renocar_unor

Jawa 50/555 Pionýr (1961)

Vlastník Jenisatko
Vloženo 31.3.2021
Aktualizováno 31.3.2021

Jawa 555. Elegantní kráska na 16" kolech.

Jawa 50/550 Pionýr: Finance

První dojmy - Líbí se mi, že chytne na první našlápnutí. Je spolehlivá co se týče elektrického příslušenství.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem milovníkům pionýru, prostě Považské strojárně. :-)

Koupil jsem jí v roce 2014 v Olomouci za 8500 Kč. Sice byla nepojízdná, ale v původním stavu s prsíčky a přepsatelnými doklady, kde číslo motoru i rámu sedí s TP i se štítkem. prostě žádná skládačka. Zprovoznění se skládalo z výměny primárního řetězu, spojky a zase jsem dal korky. Dále těsnění pod válcem a pod hlavou. Vyčištění nádrže, palivového kohoutu i karburátoru. Dále jsem musel vyměnit pár káblíků a poletovat nějaké ty koncovky. Chytá na drc. Kompresi má úžasnou a vypadá, že motor nebyl ještě půlen. Teď jsem vyměnil náhon na tachometr, lanko na plyn, lanko na přední brzdu, pláště i duše, přidal zrcátko a kromě neoriginálního kohoutu Jikov a pár drobností dobrý. Je plně pojízdná a vše na ní funguje, světla, přepínání tlumených a dálkových, bzučák, tacho. Jezdí moc pěkně dokonce i s mým 100 kilovým tátou. Nejvíc se mně líbí, že je tak krásně elegantní, hlavně ten přední blatník.

Pupi04
Pupi04 napsal 01.04.21 v 14:50 10b.

Parádní

Targus
Targus napsal 01.04.21 v 12:27 10b.

Jedním slovem - NÁDHERA.
Nejezdit, nepůjčovat - ani tátovi, ani manželce, ani nikomu - nesahat, jenom občas oprášit pštrosími brky.

Čadil
Čadil napsal 01.04.21 v 04:30 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 01.04.21 v 02:26 10b.

rosinytw
rosinytw napsal 31.03.21 v 22:43 10b.