Aprilia SRV 850 (2013)

Vlastník DinoPetro
Vloženo 26.5.2021
Aktualizováno 26.5.2021

Špičkový maxiskůtr, který se akcelerací a rychlostí vyrovná supersportům. Skvělý stroj i do špatného počasí.

Motorka koupena od FIRMA:A Spirit (Praha 4-Braník)

Suzuki AN 650 Burgman: Aprilia má styl jízdy motorky, je výkonější

První dojmy - Od klasického skůtru se liší uložením motoru do středu, skvělý zátah odspodu. Maximálku jsem vytáhl na dálnici na 205 km/hod. Malou nevýhodou je vetší váha sroje, ale nízké těžiště ulehčuje manipulaci na místě.

Motorku bych doporučil pro - Zkušeného jezdce, který hledá pohodlnou a klidnou jízdu, ale nebojí se otočit plynem, když je třeba.

Doplňky na motorce -

Stroj jsem si vybral hlavně proto, že jsem vždy jezdil na velké motorce a ze zdravotních důvodů jsem potřeboval automat. Akcelerací a rychlostí se vyrovná velkým motorkám. Z křižovatky ujíždím vždy jako první, ani nadupaná "plechovka" nemá šanci. Díky laděnému výfuku má i skvělý zvuk. Nikdy mě nenechala ve "štychu". Motor má skvělý a ladný chod, typický pro italské stroje.
Pravidelný každoroční servis, celoroční garáž, poslední roční servis v 5/21. Nová zadní pneu Pirelli, najeto cca 600 km, nová baterie v 4/21. Nikdy žádná ani menší havárie.
Ideální stroj na dlouhé cesty, ale i každodenní dojíždění do práce. I přes svojí větší váhu je při jízdě velmi dobře ovladatelná. Do terénu se nehodí.
Jízda ve dvou se ani nepozná, síly má na rozdávání.
Pod sedlem je úložný prostor na integrálu.
Do kufru GIVI Maxia se vejde opravdu služný náklad. Zabudovaná brzdová světla do kufru.
Brzdy Brembo zastaví i tento těžší stroj velmi spolehlivě.

Myschan
Myschan napsal 27.05.21 v 11:40 10b.

Na skůtr slušný obsah - větší než já na motce

tomcruise77
tomcruise77 napsal 27.05.21 v 09:30 10b.

Pecka. Zajímala by mě spolehlivost.