Triumph Tiger 800 XC (2015)

Vlastník wrcrally
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 5.9.2022

Triumph Tiger, kdo by řekl, že si k Japonce pořídím Britku. Ale je to pecka. Další fotky dodám později.

Motorka koupena od vlastabrom (Rudolfov)

Honda CRF1000L Africa Twin: Nebyla za mojí cenu a s kufry atd. Ale chtěl jsem ji.
KTM 1090 Adventure: Jsem si řekl, že je na mě asi vysoká a vlastně nevím jestli by mi sedla. A nebyla nabídka s kufry...
Jawa RVM 500: Měl jsem objednanou novou i s kufry. Postřehy dám do článku.

První dojmy - Mám hubu jako rohlík. Motor tříválec- pecka. Převodovka - no lepší jsem necítil. Hned to byla láska na první pohled. Vlastně nevím, na co bych si stěžoval. Jo jedna věc by se našla - nemá vyhřívané hefty :-) Ty si dokoupím.

Motorku bych doporučil pro - Chceš si užívat cestování i sportovnější jízdu. A cestovat s baťůžkem. Ideální volba. Jen buď zkušenější. Určitě ne začátečník. Je vysoká a těžší. Ale hrozně hodná.

Doplňky na motorce - K moto jsou dva kufry Kappa a plotna SW Motech. Kryt pod motorem origo Triumph a origo dolní padáky. Plánuji dokoupit vrchní padáky a topcase. Jo a vyhřívané hefty. Ty asi chci. Dnes mi bylo zima na ruce. A možná přídavná světla.

Chtěl jsem moto, která umí silnici i šotolinu a terén. A taky aby odvezl mně a mého miláčka - baťůžek, moji lásku, která se mnou strašně ráda jezdí i na Fároškovi. Ale na dlouhé výlety Fárošek není. Tak jsem vybíral, koukal na recenze, You tube, Motorkáři, Pepa Sršeň a já nevím kde ještě... No a padlo jakési vyhodnocení, že Tiger bude super. A víte co? Je BOŽÍ...NEMÁM SLOV... Mazel na cesty. Stavitelné sedlo do dvou poloh. Super. Dnes jsem jel od prodejce cca 230km a ještě se seznamuji s ovládáním. Palivové mapy a prostě celý ten systém. Ale co se týká vlastní jízdy, tak musím říci, že je ta britská kráska boží. Motor je super, brzdy Nissin - jen ve srovnání s Fároškem se děsně potápí, ale to je charakterem moto a otázka nastavení. Jen pro mně nezvyk Ovladatelnost myslím příkladná. Jo a převodovka...Srdcem jsem hondista, ale i přes to musím konstatovat, že lepší převodovku jsem neviděl - necítil. Ten sametový a jemný chod musíte zažít na vlastní kůži. Jsem z toho na větvi - opravdu a mooóóóóc. Nechápu, jak se to klukům, kteří jezdí po druhé straně silnice povedlo No prostě nemám co vytknout Přístrojovka super. Líbí se mi. Moto má najeto 37000 km a vyplněnou servisní knížku. Nemám co dodat. Sériový výfuk na cestování perfektní.

No a k Jawě - jestli vás to zajímá.
Objednána v září - po předchozí jízdě. Fakt nemám co vytknout. Parádní pocit. Datum dodání po složení zálohy s garantovanou cenou je leden 2021. Ouha. Garance ceny nefunguje - zdraženo cca o 4500kč. V lednu si voláme s dealerem a dozvídám se, že je nějaký problém s dodávkami z Číny - chápu. Ten problém je jakýsi celoevropský. Bude dodáno začátkem března. 3tí týden v březnu si voláme a dealer je rozpálený do běla a strašně se omlouvá. Vím, že za to nemůže. On: Víš, dnes jsem byl v Jawě pro moto a říkám, ještě si přijedu pro ty 4 ks RWM. A odpověď v Jawě byla - ale pane ty nejsou pro vás...Další várka asi v květnu a asi Euro5 a nevíme výkon ...a vlastně nevíme nic... A nejednou jiný dealer jinde v republice prodává RWM bez objednání volně a můj dealer nedostane objednané motorky, které jsou zaplacené. Politika Jawy je na H***o a hooodně mně tím zklamali. Děkuji, nechci. Smůla pro Jawu. Navíc mně zklamal servisní interval. Pouhé 4000 km

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 27.04.21 v 11:37 10b.

duffmar
duffmar napsal 23.04.21 v 22:25 10b.

Mám XRt 2015 a úplně stejný pocity jako ty. Prostě boží stroj. Ať ti to jezdí

dragsterrr
dragsterrr napsal 22.04.21 v 10:33

tiez som po nej pokukoval, ale po povozeni sa mi javila sirsia a tazkopadnejsia ako GS 800, ale inak super stroj 10b

jiřus69
jiřus69 napsal 22.04.21 v 08:52 10b.

Tiger je Tiger
Jo, to vám bude fungovat spolu dobře

Hříbek
Hříbek napsal 22.04.21 v 07:38 10b.

Ještě že je ta Jawa tak neschopná a ty tak můžeš lítat na tříhrnku z Británie Ať dělá jen radost a baťůžek je spokojený