BMW R 1250 GS (2021)

Vlastník DejvGSR
Vloženo 21.4.2021
Aktualizováno 6.8.2021

Vloženo: 02.05.2023, Uskutečněno: 29.04.2023, Stav tachometru: 11497 km, Zhlédnuto: 42x

Royal Enfield letošní jaro zajistilo spoustu testovacích víkendů. Domluvil jsem se s Jindrou na sobotu 29.4. na testování motorek u Warmup v Liberci. Krom právě Royal Enfieldů bylo možné ještě otestovat CF Moto, Moto Morini a Jawu. Jako loni i letos po celou dobu testování slušně lilo, teplota jenom deset stupňů. Podmínky, řekl bych, ne zrovna optimální. Ale jakmile jsme nasedli, byli jsme prostě jak malí děti, co dostali novou hračku. Předně musím konstatovat, že všechny stroje, které jsme si mohli krátce vyzkoušet vůbec nebyly špatné, již dávno neplatí, že Čína je šrot a podobně. Spíše to vypadá, že budou velmi brzo udávat prim. První stroje bereme Royal Enfield HNTR 350 a Jawu 350 Pérák. Royal prdlá rozvážně, Jawka celkem letí. Obě motorky krásné, Pérák je nádherný a i moc pěkně se mi na něm jelo.

Akorát by k němu pasoval charakter motoru z HNTR 350. Je rozvážný, prďácký a k retro stroji prostě více pasuje. Motor z Jawy pak působil příliš sportovně, točivý, a celkem i k objemu upaloval. Tak jak se mi loni ta 350 v Royal Enfield Classic líbila, jak krásně pasovala k charakteru celého stroje, tak u HNTR vůbec. Vzhledem spíše sportovní stroj měl pocitově mdlý motor bez jiskry. Dále zkoušíme CF Moto 700 CL-X Sport, moc pěkný vzhled a Moto Morini X-Cape 650. Docela kus motorky. CF Moto má motor docela s koulemi. Fakt to jelo moc pěkně. Škoda že tolik lilo, bylo by to bývalo docela zajímavé. X-Cape vysoký, hmotný s měkkým podvozkem na příjemné cestování, ale přeci jenom motor by si zasloužil vzhledem k váze o něco koníků víc. Poslední dvojice vychází na Royal Enfield Super Meteor 650 a CF Moto 700 CL-X Adventure. Super Meteor je fakt krásná mašina, moc pěkně zpracovaná a také ten dvouválec je úžasný, krásně měkkounký, s pěkným zátahem a nádherným zvukem. Akorát si nemůžu zvyknout na ty předkopy. Ale jízda pohodlná, motor pěkně tahá, dovedl bych si tento stroj představit u mě v garáži. CF Moto Adventure, pohodlný posed, sportovní motor, nepřehledný budík. Co závěrem, testování jsme i přes ten déšť užili, motorky vůbec nebyly špatné a za mě, nejvíce mě zaujal Pérák a pak určitě Super Meteor.

Milan1963 (271) napsal 03.05.2023 v 20:35

Milanek13 (48) napsal 02.05.2023 v 13:29

Zajímavé motocykly , škoda ,že jste měli tak hnusně.
Za sucha by byla jistě podrobnější reportáž .

elvis78 (133) napsal 02.05.2023 v 12:00

Dobrý selfíčka MotoMorini zajímavý, CF moto CLX zajímavý, R.Enfield ta 350 červenočerná a Jawa Perak

• Kovářova kobyla

Neděle, krásně teplo, ale díky tomu saharskému písku špatná viditelnost. Přesto po páté hodině hlodá červík - běž se projet. Tak jdu pro svoje GS, ještě montuju značku a motorku letos poprvé vyvážím na denní světlo. Star

Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • YAMAHA YZF – R 125

Palec už celkem poslouchá, ohebnost ale stěží na 50 %. Ale už se dá na kole a také motorku, ovládání blinkrů už jde. Rychle jsem se dal do Yamahy mé neteře. Originál zadní blatníček včetně osvětlení a směrových světel, o

Typ: Údržba
    Vloženo: 01.04.2024
    Uskutečněno: 31.03.2024
  • Roční servis

BMW Cartec Praha Letošní příprava na sezonu je limitovaná hojícím se palcem levé ruky. Alespoň jsem letos poprvé využil služby „Collect and Return“ tvou motorku přesně v daný termín vyzvedneme a následně ti ji zase p

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 10.02.2024