Yamaha FZ6 N (2008)

Vlastník risahrebacka
Vloženo 10.5.2021
Aktualizováno 14.3.2023

Sezóna 2022 zahájena

Vloženo: 29.03.2022, Uskutečněno: 22.03.2022, Stav tachometru: 50000 km, Zhlédnuto: 23x

03/2022
První hezký den v březnu jsem motorku vytáhl z garáže a vše překontroloval a dal do pucu. Bylo potřeba vyměnit pravý zadní blinkr - byl zbastlený od předchozího italského majitele a zimu nedal.
Najeto cca 80 km ze zimního sídla domů a pak cca 50 při odpolední vyjížďce za účelem umytí.
22.3. 2022 jsem se domluvil s kamarádem Fílou a vyrazili jsme na společnou projížďku za Prahu. Já se svou FZ6kou a on s Hondou CBF500.
Sraz v 11 před barákem, to klaplo. Udělat bordel sousedům Hondou taky klaplo - ten Leo Vince bez DBkilleru na dvouválu dělá kravál.
Vyrazili jsme z Přílep na Horoměřice, pak směr Bořislavka - super serpentýny s fajn asfalt - bacha na autobusy.
Po Evropský dolu na Kulaťák a do tunelu - Fíla tam chtěl udělat bordel, tak sme jeli.
Výjezd směr Strakonice, krátká pauza na kafe a tankování na OMV před Hornbachem. Krásný teplo se rozjelo, gumy celkem zahřátý, my vyčůraný a ready na cestu na Slapy. Kolem vody furt za nosem, pár semaforů kvůli rozkopaný silnici ale to netrápí tolik. Přes most na Přehradě na Rabyňskou vyhlídku. Občerstvení ještě zavřené, tak dáme fotku, pokec a frčíme zpět dolů. Na Zbraslavi stavíme na oběd v mexický Barabizně a opět nasedáme. Ještě utratit kačky v Motovšem v Jesenici, Fíla kupuje konečně motodžíny a odjíždí v nich. Tam se loučíme a jedeme každý svým směrem. Já po okruhu pod Motol na stříhání, pokec s kámošem a zase nasedám. Tentokrát přes tunel směrem Vysočany. Sám bez laďáku kravál nedělám tak jen v klidu jedu na trénink. Po tréninku už za tmy v chládku domů do Přílep.
Celkem příjemný moto den hned na úvod sezóny.

• Generálka brzd

Před sezónou bylo v plánu vyměnit přední brzdové kotouče společně s destičkami. První pokus selhal po zjištění, že šrouby na kotoučích jen tak nepovolíme a bude je třeba odvrtat. O pár týdnů později tedy již s nakoupený

Typ: Oprava
    Vloženo: 18.07.2022
    Uskutečněno: 11.07.2022
  • První přezutí na nové gumy

Loni v květnu jsem koupil svou první motorku Yamaha FZ6N, která byla obutá do Pirelli Diablo Rosso. Kolik na nich bylo najeto nám bylo neznámé, stav vzorku dobrý, řekněme tak 80% ale DOT vzadu 2016 vpředu 2017. Minulý tý

Typ: Údržba
    Vloženo: 26.06.2022
    Uskutečněno: 24.06.2022
  • Moto meeting point a Hřensko

Na neděli hlášeno 28 stupňů azuro a já domluvený s kamarádem, že protáhneme stroje po republice. Ve 12 plánovaný sraz u mě. Posledně když na FZku nebyly ještě laďáky mě Fíla se svou Hondou CB500 co se zvuku týče překonáv

Vloženo: 06.06.2022
    Uskutečněno: 06.06.2022