Moto Guzzi Nevada 750 (2006)

Vlastník Qubac
Vloženo 22.5.2021
Aktualizováno 28.5.2021

Vidlicovy vzduchacik s kardanom...,,Moto Guzzi? Grazie ragazzi"

Moto Guzzi V7 850: Novy stroj, drahsi stroj :-)
Moto Guzzi Breva 750: Nevada je predsalen (za mna) krajsia

První dojmy - Je uplne ina...v kazdom ohlade. Velkost, prejav, vaha, pohon...a stoji to za to.

Motorku bych doporučil pro - Ved ona si toho praveho najde;-)

Doplňky na motorce - Plexi

Preco Guzzi? No lebo:
-lebo vzduchom chladene V-cko s hlavami pri kolenach
-lebo kardan
-lebo 180 kg vahy
-lebo 100 rokov historie
-lebo...je krasna

Nevada. Moto Guzzi Nevada.
Po cca roku stravenom s Vulcanom som chcel nieco manevrovatelnejsie do mesta, do prace. Presnoril som kadeco, zameriaval som sa na nahace ale muselo to byt nieco NON-mainstream...Guzzi Guzzi, precitam si nieco. Vyzera to zaujimavo. OK podme pozerat modely...uz som bol nakloneny kupe novej 2021 V7 Centenario, no nechcel som sa zavazovat splacanim a inac by to neslo. Tak som obzeral Brevy, obvolaval Brevy, no nakoniec nevybral Brevu. Vyhrala Nevada. Je jednoducho krajsia, no s rovnakym pohonnym ustrojenstvom.

Jazda na Nevade je uplne ina. O kardane viete hned, vie aj pekne kopnut, obzvlast pri podradeni...ale ten vyjazd zo zakrut!!! Klopil som tolko az som sa bal, a ona? Nic. Jak otocim rukovat zacne revat to Vcko so striekackou cez seriove vyfuky po oboch stranach, hadzem kvalty 3,4,5 a uz tam je 140...jasne, tam niekto len zacina. Ale toto je maly vzduchacik a je stvoreny prave na takyto styl jazdy. Predny kotuc brzdi krasne, zadny je citlivejsi, ale tiez berie ako treba. Na chodidlach je vibracie toho motora citit najviac...ale je to velmi prijemne a patri to k charakteru. Dialnica nieje pre nu, pri 120 je tam cca 5 tis. otacok, je to cruiser na okresky...po kupe som ale zhltol kombinovanych 250 km, a teda uprimne, z Vulcana som bol "zniceny" viac.

28.5.21 update: s Nevadou mame za sebou cca 400km. Odstranil som zadny nosic s opierkou, kedze jazdim sam a mam pocit, ze tie tvary a dizajn este viac vyniknu. A ak sa vydam na dlhsiu cestu montaz zaberie 10 minut...spotrebou sa hybeme okolo 4,5 litra, ale jazdu si uzivam. Kardan je ozaj citit, hlavne pri podradovani, ale ten zatah je, vzhladom k velkosti moto a vykonu, skvely. Mestska prevadzka je ako so skutrom, Nevada je kompaktna a obratna, v zapche sa prestrikuje kam treba. Zadne pruzenie je na cestach nasej metropoly trosku tuhsie, no da sa nastavit, takze sa s tym skusim pohrat a uvidime. Zatial mam len jednu vyhradu, a to je startovanie tepleho motora po cca 10 minutovom stati...startuje ihned, no musim mu pomoct syticom, aby udrzal volnobeh. Po 1-2 minutach je uz vsetko OK, sytic uz nieje potrebny a motor drzi volnobezne otacky. Niesom si isty, ci je to vobec problem, preto sa skusim poradit s panmi z Prvni Kozi a uvidim. Dalsi update snad coskoro

helioland
helioland napsal 19.06.21 v 22:24 10b.

nevadu jsem mel, a musim ric, ze to byla bomba, je to fajn jak do mesta, tak na delsi streky (pokud se na ni clovek vejde), tak do mesta. Joa neboj se, jde na tom i brousit stupacky, i kdyz se ti zdaj vysoko(geometrii to ma stejnou jako breva). Silny to moc neni, i kdyz brzdou provozu nebudes, ale je to opravdu fajn pojezdeni. Stejska se mi po ni, Skoda ze zena rikala ze dve motorky nepotrebiju.

Falco55555
Falco55555 napsal 25.05.21 v 14:23 10b.

Jo Nevada je klidná síla, ale parádní stroj.
Tak ať slouží a hodně kilometrů kolama dolů!

SV-DR
SV-DR napsal 24.05.21 v 10:06 10b.

To plexi a opierka vzadu sú luxusné Kamarát má takú roky a stále funguje dobre.

Milan1963
Milan1963 napsal 22.05.21 v 22:55 10b.

Guzzi V Sušici jsem byl kvůli 85 TT a potvrzuju - vstřícnost, ochota.

Qubac
Qubac napsal 22.05.21 v 14:36

hansdorf:
S panmi z Prvni Kozi som komunikoval, je to partia spravnych ludi na spravnom mieste. Su totiz ini...rovnako ako Guzzi-ny a ich majitelia samozrejme len v dobrom.