BMW R 1100 GS (1998)

Vlastník moley00
Vloženo 11.5.2021
Aktualizováno 11.5.2021

Čistě mechanický dinosaurus, láska na první pohled.

První dojmy - Při první víkendové projížďce najeto zhruba 1000km, mechanické zvuky linoucí se odevšad, chvíli trvalo zvyknout si na tuhou spojku a tvrdé řazení. Na tvrdost originálního sedla jsem si zatím nezvykl. Originální koncovka by rozhodně mohla být hlasitější.

Doplňky na motorce - Touratech Hard parts (obě stupačky), kryty hlav válců, vario plexi, přídavé halogeny

Dovezeno z Německa. Skvělý poměr ceny a stavu motorky a množství příslušenství (hardparts, plexi, navigace, ...).

Překvapivě dobrá ovladatelnost v jakékoliv rychlosti, v klidu je to trošku horší. Brzdy chtějí trošku víc razance, ale to je i váhou jezdce (100+ kg).

Při mojí výšce bych potřeboval pořešit snížení stupaček/zvýšení sedla pro pohodlnější posaz.

Ochrana proti větru je s vario plexi dostatečná, ale 130-140 dálnice už není přiliš komfortní.

Jízda ve tmě není žádná sláva, počítám s HID konverzí, nebo další přídavné lampy.

Spotřeba do 5.5l

Milan1963
Milan1963 napsal 12.05.21 v 15:54 10b.

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 12.05.21 v 04:44 10b.

Super motorka. Pokud se ti zdají vlažnější brzdy vyměň brzdové hadice za pancíře a nebudou mít konkurenci, ubrzdíš vše jedním prstem. Staré gumové hadice se ti nafukujou a proto to tolik nebrzdí.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 11.05.21 v 20:41 10b.

Jestli se ti zda tuha spojka, kup novy lanko i s bowdenem. Ja daval novej original a litoval jsem, ze jsem ho nevymenil hned po koupi, nybrz tesne pred prodejem Pak sla zmacknout dvema prsty...