Honda CBF 600S (2004)

Vlastník Jamie_7
Vloženo 22.3.2021
Aktualizováno 22.3.2021

Hodná holka, která mě Hondě naučila.

První dojmy - Moje první, taková je jenom jedna. Potřeboval sem se všechno naučit tak jsem dal na radu kamarádů, že k tomu je tohle cbf ideální. Měli pravdu, motor mi odpustí sem tam neodhadnutý kvalt díky širokému spektru otáček, pohodlí i polohu za držítky parádní a svým výkonem bohatě postačuje na první odvážnější projetí zatáček.

Motorku bych doporučil pro - Do začátku, ale i na delší cesty. Jezdím i denně do práce, město také OK díky nepříliš širokým řidítkám. Vcelku lehká manipulace, dojezd 350-400km.

Doplňky na motorce - Vyhřívané hefty Oxford, hříbkové padáky, zásuvka 12V, textilní brašny s bočními držáky, topcase Givi, ukazatel zařazené rychlosti ...

Nevím kde jsem do svých třiatřiceti byl, ale motorky mi učarovaly až v době, kdy tady capkají dvě děti a každý měsíc z účtu odchází pravidelná platba za hypotéku. Známá z práce prodávala tuhle holku v pěkném stavu s necelými 62tis km, s brašnami, vyhříváním heftů za 50k. Šikovný manžel motorkář ji udržoval v kondici a během prvního roku mi také pomáhal se servisem. Teď už si dělám hodně věcí sám, i když do rozebírání karburátorů a čištění ventilů se zatím nepouštím.

Motorku mám nyní rok a půl, tedy jednu sezónu. Činil sem se a vloni sem najel prvních 7tis km. Z jara 20 potloukání po Šumavě a Vysočině, po motoškole u Míry Lisého sem si troufl na delší trip do Alp, Maďarska a na Slovensko. Je pravda, že jeden den u Míry mi dodal tolik zkušeností, praktických rad a odvahy, kolik bych za jeden rok na silnici sám nenasbíral.

Nemůžu kdovíjak hodnotit motor a všechny komponenty, když začínám, ale jedno vím: jestli jsem se někdy snad cítil na vrcholu blaha, svobodný s hubou roztaženou od ucha k uchu, je to právě když se proháním po klikatých cestách a když čím dál odvážněji posílám stroj do zatáček. Motorka táhne od 2tis otáček a až do červeného pole má chuť zrychlovat. Brzdy sice bez ABS ale perfektní, občas ještě neodhadnu tu zadní a tak sem tam při zastavování smykuju. Startuje na drc i po delším stání, sytič je trochu opruz, protože nedrží v poloze a má tendenci se hned vracet (vyřešil sem malou sponkou do vlasů), ale to je jen bolest studených startů.
Poloha je pro mých 175 cm akorát, zadek a nohy mě bolí až po cca 600km, ale koho aspoň trochu ne, není to cestovní enduro, že. Standardní plexi pobírá hodně, od 130km už mi hučí hlava, ale to je asi i díky obyč helmě (LS2 za asi 3k).
Se spolujezdcem jsem zatím nejel, spotřebu mám do pěti litrů, poruchy zatím žádné.

Přes zimu jsem si udělal malý servis - olej a filtr (Motul 5100 10W40 ester) nové přední destičky, nová brzdovka, vše vyčištěno a odmaštěno. Nový vzduchový filtr a také jsem obul nové pneu Pirelli Angel GT. Těšim se jak malej kluk. Přičichl sem k delšímu cestování, pořídil sem k brašnám ještě válec a letos bych rád na pár dnů i někam do hor za hranice (asi Rumunsko).

Uvidím jak dlouho mi tahle cbf bude stačit. Už pokukuju po nějakém střední cestovním enduru (Tiger 800 XC, F800GS, ...).

TomasNBK
TomasNBK napsal 23.03.21 v 07:31 10b.

10b nejen za tuning SPZ Mám ten samý na autě

pali3x
pali3x napsal 22.03.21 v 11:52 10b.

Prajem všetky kilometre kolesami dole a veľa radosti pri jazdení.
Taká poznámka: "Chlapi, kde vyberiete také manželky, ktoré vám toto všetko tolerujú? Myslím si, že väčšina z mužov keby povedala, že chce ísť na cestu do Rumunska, motorkou a sám, tak by bola označená za sebca a pod... Poznámka: "a opravovať motorku v izbe na koberci..." to chce naozaj manželku - anjela
Už len dodám: "Chvála všekým tolerantným manželkám"

JardaBar
JardaBar napsal 22.03.21 v 11:47 10b.

Čadil
Čadil napsal 22.03.21 v 11:40 10b.