Husqvarna TR 650 Strada (2013)

Vlastník MilanPD
Vloženo 16.5.2021
Aktualizováno 19.5.2021

Stará láska nehrdzavie. na motorke som začal jazdiť skôr ako na aute a od vtedy ma to drží...aj kedˇ som mal ozaj dlhú pauzu. Cca 30 rokov bez motocykla. Prišla proste tá pravá chvíľa a je to tu zas. Všetko je vždy tak ako má byť.

První dojmy - Moje očakávania boli naplnené vrchovato, v dobrom aj v zlom :-D Takže spokojnosť ;-) Motorka je pre mňa bez vačších či menších prekvapení, vyberal som s kľudom aj časom, selektoval v danej kategórii a čakal na tu správnu v správnej chvíli. Všetko sa zišlo a zapadlo do kopy. Hľadal som motorku univerzálnu ani malú ani veľkú, ani slabú ani silnú s čo najmenej, ale poctivými km. Hlavne jednoduchú bez všetkých tých moderných fičúr, tak aby ona slúžila a robila radosť mne a nie naopak ;-) Centuro kategória bola od začiatku jasná, chcel som pohodlný vyšší posed. Som tiež bez ambícií veľkých týždňových výletov na Balkán či pod., teda aspoň zatiaľ :-D Vyberal som motorku/kamošku na jazdy okolo komína s primeranou spotrebou, nejaký nenáročný držák a tiež v pôvodnom stave, bez rôznych amatérskych hlúpych dizajnových či iných úprav. Trpezlivosť priniesla ruže, túto predával 25r chalan 2km odo mňa. Motorka bola pekná, presne ako na fotkách v inzeráte, zachovalá. 21 000km nájazd, pred ním to mala mladá baba a on posledné 2r. Serviska OK. Kamarát spolukonzultant mi ju odobril tiež, že je super. Sám ma staršiu BMW 650 a toto je jej derivát, preto som ho poprosil, aby mi pri kúpe pomohol (Slávo máš to u mňa) a aj trochu zahorekoval, že by ju bral sám, keby tie prachy mal :-). Zimná cena rovných 3 000 €, tankvak Givi + kufor SHAD SH37 ako bonus v cene (dokonca aj 12V prípojku už mala dorobenú) a tak som si urobil Vianoce s mesačným predstihom, tľapli sme si a ostatné papierové formality boli do týždňa hotové. Okrem super stavu sa mi páčila aj tým, že to nie je tuctovka, mal som proste šťastie na X krát, moto bez poškodenia, kúsok odo mňa a ešte za super cenu atď. Budú si ma kolegovia na cestách len ťažko pliesť :-D lebo podobných je u nás ozaj len pár kusov.

Motorku bych doporučil pro - Motorku by som odporučil ľuďom už s určitými skúsenosťami. Má určitý temperament resp. charakter/neposlušnosť(?), na rozdiel od dnešných akoby bezpohlavných nových motocyklov, takže by menej skúseného mohla v začiatkoch dosť potrápiť. Hodí sa ľuďom s vyššou postavou resp. dlhšími nohami, lebo má vyššie položené sedlo.

Doplňky na motorce - TeRku som teraz z jari doplnil o pár vecí, aby sa stala uživateľsky ešte príjemnejšou. Pribudli jej kryty páčok, padák, rozšírenie pätky stojanu a aj hlavný stojan. Všetko SW Motech s čím mi moc, moc, moc pomohol motokamarát Jozef, ešte raz díky

Zatiaľ mám na pár krát "nacukané" prvých 300km. Nacukané? Veď jednobuch V mladosti som jazdil MZ ETZ 150 - zlatá jednoduchosť. Toto je úplne iná k(r)áva. Bol som trošku vyplašený z výkonu a váhy po mojich už "fúzatých" skúsenostiach aj napriek tomu, že som si pred dvomi rokmi dal kondičnú jazdu s Kawasaki ER6 v autoškole a inštruktor ma chválil, že čo tam chcem, že nech si rovno čosi rýchlo kúpim a jazdím, že som už "vykľudnený" praxou. Zvykám si na jej charakter každým kilometrom a aj moja radosť z výberu zatiaľ stúpa rovnako.
Z môjho pohľadu má motor sily až až, zaberá pekne odspodu už od 2500 otáčok a poctivo ťahá až do 6000, cez ktoré ide ďalej, ale mňa to už fyzicky bolí ju tam "trápiť", takže spokojnosť. Už v mladosti som sa naučil jazdiť skôr defenzívne, že 70 - 90km/h je pre mňa naj. V tomto pásme sa dokážem kochať krajinou, užiť si jazdu a aj bezpečne zabrzdiť. TeRka sa tam tiež cíti ako doma. Mám rád všetky okresky, čím viac zabudnuté tým lepšie. Všetky II. a III.tr sú pre mňa raj, diaľniciam sa vyhýbam. Práve preto som hľadal skôr ľahšiu motorku s ľahkým ovládaním a aj tu sú moje očakávania bohato naplnené, lebo sa naozaj dobre a ľahko ovláda, je doslova mrštná. Nastala tak vzájomná symbióza mňa a "TeRky". Spotreba sa mi zatiaľ drží na 4L/100km.
Myslím si, že je vhodná aj pre tých, ktorí budú chcieť na nej cestovať ďalej ako len na najbližší koniec okresu Motorku som už trošku skúšal aj v diaľničnej rýchlosti, dá sa to, ale počítam, že po hodine to už bude asi otravné. Takže skôr v núdzi, ak sa nedá inak a využívať často odpočívadlá k narušeniu sterotypnej jazdy. Chce to len sadu kufrov a hajdééé. Tí umiernenejší a štíhlejší by to mali hravo zvládnuť aj vo dvojici, najlepšie po kľukatých okreskách, pre ktoré je TeRka priam stvorená. Sedlo sa mi zdá OK aj keď som zatiaľ v ňom strávil najviac hodinu v jednom kuse.

Milan1963
Milan1963 napsal 16.05.21 v 17:42 10b.

Hezká motorka, at' ti dělá radost.