renocar_unor

Moto Guzzi V85 TT (2020)

Vlastník paliZBlavy
Vloženo 4.5.2021
Aktualizováno 5.5.2021

Hľadal som niečo na pohodovú jazdu a našiel som ...

Motorka koupena od Motogroup

První dojmy - Pôvodne som nehľadal v kategórii cestovných endúr a na showroom Moto Guzzi som zašiel viac menej bez očakávaní ale keď ju zazrel, tak mi "ustrelilo dekel" a nemohol som ňu prestať zízať ...

Motorku bych doporučil pro - to fakt netuším, ja som sám prekvapený, že ju mám v garáži :-)

Doplňky na motorce - - urban cases SET (2S0013544)
- MOTO guzzi MIA device (607100M)
- central stand (2S001322)
- cardan shaft protection (2S001231)
- isotta windshield high protection complete with knobs and spacers (SC92)

Pri mojej stresovej práci som potreboval niečo na úplnú pohodu. V garáži mám okrem skútra aj Suzuki GSX-S 1000 ale zistil som, že sadnúť si na ňu v zlom rozpoložení nie je dobrý nápad a skúter je naozaj len približovadlo. Chcel som niečo, na čom by ma bavila pomalá jazda na tých našich dobitých cestách, niečo pre dvoch s možnosťou nabaliť sa na víkend. Po minulé roky som skúšal Yamaha Tenere, Honda AT, Suzuki V-Strom ale vôbec mi nevyhovovali, svojim prejavom ... proste niečim, čo neviem presne popísať. Sú to skvelé mašiny ale nie pre mňa. Skúšal som aj H-D, veľmi sa mi pozdávala Sport Glide ale nejak som na to ešte nedozrel.

Po mojich skúsenostiach s japonskými naháčmi došlo ku kultúrnemu šoku. Napríklad už mnohokrát spomínané samotné naštartovanie človek musí zažiť aby to pochopil. Pri štartovaní sa to otrasie ako "mokrý pes" a vybruje to slušne aj po naštartovaní. Odozva na plyn je akási oneskorená, každé preradenie si vyžaduje čas a je sprevádzané takým kovovým cinknutím. Hľadaním neutrálu sa zabávam takmer na každej križovatke. Prejav motora Vám jasne naznačí, kde sa cíti dobre, sú to otáčky od 1500 - do 4000, potom sa celá motorka začne otriasať a naznačovať, že "prečo jej ubližujem". Pri vyšších rýchlostiach, kde ide GSX-S ako po koľajách sa začne V85-tka vrtieť ako "kwa na bare" ale tak nie je na to určená. Každé predbiehanie je dobré si naplánovať, hlavne vo dvojici. Ale nejak to neriešim, beriem to ako "sučasť balíčka" a užívam si to. Celý ten charakter Vás donúti spomaliť.

Čo sa týka dizajnu, tak mne sa napríklad dizajn japonských motoriek páči ale u V85 ma očaril, aj tou farebnou kombináciou. Posed veľmi pohodlný, aj pre spolujazdca, do kurfov sa toho vcelku dosť zmestí (mám tie URBAN) a keď ich zložím, nie je tam tá rámová konštrukcia, ktorá by špatila motorku. Páči sa mi bezúdržbový kardan, ktorý mi síce po pár sto kilomentroch začal slziť ale v servise sa to urgent vyriešilo a "púšťam to z hlavy". Občas sa mi vyresetujú hodiny alebo nenabieha trip B, ale tak "talianka". U Suzuki by asi niekto spáchal sebevraždu ... Keďže som odchovaný len na LCD display-och, tak mne úplne vyhovuje, je prehľadný, veľmi dobre čitateľný a je tam všetko čo potrebujem. Rovnako ovládače na riadidlách, dajú sa ovládať aj po slepiačky, nie je to záplava tlačítok ako na iných značkách.

Ochrana pred vetrom je v základe slabá. Som zvyknutý na vietor ale u V85 začnú pri vyšších rýchlostiach nepríjemné turbulencie, vyriešil som to vysokým plexi.

Po čase zisťujem, že si častejšie vezmem na výjazd Guzzinu ako GSX-S, ale je to o tom, akú má človek náladu. Ak niekto tvrdí, že japonské motorky nemajú charizmu, tak ja si to nemyslím. Keď sa oblečiem do kože, naštartujem a cítim tú ohromnú silu pod sebou, pritisnem sa k nádrži, predkloním sa, dám si špičky na stupačky a vyrazím, tak ten triskajúci adrenalín pri zrýchľovaní, brzdení, manévrovaní je vysoko návikový. A keď prídete po ôsmych hodinách do garáže s vyťahanými rukami, tak ste "dobitý ako rezeň", ale štastný. Potom hovorím "či je mi to treba" ale keď si na ňu nabudúce sadnem, scenár je rovnaký. To mi V85 nedáva ale tá zas prináša iné skvelé pocity, keď len tak brázdim krajinou, vnímam svet okolo a keď sa pozriem do späťáku, zisťujem, že tvorím kolónu Čiže, trafil som to presne. Vždy prichádzam z výletu s "rohlíkom" na tvári.

Našťastie si možem zvoliť, ktorú pôjdem prevetrať. Nemôžem mať len jednu, nevedel by som si vybrať. Guzz-ina si našla miesto nielen v mojej garáži ale aj mojom srdci.

GSX-S je ako milenka, V85 ako manželka ...

mathee
mathee napsal 25.05.21 v 21:28 10b.

uz sa tesim kedy si vyzdvihnem moju novu V85TT a zaparkujem ju do garaze ku Guzzi V7III. Verim ze sa na cestach stretneme

slonbimbo
slonbimbo napsal 15.05.21 v 23:43 10b.

Jsi mne pobavil, tou sebevraždou u Suzuki. Je to prostě Italka a tak se šlendrián časem stane charakterem jako u fiatu až jednou vyzkoušíš Ameriku (HD) budeš na Italku vzpomínat jako na bezúdržbový stroj
A poslední hláška o milence a manželce fakt sedí.

33.petr
33.petr napsal 11.05.21 v 18:52 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 10.05.21 v 08:46 10b.

super

vencysta
vencysta napsal 09.05.21 v 11:01 10b.

Super volba