BMW R 1200 GS Adventure (2007)

Vlastník FaktNeníCoŘešit
Vloženo 11.4.2021
Aktualizováno 13.9.2022

Prostě Baworák. Mladší, silnější.

Motorka koupena od Pavek69 (Heřmanice)

BMW R 1200 GS: Adventure má lepší figuru. A nemám rád hliníkový ráfky. Ani na autech.

První dojmy - Přeskočil jsem z R 1150 GS. Nedobrovolně, po nezaviněný bouračce. Takže z nouze ctnost. No, nakonec jí asi vezmu na milost. Snad si zvyknu. Že to asi i vzhledem k rozdílnýmu věku, pokročilejším technologiím jak stroje, tak asi i výrobním postupům, fakt jede. Docela dobře to jede. Vlastně je to dost dobrý. Možná jsem mohl napsat jen jednu krátkou větu. JE TO boží stroj !!!

Motorku bych doporučil pro - Nejvhodnější je tahle motorka zřejmě pro někoho, koho baví baworácký GSa. Já jsem s nima spokojenej, líbí se mi, mám rád jejich figuru, zvuk, preciznost výroby, kardan! Je pravdou, že jsem nikdy žádnou jinou motorku neměl, rovnou jsem skoči na přeslitrovku baworáka, ale jestli stejně pěkně jezděj i ostatní motorky podobnýho typu, tak asi pro někoho, kdo chce tenhle cestovně endurovskej typ motorky. howgh!

Doplňky na motorce - Doplňky mimo kufrů (2 x origo, 1 x neorigo) moc neřeším. Možná tam žádný nejsou. Nebo jo?
Edit: Nejhezčím doplňkem jsem každopádně já. Jo a kámoš mi vytiskl držák pro USB zásuvku na 3D tiskárně. Umístěná je vlevo vedle budíků, foto přidávám do galerie. Připojeno na origo volnej konektor origo koupenym konektorem. Na tu co je připravená... u každýho trochu jinde, dole pod brejlema/budíkama.

Průměrná spotřeba - 6.14 l/100km

Zkušenosti? Včera večer jsem ji dovezl. V dodávce. Pak jsem na ní jel 16 km domů. Dneska nebyl čas, ujel jsem jen asi 30. Takže zkušenosti žádný. Pocity? Famózní.
Trochu jinej posez, oproti 1150, budu muset řešit sedlo, nebo řadičku, nebo něco, řadička je moc vysoko, mám moc tuhou botu, nebo obojí a z jedničky řádím neutrál. Jen je divný, že při první jízdě se mi to nedělo. Řazení je přesný a spolehlivý.
Edit: Řadička se šteluje tak jednoduchým způsobem, že jsem to měl udělat hned. Už to řadí na dvojku bez neutrálu . No a sedlo. Je vyšší, takže je mi akorát, je to jen o zvyku. Není ale úplně pohodlný, je moc měkký. Na starý motorce jsem měl http://www.borbro.com a to bylo mnohem mnohem lepší. Trochu širší, než origo, akorát tvrdý...

Brzdí jak sviňa, přední páka přibržďuje i zadní kolo, zastaví to na fleku (i když, na starý motorce jsem taky zabrzdil na fleku a ukázalo se to jako problém. Chlap za mnou nebrzdil vůbec).
Ovladatelnost celkově v pohodě. Jen přední kolo zas trochu zlobí. Při rozjezdu. Nechce se držet při zemi.
Budu si snižovat/nastavovat řídítka, na mě jsou moc vysoko. Asi mám dlouhý ruce. Ale jsou origo zvýšený, takže budu zkoušet.
Edit: Řidítka jsou o trochu širší, než byly na 1150, takže i to je změna, občas mě pobolívalo pravý zápěstí, ale už jsem si zvykl. No a snižil jsem je vyndáním origo nástavce a gůůůt!

Motor. Kapitola sama pro sebe. Když za to vemu málo, tváří se, jako by ho to nebavilo. Když za to vezmu hodně, říká mi, ať si moc nevyskakuju. Von ví, že mám ještě málo najeto. Domluvím mu.
Nenašel jsem žádnou zásuvku, takže mě čeká práce. Úložnej prostor pro blbiny, jako jsou žárovky, pneulep a ostatní zbytečnosti tam moc asi není. Ještě budu hledat.
Edit: Zásuvku jsem nenašel jen z důvodu sleposti. Manuál pomohl. Ale úložnej prostor prostě neexistuje. Něco jde nacpat pod tyč sedla, trochu do kastlíku na nářadí, ale stojí to za starou bačkoru. To pan Baworák trochu pos... Za ty prachy.

Kufry jsou fajn. Boční origo BMW, top Kappa se mi nelíbí, je zas moc "kapkoidní". Takže už je sundanej, namontuju si Shad SH46.
Celkově jsem hodně spokojenej, potěšil mě kompjůtr s dojezdovou vzdáleností, teploměrem a průměrnou spotřebou, se kterým jsem nepočítal.

KRYSAK-CZ
KRYSAK-CZ napsal 29.09.22 v 23:20 10b.

Krásnej stroj!

StB
StB napsal 18.04.21 v 10:13 10b.

Jak píšeš: "prostě Baworák", ale vypadá jak novej a na můj vkus hodně líbivá a decentní barevná kombinace. Ať slouží.

Kanada21
Kanada21 napsal 12.04.21 v 11:42 10b.

Moc pěkná motorka, příjemná recenze.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 12.04.21 v 08:33 10b.

vyzera velmi zachovale

Paulano
Paulano napsal 12.04.21 v 07:48 10b.