Babetta 207 (1981)

Vlastník Branyo
Vloženo 7.4.2021
Aktualizováno 7.4.2021

Babetta je celoživotná láska. Pri dobrej starostlivosti vydrží desaťročia.

Motorka koupena od Považské Strojárne

První dojmy - Jazdím na nej od svojich 15-tich rokov. Ani po takmer 4 desaťročiach ešte nemám v úmysle sa jej zbaviť. Jediné, čo mi vadí, že štátna (skôr európska) legislatíva robí všetko preto, aby tieto historické skvosty zmizli z verejnej premávky. A to považujem za zločin. Je to výrobok, ktorý nám v minulosti mohol závidieť celý svet.

Tento stroj som si nevybral ale dostal som ho do daru. Vzhľadom na vtedajší môj vek nič iné ani neprichádzalo do úvahy. Moped má minimálnu spotrebu, na 3 litre v nádrži hravo spravím viac než 100 kilometrov. Údržba je minimálna. Po rokoch sa mi podarilo zohnať podstatné náhradné diely a po generálke funguje ako nová a dúfam, že ešte roky bude. je veľmi pravdepodobné, že ju po mne, ako prvom majiteľovi, niekto zdedí. A to plne funkčnú.
Vymyslel som na Babettu aj funkčné brzdové svetlo, ktoré za chodu motoru fungovalo spoľahlivo. Mal som pripravené už aj všetky komponenty na predné a zadné smerovky, ale nakoniec som od toho upustil, lebo to som považoval už za zbytočné.
Ona je krásna taká, aká je originál.

Branyo
Branyo napsal 08.04.21 v 15:18

Veď práve, iniciatívni blbci, teda úradníci, sa snažia zmeniť pravidlá - totiž aby babetty dostali EČV a chodili aj na STK. Legislatívne náklady by možno prevýšili celkovú hodnotu mopedu. Pritom babetta nemá od výrobcu držiak na značku, takže by to bol hrubý zásah do konštrukcie vozidla, čo je v rozpore so súčasnými pravidlami. Už existuje petícia za trvalé vyňatie týchto skvostov z evidencie. Lebo zdravý rozum pochopí, že to je riadna hlúposť chodiť s mopedom na STK.

pali3x
pali3x napsal 08.04.21 v 10:55 10b.

Prajem veľa radosti s Babettou
Dokáže štátna legislatíva vyradiť aj Babettu? Nemá SPZ, nechodí na STK... Je to vôbec možné?
Takéto historiské skvosty sú najlepšie v pôvodnom stave - super rozhodnutie, nepridávať to, čo tam nepatrí.

hruso25
hruso25 napsal 08.04.21 v 09:31 10b.

Nádherný kúsok.
S tymi smerovkami, múdre rozhodnutie.