Jawa 350/18 (1952)

Vlastník Jenisatko
Vloženo 27.3.2021
Aktualizováno 23.3.2022

Prostě 350 Pérák - komunista. Rok výroby 1952.

První dojmy - První dojmy. Překvapilo mě, že jde velice dobře do vysokých otáček.

Motorku bych doporučil pro - Pro zanícené lidi, co miluji značku Jawa.

Doplňky na motorce -

Motorku jsem koupil před nějakým časem, ale až teď jsem se rozhodl jí sem přidat. První majitel ji cca v roce 1995 renovoval. Klady Sedí číslo motoru i rámu, čili to není žádná skládačka. Je na normálních bílých značkách. Co šlo zrenovovat, to zrenovoval včetně řídítek, kol, výfuků, světla, pružin. Šrouby a matice jsou z 90% nově pozinkované a původní. Motor krásně chytá a jde parádně do otáček. Výborně zrychluje. Karburátor má minimální vůli a ,,nechrochtá" ˇMinimální vůle v uložení vidlic a i řízení je perfektní. Zápory Lak i linky nejsou nejhorší, ale taky žádná hitparáda tak za 2-. Vzhledem k tomu, že je jen na občasné svezení, nebudu jí renovovat do šroubku. Mám jí na občasné svezení se svým ,,zapáleným" osmiletým synem.

Jenisatko
Jenisatko napsal 23.03.22 v 09:13

Zdravím všechny příznivce jednostopých vozidel. Včera jsem se byl po velmi dlouhé době projet na Pérákovi. Trošku jsem měl obavy jestli minimálně 1,5 roku starý benzín nebude vadit( tankuji jen 100). Po trochu více přeplavování chytl a jel jsem se projet. Neskutečný jak je 350 oproti 250 živější. Musím říct, že vzhledem k roku výroby je to pěkně zrychlující moto. Své dělá asi i to, že mám dané vape. Tachometr jsem měl minulý rok na repasi a vím, že není vůbec přesné, ale 100 kilometrů v hodině ukazoval velmi rychle. Jinými slovy nádhera. Nikdy bych nevěřil, že takto po výměně klasického zapalování pojede. Jen v dnešním provozu a vzhledem k velmi malé účinnosti brzd, musí člověk dávat hodně pozor. Jednoznačně doporučuji si udělat radost a pořádně se projet.

GHM
GHM napsal 07.11.21 v 20:41 10b.

Na foto krasa, davam komunistu dohromady :)

PLL
PLL napsal 03.04.21 v 18:56 10b.

Super

cmiral
cmiral napsal 03.04.21 v 11:35 10b.

350 závist

Targus
Targus napsal 03.04.21 v 08:11 10b.

Tvl, pérák, jako nový.
A s normální značkou.
Jsem nasrán.
A závidím - samozřejmě...