renocar_unor

Aprilia Tuono 1000R (2003)

Vlastník turek
Vloženo 10.5.2021
Aktualizováno 4.5.2023

Poctivej starej svlečenej superbike.

Kawasaki Z 1000: důvod neuveden
Triumph Speed Triple: důvod neuveden

První dojmy - První dojmy? Ty wago,to je dělo ... ? Myslel jsem,že z Falca budu vědět do čeho jdu,ale asi sem to už zapoměl. První jízda byla docela utrpení. Zima,silnej dvouválec a vystreslej řidič. :)

Motorku bych doporučil pro - Hele nevim,chce to fakt vědět,že jí chceš a co od ní čekáš. Chce to mít v hlavě srovnaný.

Doplňky na motorce - Chip Arrow,výfuk Arrow. Zvuk pěknej ... :)
Ukazatel zařazené rychlosti Gipro.
KN filtr

Po Tuonu jsem koukal už před lety,když jsem jezdil Falco. Pak přišla doba bez moto. Po návratu do jedné stopy,jsem spíš zvolil univerzálnější stroj ( Tigera). Ale stejně pořád pokukoval po Tuňákovi. Chtěl jsem nějakej sportovní stroj na občasný rychlejší vyjížďky. A letos to konečně bylo možné,takže je doma,hurá.
Zatím najeto asi 100km a zřejmě to půjde,jen je potřeba se nebát a nebejt hovado na plyn. Ten dvouvál do toho jde celkem drsně. Jak při přidání,tak ubrání. To budu muset ještě dost pilovat.:)
Brzdy mi přijdou ok,brzdí to. Dost.
Podvozek tuhej,ale je to superbike,tak ok.
Ovladatelnost super,ale chce to jí řídit,né se vozit.
Spotřeba nevim,nezajímá. :)
Poruchy: nějaké mouchy jsou,je to 18let stará motorka,ale nic co by se nedalo vyřešit.
Možná až něco najedu,tak to tu doplním.

16.11.22
Dám nějaké shrnutí po dvou sezónách v sedle téhle Italky.
Baví mě,pořád. I když jsme si spolu loni lehli na Červenohorském sedle,ale bylo to asi v 50sátce,tak se mašině nic nestalo. Jen se trochu ubrousil padák a stupačka. A já si zlomil palec na ruce. Ale domu jsme dojeli.:) Chyba byla nejspíš v přední gumě. (Jasný,že jezdec žádnou koninu neudělal :) )Tak sem dal nový Conti sport attack 4 a na nich je to velká paráda.I když já bych se za limit nedostal asi u žádných pneu.
Také podvozek nebyl úplně ono. Zadní pružina nesmyslně stáhnutá a motorka hodně uskákaná a neklidná. Stačilo jen předek i zadek hodit do továrního nastavení a funguje to parádně. Až by jeden nevěřil.
Najeto máme asi 4000km.
Ve městě je to pořád peklo,nejlepší jízda je po pěkných klikatých silnicích. Ve svý době to musela být podvozkově pecka,neztratí se ani dnes . Co na tom,že na rovince nás spráská kdejaká uječená šestka.
Tady je prostě charisma a zábava,aniž by se muselo jet 200+.Zvuk dvouválu je hodně návykovej a ten motor je bomba.Baví mě ten tvrdej nástup výkonu.Pro mne dokonalej bike.
Měnil jsem regulátor dobíjení za Vape,spojky pod nádrží za kovové.Spíš jen preventivně. Jinak olej,brzdovku i ve spojce a to je asi vše.
Nějak mě nenapadá,co případně ještě doplnit.
Je to srdcovka jak sviň. :)

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 31.05.22 v 14:14 10b.

Pohled na obnaženou, pohlednou Italku prostě jen tak neomrzí.

Hříbek
Hříbek napsal 11.05.21 v 22:12 10b.

Pěknej Tuňák na svoje roky stylovka jak prase

findejs1310
findejs1310 napsal 10.05.21 v 20:23 10b.

Tuňáček pěknej

Kitty
Kitty napsal 10.05.21 v 20:04 10b.

Tuono je stylovka, tak ať slouží k radosti a kolama dolů