Yamaha Tracer 9 / 900 (2021)

Vlastník Ales600
Vloženo 27.5.2021
Aktualizováno 24.10.2023

Trvalo to déle než jsme čekali, ale nová Tracy 9GT konečně dorazila Výběr barvy byla pro nás jasná volba a to Icon Performance Je to kráska, pro kterou nám bije srdíčko a bude vymazlena k dokonalosti! Takže rychle zajet a full gas!

Motorka koupena od FIRMA:Yamaha Kabourek Motoshop (Písek) - Velký dík Yamaha ČR a pro mě velká pocta, být ambasadorem nového Tracera 9GT!
Tracy je připravována v Yamaha Motoshopu Kabourek.
Co řící ...tady se jedná o plně profesionální team, rodinné zázemí, kde vše šlape na 100%, doporučuji!! Kabourci a celý kolektiv 1*

První dojmy - Vybalujeme a probíhá montáž originálního příslušenství a doplňků! Tímto ještě jednou poděkuji Motoshopu Kabourek, který nyní odvádí skvělou práci a šroubují o 106 doplňky! Yamaha hodně zapracovala na desingu, který na fotkách není znatelný. Krásné prolisy a rádiusy nádrže, průduchy sání - pecka!

Motorku bych doporučil pro - Pro kluka/holku pro oba :-) , hlavně kteří milují zábavnost 3v CP3 a klikaté ( Alpské) silničky, kde je Tracy ve svém živlu! Prostě rošťanda na sport i turistiku!!

Doplňky na motorce - Doplňků byly plné krabice! V podstatě se jedná o originální příslušenství Yamaha a Gilles tooling. Z předchozího modelu (Tracy 2018) použité plexi MRA sport smoke!
Kompletní výfukový systém Akrapovič - Racing Line (Titanium) S-Y9R13-HAPT edice pro Yamahu s nápisem Tracer9.

Doplňky:

Protektory přední osy - Gilles Tooling
Plotna pro TopCase - Yamaha příslušenství
TopCase 50l - Yamaha příslušenství
Krátký držák RZ - Yamaha příslušenství
Blinkry LED plus s denní svícením - Yamaha příslušenství, doplněno stmívačem!
Akrapovič - Racing Line (Titanium) S-Y9R13-HAPT - homologace
Polepy Kutvek dle našeho návrhu
Zahnuté ventilky Puig
Padací protektory Yamaha
Prodloužení zadního blatníčku - Pyramid plastics

Tracer se opět výrazně posunul k dokonalosti!! První dojmy: moto je takové kompaktnější, podvozek vypadá u GT v naprostém pořádku! Ovladatelnost, vedení stopy a vyvážení mota je skvělé! Oboustranný Quickshifter je parádní a přesný! Rozložení stupaček řidič/spolujezdec, tak tady je to na 1! Přístrojovka byla hodně diskutována, ale za mě dobré a přehledné. Možná by to chtělo více kontrastu, ale spíše to vidím na problém mých očí, už nejsem nejmladší! Co mi opravdu mrzí je nemožnost změny podsvícení den/noc jako u předchozího modelu. Jako velký benefit vidím v možnosti přizpůsobení jízdní polohy jezdce a to možnost změny na straně řídítek/sedla/stupaček! Boční kufry 2x30l tak to už je pecka a vejde se tam i přilba! Nosnost se zvedla na 193kg a to je při našich proporcí plně dostačující Celkem mi baví malý tankvak Yamaha sport, se kterým si bohatě vystačím na krátkých vyjížďkách. Při jízdě na tempomat bez držení a v plné náloži je moto stabilní, nepociťuji žádné negativní vlivy! Baťůžek je spokojen a má dost komfortu. Podvozek mám nastavený v módu 1 a tam se cítíme nejlépe. Přitvrdil jsem zadek +2 kliky a předek +1. Brzdy na předku se po sednutí krásně dávkují a mají pěkný zákus - radiální pumpa v kombinaci s páčkou Gilles Tooling odvádí dobrou práci a to samé o spojce , kde je též stavitelná páčka Gilles Tooling a je optimálně nastavená na můj prstík! Konečně dorazil Akrapovič a Tracy má lauf jako pořádný bike!
Co se týče zvuku, je trochu hlubší, ale Euro5 se na vše podepisuje. Každopádně má v TP 94 dB !!! Což je dobré na Alpské silnice, kde se již objevuje omezení pro mota nad 95dB!!
Najeto 5300km nepociťuji žádná negativa, Tracy mi neskutečně baví! Pouze ty T32 nejsou úplná hitparáda, takže na příští sezónu dáme S22 nebo M9RR.

Vánoční dárek v podobě polepů Kutvek, kde jsme si navrhli motiv a Kutvek realizoval. Proběhlo i přezutí na S21 + zahnuté ventilky Puig!

Z Japonska dorazily originální padací protektory Yamaha, které jsou určeny pouze pro Japonský trh!
Po 2,5 měsících konečně dorazil balík z GB - prodloužení zadního blatníčku od Pyramid plastics, Dále byly sladěny stupačky - vyměněny origo zadní stupačky za Gilles Tooling, takže vše ladí s přepáčkem!

solio
solio napsal 11.12.23 v 10:40 10b.

To je hodně pěkný Tracer!!

Pajoš.CB
Pajoš.CB napsal 31.08.23 v 08:07 10b.

Máš jí krásnou!

Kentucky
Kentucky napsal 06.10.21 v 06:54 10b.

Díky . Krásný Tracer a hezké doplňky

h.pepino
h.pepino napsal 24.09.21 v 09:54 10b.

Ahoj, asi do ní na jaře zase půjdu. Měl jsem 2015 a nyl asuper. Ten Akrap - dáš tam i boční kufry? Díky Pepa

biosák
biosák napsal 21.09.21 v 20:02 10b.

Pěkný