renocar_unor

Triumph Speed Triple (2012)

Vlastník PetrH1979
Vloženo 23.5.2021
Aktualizováno 2.1.2022

Parádní motorka u které mě prostě baví ježdění každý den víc.

Ducati Monster 1100S: Nenašel jsem v ní to co jsem hledal
Ducati 848: Parádní motorka a asi si ji jednou ještě pořídím, nebo taky možná 1098
KTM 990 SuperDuke R: Na mou postavu moc vysoké. Už u speeda mám trochu problém a nejspíš bude uprava sedla.

První dojmy - Prostě WAU .. Láska na první pohled. Motor jede hned od spodu a má fakt spousty síly ale je to tak pěkně vyladěné že nevyleká a ten podvozek... stačí se podívat kam chci jet a jede to tam samo :)

Motorku bych doporučil pro - Asi pro někoho kdo má už naježděno... Ono by to bylo i pro někoho kdo začíná, ale je pravda že tím jakej to má hladkej průběh výkonu, tak je dobrý porád myslet na to že ten výkon tam prostě je.

Doplňky na motorce - Origo Výfuky Arow 3-2 co se dodávají v Triumphu jako doplněk.
Nějaké padáky tam jsou co tam byly
Páčky M-style - trochu kloktají tak msto toho pujdou pptuning
Zrcátka nějaké noname ale mají homologaci - půjdou tam origo od řidítek.
Chystám
Pár karbonových dílů
páčky od pp tuning
klín pod motor - origo
krovku - origo
zrcátka do řidítek - origo příplatkové
Nádobky na brzdovku - origo příplatkové
Přešití a snížení sedla
Kufry, navigaci - obojí budu řešit tak aby to šlo co nejsnadněji sundat a zrovna když nepojedu nikam daleko tak abych to nemusel tahat sebou.

Ovladatelnost, motor, brzdy, vzhled, zvuk. Už když jsem si k tomu stoupl tak mi bylo jasné že si budeme rozumět. První rozjetí bylo trochu krkolomné, protože jsem zjistil že musím stát na palcích u nohy, ale jakmile jsem dal nohy na stupačky a vzal za plyn tak bylo jasno... Motor šel krásně odspodu ale prostě tak nějak hladce a je až nebezpečný jak je ten výkon dávkovanej pač to ani nepostřehnete že tam je a že tam opravdu je :D První zatáčka a první brždění. Brzdy brzdí parádně a nejsou nijak kousavé pak jen trochu nahnu rameno otočím hlavou aaa první zatáčka a já byl skoro na kolenu to byla chvíle co jsem věděl že po menším seřízení si padneme jak hrnec na prdel. Zrcátka to bude chtítdo řidítek, protože v těhle není vidět vůbec nic. Spotřebu neřeším ale počítač píše průmšr nějakých 6,1L No uvidíme při dlohodobějším ježdění, ale myslím že to bude o trochu víc. Spolujezdec dle jedné zkušenosti a nájezdu cca 200km ve dvou vám občas sjíždí trochu na záda a po mokré silnici má záda celé zcákané ... No je sundatý ten obrovský origo blatník. Výfuky pod sedlem jsou uplně vpohodě a žádné teplo jsem necítil ani já ani batůžek. Poruchy a servis zatím nevím. Poruchy doufám nebudou a servis se teprva chystám. Pneu Supercorsa jsou fakt na tom paráda. cestovat se na tom dá asi jako na každé motorce tohoto typu. Prostě není to BMW s vyhřívanou sedačkou a větrným štítem až za krk, ale npohodlné to není.

Hříbek
Hříbek napsal 23.05.21 v 21:38 10b.

Speed je super taky si ho užívám plnými doušky jen ta spotřeba na pc mi po 7jeste nespadla asi je ten výkon fakt až nebezpečně využitelnej

mada204
mada204 napsal 23.05.21 v 13:38 10b.

Speed je proste paráda !