Jawa 50/551 Jawetta (1960)

Vlastník Jenisatko
Vloženo 24.4.2021
Aktualizováno 24.4.2021

Motorka chytá na drc. Na svoji dobu perfektně vymyšlený. Řekl bych nadčasový design. Super řazení. Velmi lehká.

První dojmy - Moto mi hned padlo do ruky. Nádherný zvuk.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny milovníky Československých mopedů.

Klady :Moto se mi hodně líbí. Chytá na šlápnutí. Původní trochu omšelý stav( mimo kryt řetězu a krytu zadního světla, jsou z jiné Jawetky). Sedlo je z Jawetty sport, ale je pohodlnější, a tak ho na ní nechám. Výborně jede na tak malý výkon. Pěkně odpružená. Spotřeba takřka nula nula nic.

Zápory: Světlo přední i zadní bludičky. Brzdy nic moc. Přístup ke karburátoru taktéž.

Zatím jí mám jen chvíli a tak mně na ní kromě extrémně dobastlené elektřiny v parabole a nefunkční bzučák, nic nemilého nepřekvapilo. Elektřinu jsem pořešil a bzučák dám na repas. Vyměnil jsem olej co byl v převodovce, jestli to co vyteklo bylo ještě vůbec olej. Promazal všechny mazací místa, dodal nářadí a jezdím. trochu mě udivuje, že to jezdí na pár desítek starou svíčku Pal.

GHM
GHM napsal 23.01.22 v 08:55 10b.

Krasna masinka s tazko popisatelnym kuzlom. Nech robi dlho radost!

Targus
Targus napsal 01.05.21 v 19:55 10b.

Nejdřív jsem si řekl - hej, to jako vůbec. Pedálník s pokusem o motor do hodinek. Fůůůůůj!

Pak jsem ale zahlédl cosi stříbrného.

Tvl, to je hustilka!!!

To prostě nemá chybu!

Kdyby všechny ty kozí dechy, na kterých jsem v dětství jezdil po mezích a humnech, měly hustilku, dodnes nejezdím na ničem jiném!

Bomba strojek!

Čadil
Čadil napsal 25.04.21 v 08:00 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 24.04.21 v 21:55 10b.

Krásný stav, at' dělá radost .