renocar_unor

Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2020)

Vlastník vrkocino
Vloženo 7.4.2021
Aktualizováno 7.4.2021

Chtěl jsem něco na cestování a todle byla tak trošku láska na první pohled.

Motorka koupena od FIRMA:Roman Bartyzal - autorizovaný dea

Yamaha Tenere 700: Cestování ve 2 + občasné výlety s kámošema co maj Street Triply

První dojmy - Přešel jsem ze StreetTripla tak jsem si chvilku zvykal na vyšší težístě a celkově na větší hmotnost a i velikost motorky. Nicméně jakmile se rozjede tak je váha pryč, zatáčky řeže jak naháč, jen je třeba myslet na to že Africa brzdí méně jak Street.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny co chtějí cestovat, v sóle, ve dvou. Pro ty co chtějí jezdit i trošku v terénu a ne jenom po silnici.

Doplňky na motorce - Padáky Touratech
malý tankvak Honda 3l
topcase hliník Honda
boční hliníkové kufry Bumot
box na nářadí Bumot
hrazdička Givi
držák na mobil držák 2.0
kryt na nádrž swegotech

Zatím mám 11000km, pár pádu v lese, kde se projevilo že originál blastery jsou jen na parádu a trošku na to aby vám nefoukalo na ruce. Při pádu v nulové rychlosti, kdy se motorka sesunula pomalu do boku a zabořila se trošku do bahna se mi ulomila brzdová páčka. Budu dávát hliníkové Barkbustery, tak snad se nebudu tolik válet a když už tak snad něco podrží. Jinak mám na motorce origo hliníkovej topcase, boční kufry Bumot a box na nářadí Bumot. Rámy na boční kufry slouží dobře i jako padací rám. Padáky jsem zvolil od Touratechu, je o tom všude hromada diskusí, nevím...Outback motortek určitě vydrží víc, ale příde mi to dost jako taková prasárna, todle aspoň nějak vypadá a zdá se mi že je to i celkem funkční. Dále jsem si koupil kryt na nádrž SWEGOTECH, kvůli nepříjemnému foukání ze spodu do helmy. To doporučuji těm co občas cestují někam dál rovně. Nově na sezónu mám držák telefonu nad TFT (DRŽÁK 2.0) na hrazdičce od Givi tak uvidíme jak se osvědčí. Doufám že letošní sezóna bude už konečně o nějakém větším cestování a ne jen o ježdění "kolem komína".

Jinak motorka je prostě TOP, dokážu se honit na okreskách s kámošema co jezdí na naháčích a zároveň můžu zahnout na polní cestu a letět jako blázen v terénu.

Zatím díky aktuální situaci jsem akorát 2x objel ČR, ale určitě bude vhodná i na delší cesty...třeba kolem světa.

VendyCBR
VendyCBR napsal 20.04.21 v 07:38 10b.

Pecka,

findejs1310
findejs1310 napsal 14.04.21 v 17:17 10b.

No jo Afrika to je pohodička

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.04.21 v 10:01 10b.

Paulano
Paulano napsal 08.04.21 v 07:41 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 07.04.21 v 21:50 10b.

Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu