renocar_unor

Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2019)

Vlastník ZEDON
Vloženo 9.4.2021
Aktualizováno 9.4.2021

Vysněná mašina co mi vždy vykouzlí úsměv v helmě

Motorka koupena od Westmoto

První dojmy - První dojem byl velký respekt z velikostí motorky, který po rozjetí okamžitě zmizel. Dlouho jsem se rozhodoval jestli manuál, nebo automat. Proto jsem se zúčastnil v Brně na Honda day, kde jsem vyzkoušel všechny modely a rozhodl jsem se pro automat.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro lidi co už mají něco najeto a v šišce srovnaný. Sice má "jen" 70 Kw, ale pocitové dostačující.

Doplňky na motorce - Stroj měl celkem slušnou výbavu a tak jsem jen dodal horní kufr, přimazání řetězu a ochranu motoru na bocích. Padací rámy a blastry nechám origoš, nemám důvod je měnit. Časem boční kufry.

Rozhodoval jsem se nejprve mezi třemi stroji. Triumph Tiger 800 XC, BMW F 800 GS a některou z nových Afrik. Jezdil jsem na každý Motosalon a jako každý jsem si posedával na každý z vysněných mašin. Potom přišla ta krasavice od Hondy a bylo rozhodnuto. Je pravda, že jsem na žádné nejel a tak ani nevím jaký jsou v mašinách rozdíly.

Afriku (Atas) jsem si vybral jen protože se mi líbí a mašinu jsem vyzkoušel. Hned jsem věděl, že práji tuhle musím mít a musí být s automatem. Hledal jsem prodejce v Německu, v Hondě v Plzni a nakonec mi syn našel Westmoto, kde nová mašina byla o pade levnější a tam jsem ji i zakoupil.

Na motorce zatím není žádná závada. Na svolávačku jsem nečekal a nádrž jsem si vyčistil sám a dal ty předražený filtry od Guglatechu. Před tím jsem jezdil Aprilia Pegaso 650 z 98 a po dlouhých letech a spoustě oprav jsem ji prodal. Afrika mi sedla hned od začátku. Úžasná ovladatelnost, chod motoru a výborné brzdy. Namontoval jsem ještě spodní ochranný rám a přimazávání řetězu. První jsem musel koupit horní al kufr, abych měl kam dát rohlíky a helmu.

Jezdím hlavně silnice, proto jsem obul Pirelli Scorpion Trail II a i když Dunlopky byly super, na tyhle nemají. Jsem z vesnice a ty naše dvojky, trojky Atas jenom žehlí. Na předchozím Pegasu jsem byl na Balkáně, ale na Afře kvůli moribundusu jsem zatím nelej dál než 200Km od komína Tak nemám zkušenost s velkým cestováním na tyhle motorce, ale nevidím problém. Pohodlná, dostatek výkonu, dobré brzdy atd. Prostě je to moje srdcovka. Tak hen heeen heeen

pega
pega napsal 10.04.21 v 15:14 10b.

Gratulace k pěknému stroji a přeji moc šťastných km,také jsem o ní uvažoval leč zatím vyhrál Tiger.
Jarda(pegasoclub)