Harley Davidson FLHTC Electra Glide Classic (2006)

Vlastník Aren1
Vloženo 23.4.2021
Aktualizováno 23.4.2021

Splněný sen ?. Harley mezi motorkami. Budi respekt a oslní.

První dojmy - První dojmy nic moc. Při koupi jsem ji neprojel protože sněžilo. Pri první jízdě jsem myslel že jedu na žebřiňáku. Zadek úplně tvrdý. Zvuk originálních výfuku nic moc.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji tomu kdo chce velkou těžkou motorku s historií co budi respekt. Je to prostě Harley mezi motorkama. Ale taky tomu kdo si ji bude umět opravit protože servis je drahý.

Doplňky na motorce - Vyrobil jsem doplňkové ofuky na kolenní kryty protože od krytu strašně fučí zespodu do tváře. Dále sem dokoupil zadní LED světla na boční kufry. Umí obrys, brzdu a blinkry. Velmi povedené hezké a účelně. Bohužel bez homologace tak na STK musím odpojit. Vypolstrované jsem kufry samolepící potahovou látkou pro větší komfort. Protože na Batwingu byla nevkusná samolepka a pod ní schovaná díra v laku, vyrobil jsem falešnou větrací mřížku. Na táhlo řazení jsem doplnil vypálenou ozdobu z hliníku.

Byl jsem zklamaný že moto není tak pohodlná jak všichni v recenzích píší. Po první jízdě jsem byl znechucen. Když jsem doma zkusil zadní tlumiče byly úplně ztuhlé. Když se je stlačil nevrátily se. Odmontoval jsem je a vylil olej. Nebo to co se mu trochu podobalo. Napustil jsem nový a pak už tlumiče chodily hezký. Bohužel prihusteni vzduchem podle potřeby zátěže unikne do dvou hodin. Takže jezdím stále na minimum. Rozebral jsem hned i přední tlumiče protože jsem předpokládal že budou v podobném stavu. Vyteklo z nich mazlavé bláto místo oleje. Celá motorka se po nastartování strašně třásla a vše dokola drncelo. Vyměnil jsem všechny silentbloky na motoru a bylo to lepší. Rozebral jsem batwing a podotahoval co se dalo aby to nedrncelo. Nakonec jsem ho celý vycpal uteplovaci vatou. Teď už řeším jen kovové mlácení někde na podvozku při přejíždění nerovností.
Každopádně se mi HD Elektra velice líbí a jízda je příjemná. Oproti Honde VTX 1300 co jsem měl je obratnější a netrepou se řidítka. Výkon je ale slabší. Co mi vadí jsou blinkry na každém řidítku. Hrozny nezvyk a dost nepraktické. Kvalitní posed na delší cestu. Ikdyz má pár nedostatku je to Harley a ten jsem vždy chtěl tak jsem spokojen.

Aren1
Aren1 napsal 28.04.21 v 16:29

??? JJ máš recht, kreativitou přímo prekypuju ?.

Mig_35
Mig_35 napsal 28.04.21 v 16:01 10b.

Harley mezi motorkama. Ty budeš asi povoláním kreativec

Aren1
Aren1 napsal 27.04.21 v 07:02

Kurnik tak to musí byt jiná síla 110ccm. Presne jak píšeš. Zanedbaná údržba. Na podzim se mrknu na rozvody. Obávám se aby nebyly v podobném stavu. Zatím ale při poslechu nic nehrci a motor táhne pěkně takže snad aspoň motor je v cajku ?. Na druhou stranu aspon vím co tam je a co sem opravil. A na konci tech všech ladění to bude to pravé hezké svezenicko ??

bigtwin
bigtwin napsal 26.04.21 v 21:39

Taky jsem teď koupil Electru a musím říct, že se na tom jezdí super, jen ta váha je šílená. I když mám CVO 110ccu, cítím, jak ten motor chce, ale táhne tu váhu. To co jsi koupil byla asi dost zanedbaná údržba. Ale líbí se mi, že to říkáš, tak jak to je. Na druhou stranu je vidět, že se toho nebojíš a dáš to dohromady. držím palce a hodně bezpečných kilometrů

PSanec
PSanec napsal 24.04.21 v 17:43 10b.

Pořádnej americkej cesťák.jen super km.