BMW R 100 RT (1986)

Vlastník JP111
Vloženo 11.3.2021
Aktualizováno 11.3.2021

Můj první čtyřválec, navíc byl přes zimu volný čas.

První dojmy - Motorek jsem už měl celou řadu (jedno a dvouválce), ale chtěl jsem si přes zimu zase něco potunit a zalíbilo se mi Káčko. Koupil jsem jí v pěkném stavu s kufry a fungujícím kazeťákem. V sérii je K100 RT pro vyšší řidiče dle mého názoru malé. Nevešel jsem se do kapot s koleny a plégo bylo nízko, ale kupoval jsem jí k přestavbě a po úpravě na scramblera je to už lepší :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, komu se tyhle stroje líbí. A vzhledem k rozměrům a hmotnosti to není úplně pro prcky.

Doplňky na motorce -

Motorka jezdí slušně, motor táhne jako lokomotiva, úpravou na scramblera se hodně snížila její hmotnost. Na mě nezvyk jízdy v otáčkách - na dvouválcích jsem na to nebyl úplně zvyklý. Jinak to celé technicky odpovídá době svého vzniku - tlumiče plus-mínus, brzdy bez ABS fungují dobře, asistenty to nemá samozřejmě žádné, na jízdu sólo je to plně postačující stroj. Konstrukčně je K100 udělaná solidně, do detailu. Žádné laciné svařence, trčící šroubky a plasty z kelímků. Asi si jí chvilku nechám.

Piki
Piki napsal 13.03.21 v 18:51 8b.

Pecká

-Jandys-
-Jandys- napsal 13.03.21 v 10:43 10b.

Pěkné káčko,

JardaBar
JardaBar napsal 12.03.21 v 03:15 10b.

Asso2
Asso2 napsal 11.03.21 v 21:41 10b.

p.epanica
p.epanica napsal 11.03.21 v 17:52 10b.

...