale iba z hľadiska estetiky. Navyše nieto iného, lepšieho miesta, kde by sa plégo dalo prichytiť. Riadidlá v tomto prípade neprichádzajú do úvahy, pretože jednak ich otáčaniu by s domontovaným plégom bránil origo štítok. A navyše, asi by som nevidel na panel s údajmi, pretože plégo by ho zakrývalo. Okrem toho, pripevnené plexi počas jazdy dosť trasie (netuším, ako ho lepšie zafixovať) a mám obavu, aby ho silnejší poryv vetra nestrhol. Toto je asi jediná vec, za ktorú by som dizajnéra tohoto strojčeka, niekam nakopal. V ostatných aspektoch budú jeho prípadní majitelia, myslím, celkovo spokojní. Zatiaľ všetko a pridávam zopár nových fotiek.
23. 6. Brzdy a osvetlenie. Vzhľadom na to, že enháté má klasické brzdy (teda žiadne ABS, ani CBS (!?), brzdí vcelku dosť slabo. Brzdy vôbec nehryzú a dôvodom môže byť aj to, že brzdový kotúč s doštičkami si ešte nestihli "sadnúť". Je to zrejme tiež aj kvôli tomu, že veľmi často využívam brzdenie motorom. Pri troche predvídavosti pri jazde, kombinácia decelerácie a slabých bŕzd môže byť prekvapujúco - celkom uspokojivá. Samozrejme, toto platí len pri nešportovej jazde, ktorá rešpektuje predpísané rýchlostné limity. Určitou útechou je pancierovanie brzdových hadíc. Oproti spomínaným brzdám vysoko vyzdvihujem osvetlenie motorky. Okrem toho, že je komplet LED, všetky svetlá svietia priam ukážkovo. Kvôli zisteniu schopnosti svetiel enháté, podstúpil som malú večernú jazdu. Je zaujímavé, že počas dňa ma osvetlenie ničím zvláštnym nezaujalo a tobôž nenadchlo. Avšak, ako slniečko zájde za obzor, motorka začína svietiť široko-ďaleko. Spomedzi motoriek, ktoré som niekedy mal, táto 125-ka svieti prémiovo. Svetelný kužeľ hlavného reflektora v kapotáži pretína tmu v presne priamej línii a dostatočnej intenzite. A to tak, že necítiť potrebu namontovať doplnkové svetlo.
28. 08. Komfort jazdy: Poloha jazdca je úplne prirodzená. Niečo o sedení. Sedadielko tejto moto je vzhľadom na svoju kategóriu skvelé. Ozaj, nepreháňam a nerobím úmyselnú reklamu. Je dostatočne tvrdé a výborne ergonomicky vytvarované. Zadnica vyslovene netrpí. Hovorím, pravdaže, o sedáku vodiča.

bledemon
bledemon napsal 30.10.21 v 11:05

pěkná. Zajímavé, že tyhle malé objemy vyrábí sym taiwan v čínském městě Xiamen. CBS v eu být musí. Místo 3.pístku třmenu zvolili cbs rozdělovač: https://www.bike-pa...KE-ASSY/325/34/0/958

callowsick
callowsick napsal 24.06.21 v 20:17 10b.

zajímavý SYM

JardaBar
JardaBar napsal 24.06.21 v 06:08 10b.

parádní stopětadváca. Každý v tom musí vidět něco silnějšího.

Kabčo
Kabčo napsal 03.06.21 v 06:15 10b.

kývaj peknú ju máš, tuším som ťa raz aj videl na tom Blacksteri, strašne sa mi páčil keď sa predával ale nemal som naň, teraz som pokukoval aj po tom SYMe, mal som skúter ale chcel som 125ťku ako druhú moto čo budem mať len tak po okolí. Nakoniec som bral brixton ale za tie peniaze je SYM dobrá kúpa Tak nech poslúži

kývaj
kývaj napsal 02.06.21 v 23:49

ešte nejaké fotky časom pridám. motorečka je ako cukrík ... tie rovnaké fotky sú tam omylom, sorry