Kawasaki ER 5 (2002)

Vlastník nostalgik
Vloženo 17.4.2021
Aktualizováno 30.9.2022

Moje nová přítelkyně Kawasaki ER 5

Motorka koupena od Moto Šenov - Docela příjemní lidé. Ochotně odpovídali na dotazy, dokonce jsme rozjeli i debaty o osobním životě a motorkách. Všechny vystavené starší motorky mají v luxusním stavu. Prodejna budí důvěru. Vyřídí vše na klíč, jenom vyjet.

První dojmy - Ještě jsem na ní nejezdil, ale je na první pohled velmi sympatická. Výška sedla 780cm je v mém vyšším věku veliká výhoda. Taky výkon a obsah válců mi vyhovuje. Takový kompromis. Jo, a má krásný zvuk. Nejsem zastáncem laděných výfuků, originál je pro mne orchestr.

Motorku bych doporučil pro - Já jsem ročník 1955. Těším se celkem dobré kondici. Myslím si, že tato motorka je na můj věk tak akorát. Má přijatelnou hmotnost. Taky se mi líbí, že je to naháč. Má nízko sedlo, takže dosáhnu bezpečně oběma nohama na zem. Určitě bude vhodná i pro ženy.

Doplňky na motorce - Koupil jsem ji bez doplňků. Motorka neměla při koupi ochranné plexi, ale už má. Taky jsem si koupil 46L kufr na delší cesty a naskytl se mi levně v motobazaru pěkný kufr GIVI 34L na denní ježdění. Tak jsem ho koupil. Pak navigace s držákem na klíč, Intercoom kvůli povelům, hodiny na řidítka. Nechal jsem si vyrobit držáky na boční kufry. Včera mi přišly chromované padáky. A tohle je asi poslední investice do doplňků. Je to tak akorát, zbytek ukáže čas.

Narazil jsem na úplně nový inzerát a ihned volal. Je to dovoz z Itálie, na tachometru 9000km (i podle servisní knížky). I když málo jetá, je pravidelně co dva roky
servisována ve značkovém servisu. Její 75ti letá majitelka ji používala minimálně. Posledních pět let s ní najezdila 300km. Proto je bez sebemenšího škrábanečku. Tato motorka mne na první pohled dostala. Věřím, že budu spokojen, že se spolu sladíme a užijeme si to. Zbytek doplním později

Doplněno:

Po měsíci jezdění jsem s motorkou opravdu spokojený. Ze začátku jsem měl strach, že budu na nových pneumatikách padat. Poctivě jsem je na radu Krokoše vydrhnul vodou s jarem. Gumy drží, ani náznak nějakého problému.
Pro jistotu jsem vyměnil motorový olej a filtr.

Koupil jsem si plexi Puig, to co jsem nejčastěji viděl na jiných motorkách. Všechen vzduch mi bije do krku a hlavy.
Dal jsem plexi dolů a udělal zkušební jízdu. Bylo to mnohem lepší.
Zakoupil jsem větší plexi a uvidím. Možná, že plexi na naháče nepatří, ale proti hmyzu je to dost potřebná věc. I na vzhledu trochu přidá.

Jízdní vlastnosti ER5 jsou podle mne vynikající, s brzdami jsem spokojený. Trochu slabší akcelerace při nízkých otáčkách (kolem 3000). Snažím se držet otáčky na 4000, je to pro mne ideální. Klidná, ale svižná jízda.

Co mi vadí jsou dvě věci. Silné rány při řazení, hlavně při zařazování 1 stupně a pak řazení na dvojku. Výše už to tak hlasité není. Nakonec jsem to na radu Krokoše vyřešil snížením otáček volnoběhu kousíček pod tisíc. A je klid.

Ze začátku mi dělalo problém "nalezení" neutrálu. Podle návodu jsem se dočetl, že stačí přeřadit postupně na jedničku a pak už nic jiného než neutrál zařadit nejde. Dobrá vychytávka od Kawasaki.

Problémy mám s vypínáním blinkrů, ale jak jsem četl, nejsem v tom sám. Zvyk automatického vypínání z auta je dost vžitý.

Jezdím dost často, už se s motorkou sžívám. Musím uznat: Zatím super.

McCornic
McCornic napsal 03.08.21 v 03:08 10b.

krásná

Vozarm
Vozarm napsal 09.06.21 v 23:29 10b.

Salkafalka
Salkafalka napsal 24.04.21 v 14:26 9b.

Dobrá motorka s bezva motorem!! Měl jsem ji také ! Vyměnil jsem ji za KLE 500 motor je stejný ale je to silniční enduro. Sjel jsem s ní hodně států v Evropě! Je velice spolehlivá a dobře ovladatelná.! .Je moc pěkná!!

Šuty
Šuty napsal 24.04.21 v 10:48

Krásná, jako nová. Takové už se dnes nedělají.

jiřus69
jiřus69 napsal 19.04.21 v 09:41 10b.

Pěkná motorka i recenze