Royal Enfield Bullet 500 Electra EFI (2012)

Vlastník Marián_
Vloženo 4.5.2021
Aktualizováno 4.5.2021

Krásná klasika s úžasným zvukem.

Motorka koupena od VK_CZ (Praha)

První dojmy - Největší dojem určitě zanechal nádherný zvuk jednoválce o objemu 500cc. Dále výborná ovladatelnost a taky slabší brzdy, což se od klasiky s bubnem na zadku očekává, stejně jako vibrace ve vyšších otáčkách..

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná i pro začátečníky, ale hlavně milovníky klasiky a romantiky, nikoli pro závodníky.

Původně jsem chtěl veterána, nějakou klasiku. Protože jsem odkojenej na Jawách, ale chtěl jsem už větší motorku. Pak jsem narazil na tento stroj, který splňuje definici klasiky, je bez všelijakých elektronických vymožeností (pouze EFI, žádné ABS apod.), ale zároveň je mnohem menší riziko technických problémů a věčných oprav, než u staré mašiny.

Motorka přesně odpovídá mým potřebám - výlety po okreskách do 100 km/h, parádní zvuk, motor bere odspodu, takže nemusíš furt řadit jak blbec, dá se s ní v pohodě sjet i na polňačku.

Díky parádnímu zvuku, horším brzdám a vibracím je každá jízda velkým zážitkem. Je to paradoxní, ale vlastně na ní oceňuji její (pro někoho) negativa.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.05.21 v 16:55 10b.

Pěkný stroj. Rozumím tomu, co píšeš, i ta negativa mají své kouzlo. At' Ti dělá radost.

rade35
rade35 napsal 04.05.21 v 12:49 10b.

krasavica