BMW F 650 GS (2012)

Vloženo 17.3.2021
Aktualizováno 14.3.2022

Downgrade z BMW K1300S. Nemladnem a chcem sa dožiť vnúčat

Suzuki AN 650 Burgman: prišla táto ponuka, tak som sa rozhodol že to vyskúšam

První dojmy - Žiadne. Ešte som na nej nejazdil.

Motorku bych doporučil pro - netuším ešte. napíšem po sezóne ;-) Vzhľadom na to, že K1300S už odišla, je celkom možné, že naozaj napíšem po sezóne ;-)

Doplňky na motorce - kufre, prídavné svetlá, chrániče svetiel, motora

Uvidíme. Chcem jazdiť hlavne cestu. Mal som kedysi dávno 2 x V Strom 650. Toto sa mi javí ako vhodný typ na pokojnú jazdu. Ale ako píšem, uvidíme. Z princípu mám radšej rýchlejšie stroje, ale nemladnem. Chcel by som ešte raz ísť do Rumunska. Tá moja bývalá K1300S na takúto turistiku veľmi nebola. Posed bol športový. Tak uvidíme. Zo 129kW do 52 kW. Sám som zvedavý

Feedback po sezóne.

Ako začať. Skúsim takto. Čo sa týka jazdných vlastností, nedá sa tomu vytknúť asi nič, okrem bŕzd. Vpredu iba jeden kotúč, v podstate si neustále pomáham zadnou brzdou.Je to jednoducho poznať, že chýba druhý kotúč. V zákrutách ma toto čudo prekvapilo. Teda veľmi milo. Prejazd zákrutami je prekvapujúco stabilný a s náklonnmi a rýchlosťou pocitovo väčšou ako na K 1300 S.
Trošku zvláštne prevody 1 a 2, dĺžka vôči otáčkam. Rýchlosť tak do 130 km/h, nad už to nie je ono. Ale na to ani nie je stavaná. Mám 179 cm, posed perfektný, sedlo ujde.
Ale... Je to jednoducho motocykel na pokojnú jazdu v štýle "kochanie sa" okolím.
Pocit z jazdy je pre mňa vysoko neutrálny. Teda pre mňa to znamená, že keď sa vraciam z nejakého výletu, na konci cesty zívam v prilbe. Nebol som na to zvyknutý. Keď som zosadol z K1300S, tiež som bol unavený, ale ináč. Tam fungoval adrenalín, zmysly pozapínané na maximum. Po tej BMW K 1300 S si trošku na tejto moto pripadám ako na bicykli. Ale s určitosťou si ju nechám. Keď sa vyberiem napríklad do Rumunska, je to jasná voľba. Ale na vyšantenie sa "okolo komína" to nie je to pravé orechové. Takže asi na jar pribudne čosi do garáže na také rýchlejšie výlety. Ale už nechcem ísť do nejakých veľkých výkonov. Čítal som, že perfektný podvozok má Honda CBR 600 F. Tak poškuľujem po niečom takom. Taký rozumný kompromis si myslím medzi touto BMW a SS.

LADIS007
LADIS007 napsal 18.03.21 v 11:40 10b.

Totálně výkon stačí. Taky jsem to takhle střídal a každé má svoje. A těch pomalých utaženějších zatáček je více než těch rychlých. Navíc většinou s méně auty.

dragsterrr
dragsterrr napsal 18.03.21 v 10:07 10b.

vitaj do klubu GS :)