renocar_unor

Baotian bt151t-2b2 (2013)

Vlastník Chytitvítr
Vloženo 2.5.2021
Aktualizováno 2.5.2021

BT 125T-3F. Na popojíždění po městě stačí, ale budete s ním mít zlobení.

První dojmy - Hned při první jízdě, kdy jsem si ho po koupi odvážel, mě skútr vyděsil, když začal při zastavení chcípat. Nemá rád vlhké počasí, není spolehlivý. Při předváděcí jízdě svítilo sluníčko a majitel ho předtím asi patřičně zahřál. Výrobce dobře věděl, proč tam dal nakopávačku, bez ní by to bylo prakticky nepojízdné.

Motorku bych doporučil pro - Vhodné pro někoho, kdo se rád vzteká. Jinak nikomu nedoporučuji.

Doplňky na motorce - Kufr. Koupil jsem ho i s tím. Asi při páté jízdě při přejíždění retardéru uletěl a málem se rozsekal. Navrtal jsem tam 4 šrouby skrz dno kufru a už drží.

Na čínu slouží ještě relativně dobře, když se s ní sžijete a zvyknete si na to, že je to šmejd. Na popojíždění stačí.
V zimě a vlhkém počasí nestartuje, nechá se hodně přemlouvat. Někdy dokonce po cestě chcípá při zastavení, což je na křižovatce celkem nepříjemná věc. Zlobí startovací tlačítko, nejprve ho v servisu dali jakžtakž dohromady, ale za chvíli zase přestalo fungovat. Po přeskládání kabeláže vlastními silami (asi bylo něco uskřípnuté), to zase začalo na chvíli fungovat. Už jsem to ale vzdal a startuji jen na nakopávačku, která je velkou výhodou tohodle křápu. Nevýhodou je, že jsem chtěl, aby na tom občas popojela i manželka a dojela si třeba na chatě na nákup. Ale nakopávačka vyžaduje určitou fyzickou sílu a gryf a ona to prostě nenastartuje. Po první zkušenosti, kdy jí to po cestě chcíplo (ještě zafungovalo tlačítko) a pak uvízla na parkovišti před obchoďákem, kde to nedokázal nakopnout ani borec s opravdovou motorkou v kombinéze a musel jsem pro ni dojet, na tom odmítla jezdit. Což chápu, ale je mi to líto, protože se těšila.
Budíky jsou prakticky k ničemu. Rychloměr ukazuje asi tak o 20-30 km/h víc, než skutečně jedete (ověřeno na radarech), hodiny nefungují vůbec a nejdou nastavit, ukazatel baterie a kapacity nádrže naprosto nespolehlivý.
Nechal jsem se prodávajícím pěkně napálit, čínu z druhé ruky už bych nikdy nekoupil. Za servis jsem za první sezonu po koupi dal tolik, že to dohromady s cenou skútru vyšlo na víc, než kdybych koupil nový v záruce a měl 2 roky klid. Jenom první servis mě vyšel na víc než 10 tis. Např. jsem měnil gumy, ale servisákovy nešlo sundat zadní kolo - jakmile povolil šrouby, celé se to nějak zkřížilo a nešlo to sundat, musel si na to nechat vykovat v dílně speciální stahovák. Mimochodem, sehnat tohle někoho, kdo by byl vůbec ochotný to servisovat taky nebylo nic snadného.
Holt bolestivé vyškolení začátečníka.
Jednoduše, je to šmejd, se kterým se navztekáte, ale mně to docela jezdí a vlastně i baví. Mám to dva roky a srandy jsem si s tím užil už dost a dost.

BurnesOldman
BurnesOldman napsal 25.01.22 v 18:34

Ber to jako výzvu

Cormac
Cormac napsal 06.05.21 v 09:57 10b.

Tak už to napsali ti předemnou, ze zvědavosti jsem nakoukl na neznámého skutrika a nestačím se divit a čím se lidi smíří... Příště přeji více štěstí při výběru.

zimirekm
zimirekm napsal 06.05.21 v 05:53 10b.

Za me jsi bud nejvetsi masochista a nebo ten nejdrsnejsi motorkar v okoli Tohle mit doma je horsi, nez bydlet u tchyne

Petr7474
Petr7474 napsal 02.05.21 v 11:22 10b.

Těch 10 bodů si zasloužíš za to varování pro nás ostatní. Přeju úspěšnou obměnu toho křápu za něco spolehlivého.