Yamaha TDM 900 (2005)

Vlastník Soptik_Radek
Vloženo 29.3.2021
Aktualizováno 29.3.2021

Dobrý stroj na cestování a pohodové ježdění

Suzuki DL 650 V-Strom: motorově mi neseděla
Honda XL 700V Transalp: pohodová, ale jen 5ti kvalt
Yamaha XVS 1300A Midnight Star: měl jsem na ni málo peněz :-(

První dojmy - Poprvé nezvyk při přechodu z choppera, ale potom fajn na cestování. Motor není divoký a 6tka na dlouhé trasy je super. Nevýhoda je vysoko položené těžiště, zvlášť s tankvakem na nádrži. Musí se dávat pozor při manipulaci na místě.

Motorku bych doporučil pro - pro cestovatele

Doplňky na motorce - 3 kufry, cestovní plexi, padací rám

Letos to bude už 5 let, co mám TDM 900 (koupeno 05/2016). Vybral jsem si ho kvůli tomu, že jsem chtěl více cestovat, nejen po ČR, ale i po Evropě. Dal jsem na doporučení známého, že je to opomíjená motorka, ale má své kvality. Po vyzkoušení v bazaru, že mi celkem sedí a vyhovuje, jsem hledal to správné.
Našel jsem ho v jiném bazaru a se vším, co jsem k motorce chtěl (kufry) a jako bonus tam bylo vyšší, cestovní, plexi. Jen jsem vyměnil laděné výfuky, které mi přišly moc hlučné i s homologací, za originální. Dokoupil jsem jen padací rám.
Motor je na cestování v pohodě, nemusí se moc vytáčet a spotřeba je pod 5L/100km i ve dvou a s naloženou motorkou.
Brzdy stačí, ve předu je dvoukotouč. Naštěstí jsem dosud nemusel využít naplno brzdného potenciálu.
Po koupi šla motorka do servisu na kompletní prohlídku a servis, protože ho předchozí majitel už neudělal (po 40000km). A zatím jsem servisoval jen zadní brzdový kotouč s destičkami a jinak klasicky olej a filtr.
TDM 900 má sice vyšší podvozek, ale s litými ráfky se do terénu nehodí. Možná šotolina. Já mám radši asfaltovou silnici, klidně III. třídy a kochat se krajinou mezi vesničkami.
Se třemi kufry a tankvakem a spolujezdkyní není problém vyjet na dva týdny po Evropě.

Čadil
Čadil napsal 01.04.21 v 04:28 10b.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 30.03.21 v 08:22 10b.

Krásná barva i výbava na tu manipulaci na místě pozor...vím o čem píšu tak at slouží...