Honda CRF 300L (2021)

Vlastník Fic6
Vloženo 27.4.2021
Aktualizováno 27.4.2021

Dobrá motorka za slušné peníze. Spolehlivý dělník co Vás odveze kdekoliv.

Motorka koupena od Motopark Ostrava - V mém případě dodání o 4 mesíce dříve než bylo avizováno. Pozitivní přátelský přístup.

První dojmy - Lehká a hravá. Pěkný design.

Motorku bych doporučil pro - Univerzální mašina vhodná pro všechny napříč věkovým spektrem.

27.4.2021
Mám najeto 450 km, takže zajíždím. Po několika úpravách z ní bude super motorka dle mých představ. Slabina je podvozek. Je to moje první nová motorka, tak jsem unešený z toho jak jde všechno lehce a funguje jak má.

Napíšu lehčí srovnání CRF 300 vs DR-Z 400 z mého pohledu:

Začnu u DR-Z – motorka je dělaná více do terénu než CRF, působí na mě robusněji a tak nějak víc nerozbitně. Sedadlo má vyšší a oběma nohama dosáhnu na zem pouze špičkama. Trojúhelník sedlo – stupačky – řídítka mi přijde skoro na stejno, akorát se mi na CRF zdají řídítka níž a blíže k tělu (na DR-Z jsem měl zvýšené řídítka, tak už si úplně nepamatuji polohu s originálními, ale i tak bych řekl, že se mi na něm s origo řídítky jezdilo líp). Sedlo je na DR-Z sice měkčí, ale o dost užší, takže zde vyhrává CRF (včera 4h v sedle s dvěma 5m přestávkami a nemůžu říct, že bych nějak trpěl). V terénu jezdím dost ve stoje.
Největší + má DR-Z v podvozku. Na něm jsem jezdil ve stylu jezdím kde chci, jak chci a jakoukoli rychlostí a tlumiče s tím nemají vůbec problém. Tohle na CRF s originálními tlumiči nejde (nebo jde, ale už to je spíš o ničení tlumičů). CRF mi ohledně tuhosti tlumičů hodně připomíná Kawu KLE 500. Při pohodové jízdě po polňačce jsou zhuruba stejně měkké a pohodlné. CRF, ovšem prohrává i oproti KLE, protože má na zadku slabý útlumu, a po projetí nějaké vlny se ještě dvakrát i třikrát zhoupne. Předpětí pružiny na tlumiči jsem už měl samozřejmě na max.
CRF působí pocitově o dost lehčí a taková hravější což je trochu dáno menší váhou, ale taky tím, že je nižší a má menší rozvor. Na zem dosáhnu oběma celýma nohama (po našponování pružiny centrálu mám paty cca 2 cm nad zemí).
Výkon zatím nemůžu hodnotit, protože ještě zajíždím a nemůžu ji vytočit, ale nějaký náznak slušného výkonu tam byl, když jsem ji jednou trochu vytočil asi k 6 tisícům.
Plusy DR-Z – podvozek, zřejmě silnější motor, poloha za řídítky, hodně rozšířená motorka – dobrá dostupnost doplňků a náhradních dílů
Plusy CRF – lepší sedlo, velmi lehký chod spojky, 6 ° převodovka, pěkný tacháč skoro se vším potřebuji (chybí teploměr), je to nová motorka
Zapomněl jsem na brzdy, ale k nim nic nemám a budou asi srovnatelné. Zadek na CRF je zatím slabší, ale myslím si, že chce ještě zajet. Od ABS jsem nevěděl, co mám čekat, protože offroad motorku s ním jsem ještě neměl, ale funguje dobře i v terénu, a pokud člověk nechce dělat zadkem smyky, tak je asi zbytečné ho vypínat.
Závěrem bych řekl, že CRF je v základu dobrá motorka na pohodové ježdění v terénu a samozřejmě i mimo něj. Pro moje potřeby, abych se přiblížil k vlastnostem DR-Z a svým potřebám, tak musím ještě investovat cca 20 – 30 tis. Kč. Co bych chtěl pořídit – lepší tlumiče, kryt motoru, zvýšení řídítek, jiné řídítka, chrániče páček, nějaký nosič na brašny.
Parametry jezdce 88 kg bez oblečení, 182 cm, trochu kratší nohy.

Krakatau
Krakatau napsal 04.05.21 v 15:12 10b.

Parádička, nech slúži!

lajken
lajken napsal 30.04.21 v 23:40 10b.

Krásná motorka , přesně po téhle koukám už přes půl roku. A konečně první recenze zde na motorkářích.. Díky za ní Jen jsem trochu zklamanej z toho podvozku, když to tak čtu (i když to už zmiňovali i zahraniční weby).

Dost se těším až upgraduješ ty tlumiče a napíšeš sem kolik to stálo a zda to pomohlo. Předpokládám, že dozadu by stačila jen trochu tvrdší pružina pro EU lidi a na předek by mohly pomoct progresivní pružiny.

Moje KL 650 Tengai mi přijde při jízdě mimo silnici či rozbité cesty už dost těžké a neohrabané (nemluvě o nedostatku dílů) a tuhle motorku zvažuji jako jeho nástupce, takže jsem opravdu moc zvědavej, až se rozepíšeš víc

Mig_35
Mig_35 napsal 30.04.21 v 13:35

RPG75 - po kolika hodinách jsi generálkoval? A z mussu, nebo z plezíru (cokdybyradšitoudělám)?

Rpg75
Rpg75 napsal 30.04.21 v 09:20 10b.

KTM 390 s podvozkem z exc to je sen. Sám vlastním půllitr EXC 6 let a za tu dobu dvakrát výbrus ,nikasil a píst , plus spousta dalších věcí. Finančně to radši nepočítám. A to závody nejezdím. Honda je to pěkná, ale pro mě mínus podvozek a slabší motor

Fic6
Fic6 napsal 30.04.21 v 08:52

Chápu tě. Ono třeba KTM by mohla vzít motor 390 a vložit ho do enduro rámu (né ostrého endura) se zdvihy aspoň 250mm a byl by z toho hit pokud by byla váha do cca 145kg. Ale asi nechtějí konkurovat svým EXC.
Snad někoho v blízké době napadne udělat nové tupé enduro 400 - 500 1vál s rozumnou váhou.