Kawasaki W800 Street (2019)

Vlastník bonup
Vloženo 15.5.2021
Aktualizováno 13.2.2023

Protože nejsem schopnej se naučit brzdit, potřeboval jsem veterána s ABS.

Royal Enfield Interceptor: V manipulaci na místě se W800 jeví lehčí a cena RE je již dost vysoko v porovnání s cenou W800. Více chromu a střibrný motor veliké plus pro RE, ale to pořeším u W800 sám a ještě z toho budu mít radost.
Moto Guzzi V9 Roamer: Hezká ale nakonec moc chopproidni pro mě - sice proti chopperům nic nemám, ale klasický vzhled je plus.

První dojmy - Je krásná, ale trochu moc černá (6-2021 už není jen černá). První jízda dost hrůza, buď táhla nebo naopak ne, nic mezi. Široká rovná řídítka byl nezvyk do zatáček. Po najetí 100km je to ok, motor si sedl a táhne dobře. Do těch neoriginálních rovných řídítek musím dát zavažíčka - originální mají kulatinu uvnitř a vážej snad tunu.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě vetránistu co neumí brzdit. Buď má veterána co nebrzdí, nebo yougtimera na kterém si kvůli brždění rozbije hubu.

Doplňky na motorce - Ještě zkrátím řídítka asi o 2cm na každé straně a dovnitř dám závažíčka, ale další jizdy jsem si na ní zvykl - možná jen ty závažíčka. Musel jsem si naštelovat páčky a to jak sklon tak zdvih. Přidělány jsou originál padáky a ještě bude chromové madlo spolujezdce, demontuji kulaté odrazky a přilepím podélné na vidle. V budoucnu obrousim žebra motoru jako to má verze Cafe. Kryt královského hřídele a vstřikování také vylepším chormem a už nebude jen černá. Ještě plánuji vyšší sedlo a v hnědé barvě (měřím 192cm). Víc změn neplánuji.

Jako vetránista jsem chtěl Jawu 500 OHC s ABS co nestojí ranec. Koupena nová v době lockdownu u G-Mototo za akční cenu. I opravdu dobrá cena rozhodla proč zrovna W800. První jízda hrůza. Pak jsem ji protože nádherně vrčí protůroval jen trošku (max. k 3500ot, najeto 15km) v garáži studenou a průser. Přestal pálit levej válec. Střílela do výfuku hrůza. Bál sem s ní jet aby neodešly katy. G-Moto si ji odvezli a v Kawě Brno jim řekli, že vzducháč má svíčky s vysokým teplotním indexem a nesmí se minimálně v záběhu přidat u studené plyn- vždy nechat trochu zahřát na volnoběh. Výměna svíček a smazání chyb v ŘJ. Teď nechávám prohřát dokud necítím alespoň trochu zahřáté oba svody a pak teprve přidám a zatím OK. Musím pochválit LED přední světlo to je prostě paráda.
Bál jsem se vysoké hmotnosti, ale ani na místě není cítit. Přitom je stejně težká jako byla Afrika a s tou to nebylo jednoduché ani za jízdy. Pocitově je lehčí než RE Interceptor i v manipulaci na místě. Motorka je na kochačku a poslouchání motoru se svistem královského hřídele. Ideálně 80km/h, ale umí i předjet stačí jen přidat. Prostě moderní Jawa 500OHC jen je v černé barvě.

Hooorus
Hooorus napsal 27.10.21 v 09:27 10b.

Spica !

marafzs600
marafzs600 napsal 16.05.21 v 14:29 10b.

Pěkná

Martin1980
Martin1980 napsal 16.05.21 v 10:57 10b.

Moc pěkná. Za 10

rade35
rade35 napsal 16.05.21 v 10:44 10b.

super

fery251
fery251 napsal 16.05.21 v 08:15 10b.

Nádherná Kawa a zajímavé čtení