renocar_unor

Honda Forza 350 (2021)

Vlastník cébéefko
Vloženo 29.3.2021
Aktualizováno 29.3.2021

Prostě pohoda, vše funguje jak jsem očekával. Hned jsme si padli do noty

Motorka koupena od FIRMA:Autoelegance Brno (Brno-Řečkovice) - p.Bláha vždy naprosto vstřícný a ochotný, vše jak má být

První dojmy - První dojmy jsou vynikající. Vše je na svém místě, motor spokojeně vrní a výkonu je taky dostatek. Už aby bylo zajeto a Forza mohla ukázat, co japonští inženýři vylepšili proti původnímu modelu. Rozhodně mě baví bezklíčový systém. Nejhorší bylo skútra poprvé opustit a vše nechat napospas bezklíči,ale už si zvykám.

Motorku bych doporučil pro - určitě pro všechny, co na to mají papíry

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti-originál Honda, smart TOP BOX 45 l

Forzu jsem si vybral po předchozí loňské "revoltě", kdy jsem se náhle po letech na Varaderu rozhodl pro radikální změnu a koupil si PCX 125.Není to určitě špatné přibližovadlo do města, ale když jsem parkrát "závodil" s kamionem ve stoupání a nedalo se vyhrát, rozhodl jsem se pro posílení výkonu. Jelikož jsem už chtěl jen skútra(pravověrní bajkeři prominou)začal jsem pokukovat po Forze 300. Když ale přišly informace, že se v roce 2021 objeví nová verze s obsahem 350, bylo téměř rozhodnuto. Zbytek už rozhodlo rodinné posezení u dobrého vína a uvolnění potřebné částky k nákupu(tímto zdravím svoji ženu). Pak už jen objednat a čekat.
Nakonec nadešel konec března 2021 a prodejce volal, že je vše připraveno k vyzvednutí. Ihned jsem vyrazil do salonu, převzal šedou krásku a ihned vyrazil na okružní jízdu okresem Brno-venkov(děkuji panu ministru Blatnému). Co k Forze říct? Snad jen, že už aby byl motor řádně zaběhnutý a mohl plně uvolnit skryté koníky. I tak jde motor krásně za plynem a kilo je tam coby dup. K tomu krásně vysoké plexi, plně elektricky regulovatelné, vyhřívané gripy příjemně topící v jarním chladu a nakonec ten bezklíčový systém startování a otvírání smart kufru je fakt supr. To jsem si zvykl hned. Jinak posez je při mé výšce 185 cm naprosto pohodový a sedadlo je krásně široké a rovněž pohodlné. První dojmy jsou celkově perfektní. Uvidím, jak se vše rozhýbe po zajetí. Spotřeba zatím ukazuje cca 3,5 litru, což ale není vůbec důležité. Ještě musím vyzdvihnout celkový úložný prostor, který v kombinaci s kufrem musí uspokojit každého. tolik moje první dojmy z první jízdy a s přibývajícími kilometry snad přidám další zkušenosti a postřehy. Tak ať nám všem už jen přeje počasí a virus už jde taky do p...!

vasa1975
vasa1975 napsal 19.11.22 v 17:43 10b.

paráda taky už mám a dělám přípravu na zimu

apuka
apuka napsal 18.02.22 v 17:56 10b.

Vážení kolegové, musím se připojit do diskuze. Tento týden jsem prodal BMW R1200 GS LC, s přibývajícím věkem jsem se už na tak velké motorce necítil úplně bezpečně. Současně mám také PCX 125, jinak super skútr, ale proti dospělé motorce to je prcek. Na PCX jezdím pouze po městě za drobnými nákupy a různým zařizováním. Na nějaké výlety PCX fakt není. Nějak mně to bylo líto, že nebudu mít na čem vyrazit za město, tak jsem dnes vyrazil do Hondy Denar Mladá Boleslav a objednal Forsu 350. Termín dodání až květen 22, PCX si asi také nechám na lítání po městě. Tímto vám děkuji za zajímavé recenze.

Codo
Codo napsal 09.01.22 v 16:53 10b.

Díky za recenzi! Je to sranda, jak tady dokážu "potkat" dva lidi, co to mají stejně, jako to cítím já Prvních šest řádků recenze bych mohl opsat doslova, snad jen místo toho Varana mám eNCo, ale tím rozdíly končí ) A reakce Vlada (31.5.21) mi taky začala mluvit z duše, hlavně to o užíváni při nižších rychlostech. Ale hlavně to pitomý řazení! Mně už to fakt nebaví... Forza je objednaná, pcx nechám do města a Forzičku budu mít pro potulování a poflakování se krajem

cébéefko
cébéefko napsal 11.07.21 v 16:55

Tak Forza po garančce a už jí dávám plný kotel. Jinak maximální spokojenost. Případným zájemcům můžu jen doporučit

Lirobz
Lirobz napsal 18.06.21 v 22:30 9b.

Ahoj.
Uvažuji také o koupi Forzy 350 a měl bych na tebe dotaz-měřím stejně jako ty 185 cm a velmi mne zajímá,jestli ti nezavazí na levé rukojeti ten ovladač mob.telefonu ,který je podle mne hodně špatně umístěn.

Díky za info

PETR