Triumph Street Triple (2012)

Vlastník mada204
Vloženo 20.3.2021
Aktualizováno 20.3.2021

Pri kúpe Triumpha som si bol istý, čo chcem. Ľahkú, ovládateľnú motorku s dobrými specs a najmä zaujímavým motorom. Preto mi vyšiel, ako jediná normálna voľba v budgete okolo 4000€.

Kawasaki Z800: Moc ťažká, nie moc zaujímavý motor.
KTM Duke 790: Ceny boli ešte príliž vysoké
Triumph Street Triple R: Taktiež vyššia cena
Ducati Monster 821: Neoslovil ma podvozok a myslím, že Street je využiteľnejší na každý deň.

První dojmy - Pri kúpe sa šiel zviezť ocino, pretože ja som ešte nemal vodičák na veľké Áčko. Po príchode domov som sa previezol aj ja. Ihneď ma oslovil charakter trojvalcu, ktorý išiel veľmi pekne v nízkych otáčkach no skutočná zábava to začala byť až v tých vyšších. Ďalej presná prevodovka, príjemné brzdy. Spočiatku ma neoslovil mäkkší podvozok a iný posed, ako na ktorý som bol zvyknutý.

Motorku bych doporučil pro - Pre niekoho kto hľadá ľahučkú, ovládateľnú, nevšednú moto vhodnú takmer na všetko.

Doplňky na motorce - Brašne SW Motech
Padáky SW Motech
Bar end mirrors

Prečo som si vybral Triumpha? Myslím že v danej triede najlepšie kombinuje komfort, výkon, jazdné vlastnosti a zaujímavý prejav motoru.

Moje skúsenosti po pár tisíc km sú v stručnosti:
Motor
Je jedna z najlepších vecí. Veľmi príjemný na cestovanie, dlhšie trasy. Málo vibrácii, príjemný ťah aj bez nutnosti podraďovania. V prípade že človek chce ísť dynamickejšie, Triumph sa dá krásne točiť a aj so sériovým výfukom má parádny zvuk. Možnosť točiť ho až k 11500 ot/min ma naozaj veľmi tešila.

Brzdy
Na klasickej verzii sú slabšie axiálne dvojpiestiky. Páčku treba tlačiť s väčšou námahou no nikdy ma nesklamali, nezvädli a zniesli aj agresívne brzdenie.

Podvozok
Mi príde na tejto klasickej verzii mäkší, trebalo sa s ním naučiť pracovať... A potom ma veľmi bavil. Tá mäkkosť a "húpanie" mi vyhovovalo najmä pri cestovaní... či už sám, alebo so spolujazdcom.

Ovládateľnosť
Skvelá, aj keď polomer otáčania by mohol byť trochu menší.

Úložný priestor
Mal som kapsy od SW Motech - určite najlepšia možnosť ako sa zbaliť na Strippla. Rýchlo sa upevnia na motocykel, dobre vyzerajú, proste paráda. + nejaké to malé miesto aj pod sedačkou.

Spotreba
Atakovala pri dlhých tripoch (jazdím 60km/h, 100km/h a pekné úseky si užijem čo najviac) hodnoty 6.5 - 6.8 l/100km

Servis
Iba spotrebný materiál, aj keď mi trochu robila starosť hlučnejšia retiazka - čo je však pri Trippli bežné. Takisto sa hrial kúsok viac ako by sa podľa manuálu mal, avšak viacero užívateľov potvrdilo, že to tak proste je a je to OK
Nemal som na ňom žiadne poruchy, okrem KO baterky.
Mimochodom - parádna kvalita spracovania, radosť robiť servis na takto detailne nadizajnovanej motorke !

Jazda
Motorku som rád bral na kľukaté cesty, ako asi každú ktorú vlastním... a veľmi sa jej to páčilo. Mäkší podvozok ma na našich miestami rozbitých slovenských cestách veľmi tešil a dokázal som najazdiť aj 700km denne bez problémov.

Podrobnejšiu užívateľskú recenziu nájdete v mojom videu, kde som to celé zhrnul:

WadeGYTR
WadeGYTR napsal 18.04.21 v 18:00 10b.

Juraj22
Juraj22 napsal 21.03.21 v 08:46 10b.

Černá jí sluší, jinak celkově perfektní stroj, tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů

mada204
mada204 napsal 20.03.21 v 19:15

it09az3 vďaka !

it09az3
it09az3 napsal 20.03.21 v 18:35 10b.

10/10 moc pěkná recenze a souhlasím s tím, co říkáš ve videu street je super mašina