Honda NC 750X (2017)

Vlastník Kinča
Vloženo 21.5.2021
Aktualizováno 6.9.2021

Tak a je to tu, klidníme, jdeme se kochat... :D

První dojmy - První dojem byl už o rok dřív, když si ji kupoval kamarád. Byla taková fajná. Dvouvál s motorem z auta, s automatem, perfektním těžištěm a celkově taková "zvláštní" motorka.

Motorku bych doporučil pro - Tahle mašina je fakt pro kohokoli. Od začátečníka, po ostřílené jezdce. Ale pozor, musíte vědět dopředu co od toho čekat.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi - strašně hučí v helmě, asi to vyměním za nižší nebo nějaké jiné.
Vyhřívané rukojeti - dobře to pálí :D
Padáky - klasika, aj to dobře vypadá a dají se na to přidělat další světla.
Kufr - zatím jen jeden velký vzadu, nacpu tam všechno co potřebuju. Ale na delší cestu asi dokupíme boční.
Výfuk - je tam origo a zní to s ním krásně, ale něco co by podtrhlo jeho hloubku by tomu dalo grády, tak uvidíme.

Chtěl jsem už trošku zklidnit a zpomalit. Neustále se hnát na silných strojích, letět do zatáčky hlava nehlava a riskovat život při každé vyjížďce... No už mě to prostě nějak přestalo bavit... Rychlost mám rád a sportovní styl jízdy taky, ale do provozu to prostě nepatří.

Myslel jsem, že to zvládnu úplně bez moto, ale opakovalo se to co každý rok. Jak vyleze slunce a vidíte to venku projíždět všude okolo, tak se to prostě nedalo vydržet. Takže když už zase něco, tak něco pohodového, klidného, s dobrou spotřebou a schopného procestovat celý svět. A tahle motorka to splňuje na výbornou. Koupil jsem ji v Praze a po vlastní ose jel domů do Ostravy. Po cestě jsem si zvykl během chviličky. Skvěle se ovládá, na režim D klidná a plynulá jízda za 3,5 - 3,7l, při předjíždění nebo když chci vystřelit z místa přepnu klidně i za jízdy jedním klikem na Sport3 a jedu. Když chci aby byla lepší odezva na plyn a chci si užít zatáčky, nechám S3 a ať točím jak točím, spotřeba nejde nad 4,7l a to musí dostat jo zabrat.

Motorka je pohodlná, na to jak je těžká, tak to nejde vůbec poznat, umí jet i rychleji, spolujezdec má taky pohodlí a úložný prostor místo nádrže už je jen pěkný bonus. Nevím co víc dodat, je to prostě paráda.

Samozřejmě, očekávám spoustu posměšků že je to jen velký skůtr, že automat je pro sraby a já nevím co. Tahle motorka je perfektní pokud víte, že ji chcete. Pokud nevíte co od ní čekat, tak ji radši nepořizujte. Někomu může chybět výkon, ale na režim S3 to má docela fajný odpich a top speed kolem 180 s mou váhou 85kg je taky naprosto dostačující. Není to motorka na závodění, ale na cestování. Ať už dálky, tak klidně po městě do práce a do obchodu. Myslím si že jen tak neomrzí.

___

Doplnění 18.6.2021

Tak s moto mám najeto 2000 km a můžu s klidným svědomím říct, že je to dosud nejlepší motorka co jsem měl. Pro mě osobně. Mluvím všeobecně a hodnotím motorku jako celek. Není to nejrychlejší motorka, nedělá největší náklony a popravdě mi tohle občas chybí, protože jsem na takovou jízdu byl zvyklý, ale co jsem chtěl to mám a jsem spokojený. Jezdí se s ní skvěle, bez automatu už si to nedokážu představit a o úložném prostoru místo nádrže ani nemluvím.

Ale to že není nejrychlejší neznamená, že se s ní i tak nedá zablbnout. Tento týden jsem u rodiny v Jeseníkách a včera jsem si zajel na Červenohorské sedlo. No, NC mě hodně mile překvapilo :D Jasně, na rovinkách mi holt ujelo cokoli co tam bylo, ale v zatáčkách jsem to úspěšně dotahoval. Jel jsem v textilu, takže žádné vysedávání a kolínka, prostě čisté náklony. A dalo se to. Fakt jsem si to užil. Jediné co, tak by to vepředu chtělo druhý kotouč, takže směr dolů jsem musel být opatrnější a jít na brzdy o něco dříve.

Když jsem ji kupoval, pneu byly od novoty, takže totálně ko a hrana jako prase po začátečníkovi :) Ale dal mi k tomu zadní Continental ContiMotion M. Říkám si no tak dokoupím předek a když už ji mám, tak ji zkusím. Předek i zadek za cenu běžné zadní gumy mě trochu znervózňoval. Ale za tepla to lepí parádně (viz. nové fotky). Za mokra jsem ještě pořádně nejel, takže možná to na vodě nebude ono a nebo to nebude mít dostatečný nájezd. No uvidíme, zatím spokojenost.

Na mašině už byl zadní kufr Kappa KGR52, tak jsem dokoupil boční KGR46. Vypadá to na můj vkus super a je tam místa... Stan, spacáky, karimatky, oblečení, další nezbytnosti a šup na dovolenku, není problém.

Takže celkově jsem rád že jsem se pro ni rozhodl a těším se na každou další jízdu :)

6.9.2021
Tak a je fuč. Krásné 4 měsíce a 5000 km. Sezona končí a tak byl čas motorku zase prodat. Příští rok uvidíme co bude :)

Penem
Penem napsal 18.06.21 v 21:34 10b.

Jsme na tom stejně

JardaBar
JardaBar napsal 18.06.21 v 20:36

Kdyby tak točila aspoň 8000 ideálně 9000.

JardaBar
JardaBar napsal 18.06.21 v 19:45 10b.

Kinča
Kinča napsal 18.06.21 v 11:40

Díky moc všem za kladné hodnocení! Už jsem s ní najel 2 tisíce, tak asi trošku doplním recenzi, ale jsem plně spokojen

callowsick
callowsick napsal 28.05.21 v 19:02 10b.

Pěkný X-ko