Honda VFR 1200X Crosstourer (2012)

Vlastník carp1
Vloženo 11.5.2021
Aktualizováno 11.5.2021

Krásné velké cenduro s kterým se můžeš vydat do práce, ale i na kraj světa.

Motorka koupena od FIRMA:DENAR (Kosmonosy) - Ochota, vstřícnost

Suzuki DL 1000 V-Strom: Menší výkon
Honda CRF1000L Africa Twin: nevyužiji potencionál v terénu

První dojmy - Motorku jsem viděl poprvé někde na moto salonu roku asi 2012 nebo 13?? a vlastně byla jediná na kterou jsem se posadil- hmmm dost dobrý, vzpřímený posed, široká řídítka, kolena v pohodě, sedím v motorce, to by mohlo být ono- cože? kolik? hmmm tak v příštím životě.

Motorku bych doporučil pro - Moto pro zkušenější, kteří chtějí cestovat i ,,sportovat" s danou kategorií.

Doplňky na motorce - Vyšší cestovní plexi, vyhřívané rukojeti, padací rám, kufry, hlavní stojan ...

K tomuhle stroji jsem asi dospěl, po CBF 600S, GSX 1250FA, jsem chtěl cenduro s minimem elektroniky, výkonným motorem, připravenou na cestování za relativně normální peníze.
Opět po ránu lustruju bazar jestli tam náhodou nemají můj vysněný stroj- koupená v Čechách , první majitel, pravidelně servisovaná, okufrovaná...to si děláš srandu!!! M.B. Honda- přesně to chci!! Cena hmmm- trochu nad rozpočet, ale co 50 ti je jen jednou. Telefon, záloha, jedu. Mazlík v červené s cca 30 000 najeto- beru, díky na shledanou.
Startuju, kopu za jedna a odjíždím. Tvl to je velký!!,ale v poho ovladatelný.
Dnes si to už nepamatuju a proto si myslím, že již za Kosmonosami jsem jí měl i když s respektem v ruce a jak to tak valím na JBC tak si říkám- Jenišovice nebo Brod??
Brod, to je jasný. Za benzinkou mu začínám dávat a ty kráso už jsem v Loužnici- no tak ještě párkrát ať se co nejvíce poznáme.
Crosstourer je velká a těžká mašina- proto se k ní tak stavím. Při parkování přemýšlím, manipulace i s mými 75kg je relativně v pohodě( čím ji mám déle, tím to mám vychytanější).
Brzdy- za mě v pohodě, ABS do toho nekafrá, když potřebuju větší brzdný účinek, tak jsem prostě na tu váhu v té zatáčce moc rychlej (moje chyba)
Motor- čtyř válec do V, je to jiný než jsem byl zvyklej, ale nemám problém. Před čtyřma tisícema jako by tam bylo hlucho, ale na 4000 to opět chytne a valí bez zaváhání.
Kardan- po svolávačce. Nemohl jsem si na něj zvyknout, v nízkých otáčkách o něm dost věděl a byl jsem z toho dost nervózní, ale teď po ujetí cca 25.000 Km jsem si relativně zvykl.
Terén- já tak suchou polňačku (neumím to a nechci s tím říznout). V Orličkách, kde to miluju jsem nucen takovou nějakou cestu absolvovat kvůli spaní, za problikávání trakce a házení zadku motorky z leva do prava jsem spocenej snad všude, ale ty výhledy mi za to stojí.
Přístrojovka- neřeším, nic mi tam neschází
Spotřeba- neřeším, jezdím spíš sportovně a tankuji po cca 300 km a vždy to ukazuje ještě cca 4l
Servis- s mechošem jsme domluveni po 10 000Km.
Poruchy- co to je??
Cestování- pro to byl Cross. stvořen. Používám ho denně, město, práce, víkendy, dovča a nic neřeším, velikost ,natož váhu, vždyť mám SUV na dvou kolech, ale pozor na falešný pocit jistoty a bezpečí.
Jízda- kam koukneš tam jedeš, podvozek mam nastaven spíše měkčeji, v zatáčkách mě to moc nelimituje a rozbité české silnice krásně filtruje.
Pro všechny co dočetli až sem- není to recenze, jen pohled normálního uživatele co má rád vítr ve vlasech a pocit svobody

carp1
carp1 napsal 27.05.21 v 10:45

Děkuji všem za reakce, předtím jsem měl Suzuki GSX 1250 FA

H123
H123 napsal 27.05.21 v 10:05 10b.

No krásný
cos měl předtím ?

Duster93
Duster93 napsal 18.05.21 v 11:02

Pěkná
Ať Ti dobře slouží

Sete
Sete napsal 18.05.21 v 07:22 10b.

Pěkná strojovna Před třemi lety jsem jí taky málem koupil

Nafťáček
Nafťáček napsal 11.05.21 v 19:13 10b.

Blahopřejem! Taky jsem po ní koukal ale ATAS vyhrál... prostě na Africe omládneš. ale vzhledem k pár úrazům v terénu to vidím do budoucna na podobný SUV . GS nechci. Tak kolečkama dolů