Yamaha FZ1 Fazer (2009)

Vlastník v.d.v.d
Vloženo 8.5.2021
Aktualizováno 11.5.2021

Spolehlivá, výkonově dostačující motorka na cestování i občasné zablbnutí

Motorka koupena od Olda

První dojmy - Oproti FZ6 je tužší ale zvykl jsem si velmi rychle a to pak už se člověk ke slabší nikdy nevrátí :o)

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji každému kdo chce spolehlivou sportovně cestovní motorku na které je schopný jak cestovat delší trasy tak i zablbnout třeba na okruhu

Doplňky na motorce - Laděný výfuk Leo Vince, padáky Rutan, gelové sedlo,černé plexi, zadní a boční kufry

Měl jsem Fazer FZ6 celých 9 let bez jediné poruchy nebo problému a když jsem se rozhodoval jakou silnější motorku pořídit tak pro mě bylo rozhodování naprosto jednoduché a šel jsem znovu do Yamaha tentokrát FZ1 verze s ABS...Spolehlivost je pro mě základní aspekt a Yamaha je prostě Yamaha a já na ni nedám dopustit...Najeto mám na ni necelých 10 000 km a jsem maximálně spokojen, ovladatelnost je výborná, brzdy také a jelikož nejezdím na okruhy ale spíše cestuji tak je to pro mě ideál...Odspodu je hodná a klidná a až když to vytočíte nad 8000 otáček tak umí pozlobit :) Pořídil jsem zadní i boční kufry takže místa na cestování je dostatek...Koupil jsem ji v klasické verzi ale můj sen byla verze GT, bohužel nebyla zrovna žádná hezká na prodej takže jsem začal shánět kapotáž a povedlo se..sice v jiné barvě než jsem měl a tak jsem musel nechat plasty přestříkat + nechat vyrobit držáky v Yamaze v Motoparku Ostrava čímž bych jim chtěl poděkovat za ochotu i skvěle odvedenou práci...Na motorce už byl laděný výfuk Leo Vince s krásným zvukem, já si pak dokoupil Led světla, padáky Rutan, pořídil gelové sedlo a černé plexi...Spotřeba je zhruba 7 litrů někdy i více záleží jak za to člověk tahá ale když jezdíte na motorce je to o zážitcích a spotřebu až tak neřešíte...Kdyby se chtěl někdo z okolí Moravskoslezského kraje přidat na občasný výlet tak budu rád...Často jezdím Slovensko a okolí Moravy a Slezska...Motorku můžu vřele doporučit každému kdo chce cestovat ale také si i občas zablbnout a užít si rychlejší jízdu

v.d.v.d
v.d.v.d napsal 15.05.21 v 12:30

Šaškárnou bych to nenazval, mě se třeba tahle fotka líbí ale i tak díky za názor, 100 lidí 100 chutí

findejs1310
findejs1310 napsal 15.05.21 v 09:57 9b.

Až na tu šaškárnu na foto 3 je to super.

v.d.v.d
v.d.v.d napsal 11.05.21 v 10:20

Díky chlapi Jinak blinkry už jsou ledkové a spokojenost.. A doufám že ke slabší kubatuře se vrátím za hoooodně dlouhou dobu

papiboy
papiboy napsal 11.05.21 v 09:30 10b.

Podľa mňa najlepší univerzál na trhu. 10 bodov.

Ale s tým návratom k slabším bajkom opatrne.
Jasné, že ty na to ešte nemáš, ale ak budeš mať šťastie, ten čas príde...

Motofighter
Motofighter napsal 10.05.21 v 23:04 9b.

Jeste vymen ty blinkry, ale i tak pekny. Tak hodne km bez problemu .