Suzuki GSX-R 1100 (1991)

Vlastník smoula_mrzout
Vloženo 13.5.2021
Aktualizováno 21.10.2023

Vanilla ICE, tak takhle to bylo ve filmu Cool As Ice - Chladný jako led. Sice béčkový film, ale ...
Poslední motor s chlazením vzduch/olej, za deště i vodou.
První model GSX-R se zapuštěnými předními světly, skovanymi za plexi.

První dojmy - První dojmy? Moje čtvrtá motorka ve stáji. Druhá GSX-R 1100 v řadě. No a která motorka má nájezd pod 50.000 km a dochovala se ve 30-ti letech v takhle bezvadném stavu?

GSX-R 1100 typ M GV73C-1082xx Motor V712-1083xx 109kw 147 koní.
Najeto 47.000 km. Za posledních 12 let najeto cca.260 km.
Mám ji od kamaráda, se kterým jsme vyrůstali a já ho kdysi za totáče k motorkám dovedl. On ji koupil od postaršího majitele z Německa a prý byla ve stavu, jakoby ji zrovna koupil novou v motosalonu. Jelikož je kamarád fanouškem Vanilla ICE, prvního bílýho rapera, tak jedno ráno po pijatice strhal originál polepy a šlo se na věc. Celá mašina do žluté perletě a nádrž si zaletěla do Miami na podpis.
Sice měl dost zájemců na odkup, ale oslovil mne. Občas se na ní může mrknout, zatlačit slzu a vi, že u mne nebude trpět.
Stála teď přes 2 roky. Baterka kaput. Tak jsem ji dal novou a po přeplavení chytla. Starý benzín, jede na 3,5 válce. Tak ji vyměním svíčky a proliju nádrž a karburátory Vervou100. Snad to pomůže. Jo, má nedostatek, decentně pribržďuje zadek. Fakt neřešitelnej problém
Takže vše originální a původní, 2 klíče z toho jeden nepoužitý v originálním balení, návod na údržbu a servisní knížka. A ta neoriginální barva? Je kvalitně udělaná a mašina je z dobového filmu.

Motorka je v servisu Moto Písec v Brně na repasi karburátorů, seřízení a vše co se nepodařilo doladit jinde, aby motor šel jak má.
Ale i tak, než šla do servisu, projel jsem se kolem komína, dál ne, jsem po těžké operaci a i tak na jedničku na zvýšený volnoběh 60km/h, hned dva, tři, volnoběh při 100km/h

Motorka má vyměněny rukojeti a gumy ve stupačkách.

Jak se příští rok oteplí, udělám o bábině video. Jo a testnu i 140km/h na jedničku. Moje prastará GSX-R 1100 z roku 1986 dělá na jedničkou 120km/h

Je 10.2.2022, 9:00, venku 3 stupně a motorku vyzvedávám v Moto Pisec na Lesné. Chytá na brnk. Na cuknutím plynu a ubrání, reaguje okamžitě.

28.3.2022 Venku je 33 stupňů a sluníčko. Poprvé jsem bábu vyvezl. Respekt ze 150 koni. Na každý kvalt jsou schopni vytvořit díru v časoprostoru.
Po servisem a jde jak svýcary. Jen měsíc neběžela a musel jsi trochu potrápit při startu.

18.3.2023
Udělalo se teplo, tak jsem ji vyvezl. Jen 25 km, je studenej asfalt... No a i když stála bez hnutí 6 měsíců, s nabitou baterkou po chvíli nastartovala.

27.5.2023
Venku hezky a tak jsem dobil baterku, vytáhl ji ven a stratoval a startoval. Stárnu, měl jsem vypnutej sytič, jak jsem ho otevřel, běžela jak má. Jen se občas "leknu" sám sebe. Dvojnásobek dálničního limitu tam je fakt během okamžiku. Je jí 32 let a stále vášnivka ?

jps13
jps13 napsal 01.02.24 v 18:25 10b.

Hezkej žlutásek tak at slouží.Přeju hodně kilometrů hlavně bez nehody.

Bery1
Bery1 napsal 17.01.23 v 17:55 10b.

Dobrej příběh, film znám taky a mašina krásná
Přeju hodně šťastnejch kilometrů.

smoula_mrzout
smoula_mrzout napsal 17.10.22 v 22:53

Děkuju všem za milé příspěvky a reakce.
Neprodám

ferda.66
ferda.66 napsal 17.10.22 v 21:48 10b.

Tahle motorka i film me vlastne privedl k motorkam... Proto jsem pak basnil o velkym banditu, ale snad se pozdeji najde misto i na tuhle krasku

SV-DR
SV-DR napsal 24.05.21 v 10:01

Táto mašina ma skoro zniesla zo sveta , keď som na konci rovinky v 240km/h zavrel plyn a pribrzdilo mi zadok tak, že sa rozkývali riadítka. Skoro som sa pos..
GSXR 1100 skvelá silná, ale tieto ročníky boli brutálne surové motorky bez akýchkoľvek asistentov , antihop spojky, ABS... ktoré vám zachraňujú prdel,
kedysi na litrovej mašine nemohol jazdiť každý blbec pri peniazoch ako dnes.