Benelli Imperiale 400 (2020)

Vlastník honzabike
Vloženo 4.5.2021
Aktualizováno 4.5.2021

Krásný retro motocykl ve stylu 50. let

Motorka koupena od FIRMA:Nina-X (Hodonín) - Super přístup při prodeji, motorka kupována v Hodoníně na prodejně a následně i dovezena do Prahy

Honda CMX500 Rebel: Pro moji výšku příliš malá, posez mi přišel jak na dětském odstrkávadlu. Rovněž sedadlo spolujezdce bylo taková malé, tvrdé. Nic moc na delší výlety.

První dojmy - + krásný zvuk vzduchem chlazeného jednoválce + pohodlné sedlo, odpružení - není to žádný rychlík na akceleraci a předjíždění

Motorku bych doporučil pro - Vhodné po každého, kdo má rád retro stroje, nepotřebuje extra výkon a chce si jízdu užívat při rychlosti kolem 80 km/h.

Stroj jsem kupoval v létě roku 2020, do té doby jsem jezdil celkem pravidelně pouze na skútrech o objemu 125ccm. Jelikož mi poslední skútr Yamaha Nmax ukradli, rozhodl jsem se udělat si papíry na velkou motorku a hned něco pořídit. Jelikož jsem žádnou motorku dosud nevlastnil a rovněž nejsem příliš technický typ, můj výběr směřoval spíše k novému stroji, než ojetému. Jelikož se mi nelíbí klasické silniční motorky, můj výběr se zmenšil na chopper, café-racer či naháče. Měl jsem ale omezený rozpočet do 150 tis. CZK, tudíž ten výběr nebyl veliký. První moto, na kterou jsem se v salonu posadil byla Honda Rebel CMX500, která se mi hodně líbila. Nicméně s mojí výškou cca 185 cm byl ten posez celkem zvláštní - připadal jsem si jak na dětském odstrkávadle. Asi by to na nějaký delší čas v sedle nebylo a rovněž sedadlo spolujezdce nevypadalo příliš lákavě. Jelikož jsem věděl, že budu občas jezdit s partnerkou, chtěl jsem sedadlo víc plnohodnotné.
Dále jsem uvažoval o chopperu UM Renegade Commando, nicméně ten výkon 125ccm by asi nebyl ideální, ačkoli jsem byl na nějak zvyklý ze skútru.

V létě těsně po dodělání řidičáku na velkou motorku jsem byl na dovolené na moravě, kde jsem se byl zajet podívat na motorku - Benelli Imperiale 400 do Hodonína. Zde jsem ji poprvé viděl naživo a hned jsem si říkal, že toto je přesně to, co se mi líbí. Styl alá RoyalEnfield ve stylu 50./60. let. Po nastartování mě rovněž zaujal krásný bublavý zvuk jednoválce. Tato motorka byla jasná volba. Hned jsem ji zakoupil a nechal si dovést do Prahy.

Jelikož se blížil konec sezony, stihnul jsem pár vyjížděk. Nejdelší vyjížďkou bylo za jeden den ujetých cca 500 km Praha - Lipno - Šumava - Praha. Musím říct, že úplně v pohodě, trochu bolel ke konci jen zadek, nicméně to bolí asi na každé mašině když na ní člověk sedí x hodin (nevím, nemám zkušenost).

Motorka není žádný rychlík, chce ji hodně vytáčet, pohodlná cestovní rychlost je kolem 80 km/hod. (což je tachometrových cca 100 km/h). Ale ten zvuk, to je nádhera. Kdekoli člověk projede nebo se zastaví, každý motorku chválí a pozastavuje se u ní a ptá se na ní. Jasně, určitě exitují i motorkáři, co řeknou že je to těžká kráva (205 kg) s malým výkonem vyráběná v Indii (ano, je to tak, nicméně co dneska není vyráběné z motorek aspoň částečně v Indii??), nicméně toto není o výkonu, není to o rychlosti, je to o zážitku z tohoto stroje a o určitém stylu...

Za mě mohu jen doporučit - vhodné pro každého, kdo má rád retro, chce se kochat a zároveň nechce utrácet spoustu peněz za něco dražšího...

golfVII
golfVII napsal 11.05.21 v 21:05 10b.

Za mně dobrá volba, mám jí také, po jedné sezoně strávené s Jawou OHC, věčnými problémy atd jsem se pro Imperiale rozhodl také, kupoval jsem v Praze, zkušební jízda a bylo rozhodnuto. Motorečka podle mého gusta. Zrovna dnes jsem jí odvezl na garanci.
Tak přeju pohodové poježdění.

Amri
Amri napsal 09.05.21 v 00:46 10b.

Správná, kochací mašina.

faux4
faux4 napsal 07.05.21 v 07:03 10b.

Povedena motorka Na zivo vypada robustne, poctive. Benelli je italska znacka vlastnena Cinany. Opravdu je na stitku Made in India, mel jsem za to, ze to Cinani vyrabi doma..

alesvagner
alesvagner napsal 07.05.21 v 06:03 10b.

Skvělá motorka, užívej.

JohnnyKap
JohnnyKap napsal 07.05.21 v 00:27 10b.

Som rad ze dalsi s dobrymi skusenostami, na svoju cervenu cakam uz vyse mesiac, buduci tyzden konecne