Yamaha XT 660 Z Tenere (2011)

Vlastník Kuba02
Vloženo 5.4.2021
Aktualizováno 22.4.2021

Krásná Tenerka s velkým jednobuchem

BMW F 700 GS: trochu mimo cenovou relaci, navíc malý výběr s 35 kW
BMW G 650 GS Sertao: důvod neuveden
BMW F 650 GS Dakar: 37 kW, málo hezkých kousků

První dojmy - Jelikož jsem okamžitě přelezl z ČZ 476 na 660 Tenerku, rozdíl tam byl dost znatelný. Pohodlný stroj, který dokonce i po přidání plynu jede !! Jako první dospělá motorka si myslím že DOST dobrý

Motorku bych doporučil pro - Komu se líbí. Pro malé čahouny doporučuji snížení pomocí delších kostí

Doplňky na motorce - Už při nákupu měla Tenerka
kryt pod motorem
výfuky GPR
tmavé plexi
kufr GIVI + originál kufry Yamaha

No a já jsem ji taky něco přidal
nerezové kosti na snížení = -3 cm v sedle
centrální stojan SW Motech

Vyhřívané rukojeti oxford adventure premium

textilní brašna místo velkého plastového kufru

polep na nádrž - proti poškrábání nádrže

zkrácený stojan o 1,5 cm - kvůli snížení motocyklu
padáky SW Motech

držák DR2

Okouzlila mě už dávno. Vždycky se mi líbil ten nevšední dezajn. Jednadvacítka vpředu, sedmnáctka vzadu - to je paráda. No a ta modrá metalíza ...

Před nákupem jsem se rozhodoval asi jako každý jiný.
Buď koupit nějaký levnější stroj, který sice svou "práci" odvede, ale ten pocit radosti a toho, že máte motorku, vedle který si fakt rádi stoupnete, tam možná nebude.. a nebo teda trochu investovat a koupit stroj, který bude v parádním stavu a takový, jaký fakt chcete.
Takže volba byla jasná. Na auto kašlem, koupíme motorku!
Jako jedna varianta mi přišla BMW F 700 GS. Stroje krásné, avšak cenová relace a nejspíše nutnost snižování výkonu mě trochu odradila.
Další bylo BMW F 650 GS Dakar, ale výběr nic moc a když, tak dost zhuntovaný.
A ještě teda BMW G 650 GS Sertao. To se mi opravdu líbilo, ale cena se mi tomu stroji nezdála příliš úměrná.
No a tak se dostáváme k Tenerce. Dlouho jsem koukal na inzeráty a nemohl jsem si vybrat. pořád jsem chtěl bílou. Pak se jedna objevila u Třebíče v MotoTrade a byl výlet. Koukl jsem, dokonce i srovnal se Sertaem, ale jelikož jsem ještě neměl dostatečně nasysleno, tak jsme odjeli s prázdnou. No a najednou, přišel Covid i do škol a já mohl konečně i v týdnu do práce! Netrvalo týden a už jsme valili s károu směr Benešov k modré (mé budoucí) Tenerce. Prodejce nám ji ukázal, byli k ní originální hliníkové kufry, horní plastový kufr GIVI, malý tankvak, výkuky GPR, kryt pod motor a zánovní sada pneumatik Michelin Anakee III. Samozřejmě serviska a všechny doklady od prodeje. Jelikož jsem v tu dobu ještě neměl noty, tak táta stroj projel, já ji zaplatil a tradá s ní domů. Jediná vada na kráse byl levý plast na nádrži, který byl lehce odřený od pádu, ale nic zásadního.
JÁ KOUPIL VELKOU MOTORKU !!

No a od té doby je tu s náma. Nějaké doplňky, které jsou spíše funkční než na parádu byly nutností. Když už ji teda mám, tak ať to taky vypadá.

owenovic
owenovic napsal 25.12.22 v 22:10 10b.

Krásná strojovna v jednobuchu. Ať stále slouží a dělá jen radost

Pavel-R
Pavel-R napsal 08.06.22 v 16:33 10b.

Hezká mašina... můžu se zeptat kde jsi sehnal ty polepy na nádrž proti poškrábání.. díky

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 08.04.21 v 10:06 10b.

gathis
gathis napsal 05.04.21 v 20:28 8b.

Je fakt pěkná, gratulace!

vilem_i_am
vilem_i_am napsal 05.04.21 v 16:17 10b.

Pěkná motorka i popis