Harley Davidson XL 1200X Forty-Eight Special (2019)

Vlastník Adrian5
Vloženo 14.3.2021
Aktualizováno 2.5.2021

Když si jí nastartuji a mám čas se na ní svézt jsem nejšťastnější člověk.

První dojmy - Motorku jsem koupil jako zánovní cca.půl roku stará od majitele,který ji koupil v ČR v H-D Plzeň a prodával jí z rodinných důvodů. Když jsem jí poprvé viděl stát v garáži a na koberci v TOP lesku byl jsem hned rozhodnut že jí chci!! ten den co jsem byl na prohlídce bylo po dešti a majitel mi nabízel že nemá problém s ukázkou(hotovost jsem měl sebou), ale jak jsem jí viděl v jakém stavu byla tak jsem byl hned rozhodnut si jí koupit! aby mi jí někdo nevyfoukl! Protože týden před jsem byl v motoevropa kde měli stejnou bílou stejné KM,ale dovoz a o 30000,-Kč dražší,která tam stála cca.1 měsíc a také se prodala.

Doplňky na motorce -
Laděný výfuk cobra, Full LED světlo, jiné stupačky,boční orig.HD brašna,ale kvůli montáži stupaček musela pryč,druhé sedlo,opěrka

Hadici jsem si vybral, protože to byl takový dětský sen, který jsem si bohužel splnil až ve 40 letech a konkrétně tento model protože mi přišel takový kultovní i když mi hodně lidí od motorky značky HD odrazovali že to jezdí jen rovně,že je to olejnička a že na tom jezdí jen old riders ,tak jsem si to nenechal otrávit a koupil jsem si jí!

Když jsem HD kupoval tak měl najeto 6000Km a teď mám 12500Km za tu dobu jsem poznal že jsem vybral dobře a že ta malá nádž co tam je a kterou každý řeší tak mě vůbec nevadí a 120km které najedu za den v době Lockdownu po Praze mě nevadí a když jedu ven z Prahy tak v ČR ráji čerpaček tak to je asi nejmenší zlo.
Na 48 se mi líbí příjemné ovládání ve městě, jsem Pražák tak bohužel 60% jízd mám po městě a tam je asi největší zlo dlažba,propadlé kanály a rozbité tramvajové koleje na které Americké železo není zvyklé a ani naladěné, ale jinak nové asfalty to je jiná píseň. Řazení klasická kovařina ,rychlosti jsou dost dlouhé, 5.rych stupeň je fakt jen na dálnici. Special je jednomístný, ale bohužel doma jsem dostal nůž na krk tak jsem musel objednat a nechat si naistalovat stupačky a druhé sedlo(vše origo.H-D a zapsáno v TP) koupil jsem i opěrku.
Servis : na servis jezdím do H-D Plzeň mám to jako hezký výlet tam na HD zpátky vlakem a zatím velká spokojenost slušné jednání a dobrá komunikace.

Závady: jediná velká závada byla že mi začala rosit levá vidle,která byla opravena na záruku,ale po 1000km bohužel začala téct opět znova a vše bylo hned opraveno a do těď je zatím klid! Pro jistotu jsem si ještě přikoupil 2 roky záruky.

Vaňas
Vaňas napsal 24.03.21 v 20:52 10b.

SlimM
SlimM napsal 23.03.21 v 13:41 10b.

Moc pěkná. Ať dlouho slouží.

Petr7474
Petr7474 napsal 17.03.21 v 23:27 10b.

Tyhle Nightstery a ostatní XL1200 s "burákem" jsou nejhezčí HD
V téhle barvě jsem ho ještě neviděl a moc se mi líbí.
Napiš, kde vznikly ty fotky č.1 a č.4, díky

roba
roba napsal 17.03.21 v 19:36 10b.

nechci ti kazit první dojem,ale...měl jsem nighster,motor evo,ozubený kola,super,ale toto je stroj jen na jízdu od baru k baru,přesně jak je to myšlený v americe,je to nepohodlný,pro dva na cestování utrpení,a nikdo mě to nevyvrátí,ale měl jsem stejný nadšení jako ty,a to jsem měl upravený dvojsedlo,ale když jsem kupoval já tak byla cena 9999 eur,rok 2010,nevím kolik jsi zaplatil ale myslím že lepší volba v poměru dnešních cen by byla lepší ojetá dyna,necpi do toho peníze za doplnky,abys líp prodal,mám fat boy,je to trochu jinde,ale...jezdi,užívej,a byl bych rád kdyby jsi tady po sezoně napsal svuj objektivní názor.R

dettektorr
dettektorr napsal 17.03.21 v 16:45 10b.

Ahoj. Krásná mašina. Pro 2 to je asi malý, ale v 1 to bude hezký poježdění. PS: kdepak je ten krásnej lom?