renocar_unor

Honda PCX 125 (2017)

Vlastník Branyo
Vloženo 7.4.2021
Aktualizováno 7.4.2021

Najpredávanejší skúter 125ccm v Európe. Zistil som prečo.

Motorka koupena od Avion ZA

Kawasaki J125: Veľmi ťažká na moju postavu.
Yamaha NMAX 125: Nemá až také prednosti ako Honda, ani dizajn.
Honda Forza 125: Je o 2000 € drahšia ako PCX.

První dojmy - Prekvapil ma odpich - zrýchlenie už na malých otáčkach. Takže na semafóre vyrážam vždy ako prvý. Pohodlné sedenie, pekná metalická farba, nízka spotreba a jednoduchá údržba. Stačí vodičák skupiny B.

Motorku bych doporučil pro - Pre tých, čo majú len vodičák B a chcú spoľahlivý a úsporný stroj do mesta aj na výlety.

Doplňky na motorce - Mám namontovanú turistickú sadu - vyšší predný štít a vzadu akurátny kufor. Všetko originál Honda.

Veľmi som si ju obľúbil, na moju menšiu postavu je to výborná voľba. Nepotrebujem jazdiť nad 110 km/h, je to výletný skúter na letné jazdy alebo aj na cestu do práce, či na nákupy po meste. Nikde sa nestratí. Nekazí sa. Na plnú nádrž zájde aj 400 km, čo je vynikajúce. Komplet všetky svetlá sú LED, takže nízka spotreba aj elektriny, norma Euro 4.
Čo sa mi nepáči, že vzadu je brzdový bubon a nie kotúč. Ale nová verzia od r. 2021 už má aj ABS. Dá sa počas jazdy nabíjať mobil, v skrinke je zásuvka na 12V pre
USB zariadenia. Idling Stop Systém vypne motor na križovatke a reštart je potom okamžitý. To je ďalší systém, ktorý šetrí spotrebu.
Je to úplne pohodový skúter, ale nie pre chlapov nad 180 cm.

trekr
trekr napsal 13.06.21 v 18:19 10b.

Ahoj. Skvělá volba. Mám model 2017. Jezdí skvěle, nízká spotřeba a rychlostně je dostačující.
Ať ti slouží. Hezký den.

TondaBenda
TondaBenda napsal 08.04.21 v 11:46 10b.

Skvelá voľba

Hunyady
Hunyady napsal 07.04.21 v 22:49 10b.

Já mám 183 cm a jsem taky spokojený. Mám model od 2018 a už ten má ABS. Je to ale suoer skútřík.