Honda PCX 125 (2021)

Vlastník CarlosCZ
Vloženo 28.4.2021
Aktualizováno 29.9.2022

Skvělý stroj. Mírně slabší než jsem čekal, ale stále dostačující, s perfektní spotřebou.

Motorka koupena od Honda HJM Lety

Yamaha NMAX 125: více se mi líbila přístrojová deska; doporučení mého mechanika

První dojmy - Skvěle se na ní sedí, jede krásně. Perfektní úložný prostor. Za velkou výhodu považuji USB-C v kastlíku, při dlouhých cestách perfektně napájí navigaci.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kdo jej chtějí provozovat primárně v městské provozu. Občasný výlet by měl také zvládnout.

Doplňky na motorce - nabíjecí kabel USB
držák kufru + kufr Kappa
držák telefonu na řídítka

Honda mě zaujala svým vzhledem, designem přístrojů, nízkou spotřebou a vysokou spolehlivostí.

První část splnila, uvidíme, jak na tom bude v oblasti spolehlivosti.
Motor funguje dobře, je poměrně tichý a zátah na 125ccm očekávaný a příjemný.

Odpružení by mohlo být měkčí, ale funguje správně a nemusím se bát skútr naklonit do zatáčky. Jízda městem naprosto dokonalá, bez jediné výhrady. Mimo město by se hodil vyšší výkon, cca od 95km/h je vyloženě slabá a hranici 100km/h překračuje jen velmi neochotně.

Z ergonomie bych vytknul umístění a přehnanou citlivost klaksonu. Nejednou se mi povede zatroubit místo vypnutí blinkru, hlavně v zimních rukavicích.

TondaBenda
TondaBenda napsal 29.04.21 v 11:33 10b.

Spoľahlivejší skúter ako Honda je ťažko nájsť. Odpruženie časom buď zmäkne, alebo si nato môj zadok už zvykol. Inak pekná farba.