Jawa 50/20 Pionýr (1974)

Vlastník Jawak634
Vloženo 11.4.2021
Aktualizováno 11.4.2021

Tento pionýr je s námi v rodině už od roku 1983 kdy ho děda koupil jako jetého od svazarmu tátovi na ježdění. Když šel táta na vojnu tak se na něm učil strejda který ho předělal na 21čku. A pak jsem po letech stání ve stodole začínal i já.

První dojmy - Jízdní dojmy? Prostě pincek takové rekreační ježdění.

Motorku bych doporučil pro - Pro úplné začátečníky protože na tomhle se naučí každý. A pak pro srdcaře pro které není rychlost důležitá.

Doplňky na motorce - Originální stav tak jak má být.

Tento kus narozdíl od kamarádů jsem osobně nikdy netlačil tak snad neudělám vyjímku. Jinak motoricky jede velmi pěkně na rovince bez větru dá i těch 70 jinak s větrem atd. (kdo má pincka tak ví) to už tak slavné není no prostě pionýr a ten není na jízdu v levém pruhu...

context
context napsal 18.04.21 v 11:18 10b.

Krásný pionýr ať ti dělá jenom radost

Targus
Targus napsal 11.04.21 v 16:52 10b.

Dal sis s ním práci a píšeš se zápalem, takže deset.
Co mi vadí, je ten hnusný jäckel navařený na zadní část rámu k zamezení potupného a postupného praskání podsedláku.
A to nikoli proto, že sis vůbec dovolil něco takového udělat, nýbrž proto, že osobně bych to pořešil maličko jinak. Dejme tomu že bych dal do úpravy více elegance a estetiky.
Nicméně pod plechem to není vidět a motorka je tvoje, nikoli moje.

Takže pokud jsi ty sám se svou prací spokojen, nezbývá, než ti popřát vše dobré. Pincek se umí za péči odvděčit, o tom žádná.

hruso25
hruso25 napsal 11.04.21 v 11:36 10b.

Nádherne zrenovovaný kúsok.
Rodinný klenot.

Milan1963
Milan1963 napsal 11.04.21 v 09:33 10b.

Nádherný pionýr, pěkná práce. Pionýrů mám víc, dvacítku v původním stavu a jezdím na ní nejraději. Už přes 40 let...