Honda XL 600V Transalp (1990)

Vlastník Zundapp
Vloženo 7.3.2021
Aktualizováno 7.3.2021

Moje první "velké cestovní enduro" - narazil jsem náhodou na inzerát s pěknou cenovkou a vydal se do Vlašimi...

První dojmy - První dojem byl fajn, malá spotřeba - ujede se na jednu nádrž opravdu velké množství kilometrů, dlouhé sedlo je vhodné i pro dva lidi, ovšem na delších cestách mě bolela záda z příliš napřímeného posezu, chtělo by to větší plexi, novější Transalpy ho už ale mají

Tento stroj jsem si vybral náhodou, nechtěl jsem po úraze nohy už nic silného, objem motoru u Hondy TA je plně dostačující, jízda s TA je vhodná na cestovní rychlost, na nějaké extra závodění to není, spotřeba dokonalá - 4l/100 km (jízda podle předpisů), motor je klasika od Hondy dvouválec do V, který má pěkný tah od spoda, brzdy na výkon stroje i se zadním bubnem stačí, ovladatelnost dobrá, chyběl mi možná jen hlavní stojan, úložný prostor jsem řešit nemusel, koupil jsem TA se zadním kufrem, za mého vlastnictví se žádná porucha neprojevila, jen jsem dělal klasiku: oleje s filtrem, kapaliny, prostě Honda ;)
TA bych doporučil jezdcům, co si nepotřebují nic dokazovat, je to motorka na delší cesty s pěknou spotřebou, nezaskočí ji ani nějaká slabší polní cesta (vyzkoušeno), samozřejmě můžu Hondu TA doporučit

Doctoropulos
Doctoropulos napsal 13.03.21 v 19:15 10b.

nejen za to,že je z Vlašimi

Asso2
Asso2 napsal 12.03.21 v 19:30 10b.

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 09.03.21 v 08:31 10b.

Ideál na naše super cesty

p.epanica
p.epanica napsal 08.03.21 v 19:53 10b.

...

pali3x
pali3x napsal 08.03.21 v 16:21 10b.

Super motorka. na cestovanie po "cestách a necestách". Prajem všetky šťastné kilometre